Massa: Lewis to mal spraviť ako Max. Ukázať, že mu miesto nenechá | Magazín F1 - F1online.sk

Mohol Lewis Hamilton spraviť v prvej talianskej šikane niečo lepšie? Hoci to nebolo jeho povinnosťou, podľa komisárov predsa len mohol Verstappenovi nechať viac miesta. V tom prípade by mu však hrozilo, že ho Holanďan predbehne. Felipe Massa si však myslí, že ešte čosi mohol Brit vylepšiť. Mal Verstappenovi jasne odkázať, že žiadne miesto nedostane.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42661/massa-lewis-to-mal-spravit-ako-max-ukazat-ze-mu-miesto-nenecha

Je to tak – Hamilton bol mäkký. Verstappen by ho vytlačil už v prvej zákrute, presne ako popisuje Massa. Tým si Hamilton zavaril, a doplatil na to.

1 Like

De facto spíše kritika LH než MV. Každopádně zajímavý názor.

Inac, mna toto tiez napadlo… Tym ako tam siel LH, vlastne dal sancu ist tam aj MV.

1 Like

Dá sa z časti súhlasiť. Lewis to mal zavrieť podstatne skôr a tvrdšie. No podľa mňa v tej zákrute od začiatku nebolo pre Maxa miesto. Ak teda neberieme prejazd cez obrubníky ako miesto. On musel celý čas vedieť, že keď v tej rýchlosti preletí cez obrubníky, nebude to vedieť ubrzdiť, aby nenarazil do LH. Preto podľa mňa tie úvahy o Maxovom úmysle nie sú ďaleko od pravdy.

s tym umyslom by som sa velmi neohanal. Bol tam umysel spravit riskantny predbiehaci manever? jednoznacne ano, ale umysel iba sposobit koliziu? to tazko. Monza je okruh narocny na predbiehaci manever a skoro vsetky suboje tam zavanaju koliziou. Piloti vedia, ze ked chcu spravit tah na podobne rychle auto tak musia ist do rizika.