Marko má jasno: Norris má psychické slabiny, Verstappen bude majster | Magazín F1 - F1online.sk

Lando Norris už od VC Veľkej Británie sťahuje náskok Maxa Verstappena. Z pôvodných 84 bodov je dnes 52 a zdá sa, že by sa tento rozostup mohol v nasledujúcich veľkých cenách ešte zmenšovať. Norris však titul nezíska, trvá na svojom Helmut Marko, ktorý ukazuje prstom na jeho nedostatočnú psychickú odolnosť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/174517/marko-ma-jasno-norris-ma-psychicke-slabiny-verstappen-bude-majster

Zatím ale vidím, že největší problémy mají Josovci a Helmutovci.
Nabývám dojmu, že největší osinou v dupě RB je možná Helmut, který si možná namlouval, že to bude on kdo nahradí Dietricha a jak je vidno, tak neuspěl a už vykřikuje do světa, že bude muset s Hornerem více spolupracovat.

“Příběh s Hornerem mi určitě nepomohl. Ale dospěli jsme k závěru, že musíme spolupracovat. Získat vítězné auto a udržet Maxe.”

2 Likes

Mind games začínaju. Však už je najvyšší čas. Treba súpera trochu premasírovať. Austin je na dostrel :grinning:

7 Likes

Tady to zas bude vypadat.

1 Like

Zatim vidime problemy u RB a u VER, ten za to vyfasoval pokutu.

1 Like

No jo, tehdy při tom “otevřeném” přiznání Norrise jsem psal že se mu to může vrátit jako bumerang, a Helmut už to tam láduje :man_shrugging:

2 Likes

Presne tak. Pamätám si to ako by to bolo dnes.

1 Like

Prave naopak, tim ze o tom Norris promluvil ma sanci se toho zbavit a funguje to.

Dinosaurus Alonso aj mladý jazdci vedia.

4 Likes

Vrátilo, jenže já se přiznám, že tohle mi je bližší, než z pilota dělat mega talent celýho vesmíru bez chyby. Protože pak se to vrací, jak bumerang taky a ještě tvrději. Otázka je co RBR s tím balíkem vylepšení. Jestli budou furt min 2 nejrychlejší, tak má titul Max. Jestli je předběhne Ferrari, tak budou volat Masiho na AD

No ty slibované upgrady budou zajímavé téměř všude, Mercedes má mít také výrazný upgrade. Kdo to jak namíchá asi určí zbytek sezony.

Marko videl ze Norris na tom zapracoval a dostavil se uspech, proto o tom mluvi, ubohe jako vsechno modre.

1 Like

Mercedes je s upgradama, jako rande naslepo. Buď máš výhru, nebo je to v haji a musíš čekat na další

Psychicke slabiny Landa? No ty ma, sam o tom mluvil. Ale tak nejak vyhrava i s nima.

A ty jeho ritualy? Trosku to pripomina Nadala. Ten taky slapal na cary, otacel lahvicky a podobne.

A ze je Max nejrychlejsi? No neni. Nejlepsi? To asi je. O kolik? No o moc to ve srovnanim s Landem asi nebude. A ze Max nepotrebuje ritualy? Ze by tohle stacilo k titulu, to se mi nezda.

Pekne PR a dloubnuti do soupere. Tak to ma byt. Vic v tom neni. Jestli to ma potencial rozhodit Landa? To tezko.

4 Likes

Rok 2021 ukazal Maxovu neskutocnu psychicku odolnost.
Bol som prijemne prekvapeny aky dokazal byt.
Tento rok ma Lando sancu ukazat ze sa da posunut na iny level.
Uvidime ci ju vyuzije.
Ja mu fandim.

3 Likes

Podle me se na jiny level uz posunul v prubehu sezony.

To sis vybral opravdu dobre. :+1:

Podle mě asi neumíte počítat. Když bude RB druhé nej auto, tak to pro Maxe má znamenat průměrně třetí místo v cíli, což mu stačit nebude (nemělo by), musí končit vždycky druhý. RB musí vyrovnat hru s McLarenem aspoň na několika tratích jinak se bude volat Masi, no :slightly_smiling_face:

Tak jedna věc je, že neumíš počítat Dejve, druhá zase ta, že ani nesleduješ průběh letošní sezóny mnebo na základě čeho usuzuješ, že i skrz vykonnostni rozložení bude McL do zbytku sezóny mít 1-2 každý závod?

Ten vtip je, že ani nepotřebují být pořád 1-2 aby měli titul :smile:
Piastri se ukazuje zatím jako nestabilní ale tlak na režii v McLarenu bude extrémní, proto dřív a nebo později očekávám, že to nastane a potom ta pravděpodobnost na 1-2 McLarenu výrazně vzroste.
Navíc je otázka co motor Maxe. Pentli vybíral už dost brzy, možná příjde další.

Jenže curt spoléháš na wins u Landa, což po Nizozemsku dál nemůžeš tvrdit s jistotou. Piastri je naopak velmi silny ve sve pozici, i proto se tu na něj někteří rozčilují. Technika je vždycky otázka, i když další závody nejsou na techniku už tak náročné, snad jen Qatar