Marko vysvetlil, prečo Red Bull pustil Sainza | Magazín F1 - F1online.sk

Helmut Marko kedysi do Scuderie Toro Rosso vytiahol dvojicu Max Verstappen/Carlos Sainz. Na body to skončilo 49:18 v prospech Verstappena a o Sainzovi od toho okamihu nevládla najlepšia mienka. Zdalo sa, že to nie je pretekár absolútnej top úrovne. Postupom času však ukazuje, že sme sa asi mýlili.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/31401/marko-vysvetlil-preco-red-bull-pustil-sainza

Ja to vidim tak, ze tim okolo Sainza bol na inom leveli ako okolo napr Gaslyho. Sainz si vydupal u Marka zmluvu taku, ktora mu umoznila vacsi manevrovaci priestor aj ohladom jej ukoncenia. Preto nemal problem odsist do Renault resp McLarenu. Gasly taky luxus nemal a nema.
Inak to celkom sedi. Pamatam sa ako Sainz uz nechcel byt v Toro Roso. Neviem ci aj nepadlo vyjadrenie, ze si radsej zoberie rok volno ako by sa mal vratit po hostovani spat do STR. Ironia je, zeby sa nevracal do STR (ako si myslel) ale rovno do Redbullu :slight_smile:

Hold meno Sainz už niečo vo svete znamená. Na rozdiel od mena Gasly. Preto si to mohol Carlos Sainz dovoliť. A podľa mňa je to obdobné aj pri Nick Schumacherovi.

Sainz ukazoval kvalitné výkony od začiatku svojho pôsobenia v F1. Pozornejší divák si tu určite všimol. Doteraz ale nechápem, prečo v Red Bulle nesiahli po Sainzovi, keď od nich zdrhol Ricciardo. Mali na neho opciu a on chcel ísť do top tímu, takže rozhodne by Red Bull bral všetkými desiatimi. Ale oni o ňom vôbec neuvažovali a nechali ho odísť do McLarenu. Fakt divné. Marko evidentne nebude taký dobrý ako o sebe tvrdí. Vlastne to skôr vyzerá naopak. Tá jeho slávna akadémia doteraz nevyprodukovala ani jedného majstra sveta v F1.

Ricciardo im zdrhol az po tom co Sainza pustili.
Co sa pamatam, tak Sainz nechcel naspat do STR a Redbull suhlasil s ukoncenim spoluprace kedze, v acku nemali miesto a predbezne boli dohodnuti s Ricciardom. Ricciardo dokonca absolvoval aj fotografovanie v overaloch na novu sezonu a prestup oznamil na poslednu chvilu.

Nerád ti do toho skáčem, ale akadémia RedBullu vyprodukovala 4-násobného šampióna a ďalších 3 víťazov veľkých cien.

Ak myslíš Vettela, tak ten je produktom BMW akadémie.

No tak ja si to pamätám inak. Na Sainza mal Red Bull stále opciu, keď Ricciardo od nich zdrhol, ale nemali o neho záujem, tak Sainz odišiel z Renaultu, kde bol Red Bullom len zapožičaný, do McLarenu.

moze byt. je mozne, ze si iba s Renaultom robili napriek.
Abiteboul tvrdil, ze mali zaujem o Sainza a Redbull to blokoval, tak bolo jednoduchsie sa dohodnut s Ricciardom. Zvlastne mi pride to, ze tyzden po oznameni zmluvy Ricciardo - Renault pustil Redbull Sainza bez problemov do McLarenu a uprednostnil menej skuseneho Gaslyho.
Jednoducho mi to nesedi. Sainz uz v Renaulte na hostovani predsa bol a Redbull s nim neplanoval buducnost (aspon teda podla vyjadreni Sainza a Renaultu).
Ak Redbull chcel robit prieky Renaultu na ucet Sainza, tak s plne zasluzili tie patalie s druhou sedackou. Ale ako to naozaj bolo vedia iba oni a mozno Sainz a Abiteboul.

RedBull academy / RedBull junior team 2001-2007.
BMW mu zaplatilo piatkové tréningy.