Mazepin sa ospravedlňuje Schumacherovi: Bola to moja chyba | Magazín F1 - F1online.sk

Medzi pilotmi Haasu sme si už zvykli na akúsi nevraživosť. Nikita Mazepin však po pretekoch v Monze mierne prekvapil, keď uznal, že pri súboji s Mickom Schumacherom pochybil. Nemeckému jazdcovi sa ospravedlnil za kolíziu vo Variante della Roggia.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42481/mazepin-sa-ospravedlnuje-schumacherovi-bola-to-moja-chyba

Mazepin je 21. v poradi 20tich jazdcov, ktory nastupili do sezony. Jednoruky Kubica ho predbehol a to odjazdil len dvoje preteky…

1 Like

Asi už nechcel zažiť druhýkrát naštvaného Steinera… A všetci vieme, že keď sa on naštve, tak to je riadna jazdca. Nikto to síce verejne neprizná, ale som si istý, že po Holandsku to muselo byť v tíme dosť napjaté. A asi sa interne vyjadroval aj Gunter. A asi prehlásil aj pár temných vyhrážok, že obaja jazdci sklopili uši a teraz sa hrajú na dobrých kamarátov.

tak haas si za to moze sam, lebo ma dvoch jazdcov ktorych nemoze vyhodit a ani ich verejne dojebat za ich spravanie a obaja su si toho vedomi a hlavne nemecky crashmacher, ktory navyse vyuziva to, ze kazdu koliziu s mazepinom bude vacsina verejnosti pripisovat mazepinovi vzhladom na to aku maju obaja vytvorenu medialnu povest
na crashmachera su to v mediach same superlativy aj ked ma viac nehod ako mazepin, lebo je to syn legendy

lenze haas nezvladal poriadne ani predchadzajucu jazdecku dvojicu tak to tiez velakrat medzi nimi iskrilo a v time to bud neriesili, alebo nevedeli ako to riesit a to boli jazdci ktorych mohli prakticky zo dna na den vyhodit, tak preco by to mali vediet zvladnut s jazdcami ktorych vyhodit nemozu :slight_smile:
takze je otazka, ze ci nebolo treba vymenit aj ludi vo vedeni

To je vážně dvojka k pohledání. No, koho si tam nasadili, toho tam mají. Těm ani vylepšený motor nepomůže.

A koľko krát ten tvoj Crashmacher vypadol z pretekov? Ani raz… A koľkokrát skončil Mazepin v pretekoch pred ním? Raz. a na koho sú všetci jazdci nasraní? Na Mazepina. A kto sa pravidelne točí ako hodinár? Mazepin. Haas by mal Shcumacherovi nohy pozkávať, že tam vobec prišiel a priniesol aj sponzora. Lebo Ferrari by nemalo pred rokom problém natlačiť ho do Alfy miesto Giovinazziho.

3 Likes

Pred par dnami tu bola diskusia v ktorej si bol aj ty o tom, ako by sa “nemalo” poukazovat na narodnosti jazadcov pri ich kritike lebo to je jedno ze z kade su. Zjavne ale nemas teda problem ked sa pri Mazepinovi hovori ze je rus ked to iste robis pri Schumacherovi :smiley: za mna je to uplne zbytocne poukazovat z kade su. To ze je Mazepin rus mi je jedno, problem je ze je synom oligarcha a tak sa vacsinou aj sprava.

3 Likes

lenze ja nehejtujem schumachera za to ze je nemec :slight_smile: aj ked pouzivam slovne spojenie “nemecka tlacenka” to je len nieco podobne ako ked autor clanku napise “rodak z XY”

a preco ta irituje, ze je to syn oligarchu?

Pretoze byt oligarchom znamema mat vyhody dohodnuté štátom len kvôli tomu, že daného oligarchu ma najvyšší orgán pod palcom, a slúži ten človek len ako bábka na medzinárodnom trhu, ktorý keby aj chel niečo spraviť, tak vláda má na neho niekolko “prostriedkov”, ktoré ho budú drzat na uzde.

No… A žit v takomto privilegovanom prostredí pod ochranou štátu sa väčšinou podpíše aj na mentalite človeka a následne sa prenesie na svoje dieťa - mladého Mazepina - myslieť si a byť naučený že mu vsetko prejde len kvôli tomu, že v jeho krajine je jeho rodina chránená štátom.

to su dristy a pochybujem, ze mazepin si mysli, ze v motosporte, ktory ma plne pod palcom zapad, sa moze spravat tak, ze mu vsetko prejde vdaka tomu, ze jeho fotrik je rusky oligarcha

takto by uz davno skoncil, lebo na rozhodovanie komisarov jeho “oligarchicky” povod ma skor vplyv v jeho neprospech

mazepin ma agresivny styl, to ja nespochybnujem, ale predsa nieje jediny a ak taky styl fia mat nechce tak nech zmeni pravidla a dosledne ich vyzaduje ale po kazdom

No ved a o tom som hovoril, ze sa to tyka Ruska a je jasne, ze ked sa mlady Mazepin bude spravat aj v F1 ako je to bezne v jeho privilegovanej krajine kde si vsetko moze dovolit lebo otecko vybavi, v ako to ty oznacujes za zapadom riadenom sporte, tak jasne, ze bude mat z toho problemy.

Pointa je, ze mlady Mazepin bol zvyknuty ze mu prejde vsetko a to sa jasne podpisalo aj na jeho jazdeckom style.