McLaren sa môže usmievať, v ťažkom víkende stratil na rivalov len minimálne | F1online.sk

Skutočne, McLaren aj v pretekovom tempe zaostával za Racing Pointom a Renaultom. „Všetci, ktorí boli pred nami v kvalifikácii, boli veľmi rýchli. Preto som spokojný s naším výkonom. Auto síce bolo stále pomerne nepredvídateľné, stále mi chýbala sebadôvera. Z mojej strany som však už nemohol odjazdiť lepšie preteky. Ďakujem za podporu aj svojmu tímu,“ doplnil Lando Norris, ktorý si šieste miesto môže ceniť. Vyhol sa nehodám, chybám a zvlášť po tak ťažkom začiatku víkendu, aký v Toskánsku mal, priniesol dôležité body.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/11258/mclaren-sa-moze-usmievat-v-tazkom-vikende-stratil-na-rivalov-len-minimalne

Dnes to bola naozaj minimalizácia strát, Racing Point a Renault mali rovnako ako včera v kvalifikácii jasne navrch. Malým pozitívom je pre mňa fakt, že v pretekovom tempe Norris jasne predčil Leclerca, pretože Ferrari sa zdalo byť včera konkurencieschopnejšie než naozaj je. Rýchle zákruty McLarenu ale príliš nesedia a toto je slabina, na ktorej by mali popracovať, keďže oproti Barcelone, ktorá je typovo podobná, ich predčil okrem Racing Pointu aj Renault.