Marko: Andretti zvýšil stávku, aby udržal Hertu | Magazín F1 - F1online.sk

Bolo asi len otázkou času, kým začne Colton Herta víriť vody vo Formule 1. Nenechajte sa zmiasť výsledkami, tento americký pretekár má skutočne veľký potenciál. Uvedomujú si to aj v Red Bulle, kde sa pokúšali kalifornského rodáka dostať do F1 napriek tomu, že nespĺňal podmienky. Dnes je však už táto kapitola uzavretá a uvidíme, čo prinesie nasledujúci rok.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/77060/marko-andretti-zvysil-stavku-aby-udrzal-hertu

Skoda hlavne pre LM, prisli o kus publicity v statoch.

To áno, ale tak jeden rok hore dole keď má len 22 rokov nikoho nezabije. Ak udrží aspoň túto formu tak RB pôjde po ňom aj o rok pravdepodobne. Ak teda nenájde kvalitnejšieho jazdca resp. jazdca s lepším potencialnym marketingom.

to ako fia ohodnocuje indycar vramci superlicencnych bodov je na smiech

tuto sezonu by napr. nemohol nastupit do f1 bez udelenia vynimky jeden z najskusenejsich a najlepsich jazdcov v indy will power lebo by nemal podla fia pravidiel dost bodov, co tam potom, ze to v tom case bol jazdec s titulom z indy, dalej mal 4 druhe miesta a 2 tretie miesta a tento rok znovu indy vyhral, ale v 2022 by sa do f1 bez udelenia vynimky nedostal, ale zato jazdec co mozno na 4ty pokus skonci v f2 na 3.miesto alebo mu staci byt 2x 5ty tak ten sa do f1 dostane

Na jednu stranu mal dostať superlicenciu. Tie body v Indie su smiešne a mali by byť rovné aspoň F2.

Na druhú stranu podľa mňa spravil dobre. Neviem či to tak vidím len ja, ale podpísať s Markom zmluvu je samovražda, pokial nie ste Max Verstappen. Radšej by som počkal a skusil to vo Williamse napríklad. Ale to je len moja úvaha.

Fia ma indy dobre obodovanou… Ty monoposty jsou uplne jine a jine jsou i postupy v boxech a podobne… Ti piloti se musi naucit jak monopost f1 ovladat a zzit se s postupy… Proto tam jsou ty body… Ne proto aby poznali talent…

Ono na jednu stranu to chápem, na druhú stranu je to konkurenčná séria mimo FIA. Teraz si zober, že by sa niekto mal dostat na FIFA majstrovstvá sveta vo futbale bez toho aby prešiel kvalifikáciou len preto, že si zahral nejaký turnaj mimo FIFA .

trochu zly priklad

skus si to skor porovnat s NHL a keby tam zvyhodnovali hracov co hraju kanadsko-americke juniorske s erie pred europskymi hracmi. tam chcu ziskat tych najlepsich bez ohladu ci hral v amerike, alebo sa vsetko naucil v europe, alebo by zobrali aj cinana z ciskej ligy ak by v nom videli potencial

tu si fia vymyslela body a nastavila to tak, ze je vyhodnejsie karieru rozvijat v regionalnych f3 sampionatoch ako prist z druhej najprestiznejsej dospelackej se rie

uz som to pisal, ze tento rok by superlicenciu nedostal 40 rocny vitaz indycar, jeden z najskusenejsich a najlepsich jazdcov v indy, lebo jednoducho nemal 40 bodov :slight_smile: no a tuto sezonu vyhral svoj druhy titul, ale pre f1 by bol nebezpecny a neskuseny :slight_smile: a radsej zoberu niekoho kto sa 4-5 rokov mota v f2 a zazrakom sa mu podari na 5ty pokus ziskat tretie miesto