Malo ponocovanie vplyv na Verstappenovu náladu? Nezmysel, znie z Red Bullu | Magazín F1 - F1online.sk

Psali, ale považuji to za velmi málo pravděpodobné :slightly_smiling_face:

1 Like

No je to blbost :slightly_smiling_face: Adrian jasně popisoval změny na monopostech, kdyby na tom nepracoval, těžko by je popisoval. To byla jen hloupa vymluva na to, že Adrian odejde

1 Like

To se stane, když si myslíš, že to bylo bohem.
Pak to bolí o to víc.

6 Likes

Počkej, Max by nevyhral v Haasu?:astonished:

3 Likes

Vyhrál, kdyby ten monopost dominoval o 30s :stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 Likes

Me je hlavne lito tech byvalych pilotu odborniku co ho nosili na rukach, zivouci legendu, tak se ztrapnit fuuu…

1 Like

Vsak prave to co si napisal je jeden z vyznamov slova detinsky.

Vtipný je že tu nejvíc kvičí fanoušci Alonsa který když se mu nedařilo tak rozhádával celý týmy, a fanoušci Luiho kterýmu se musí omlouvat Wolf za to že nemá nejlepší auto :rofl: :rofl:

6 Likes

Kdo jiny by tu mel kvicet.

1 Like

Darmo sa tu niektori zavzdusnuju ako brzdy, nic to nemeni na tom ze je momentalne Verstapen jeden z najlepsich pilotov spolu s Hamiltonom, semtam kazdy slapne vedla, a nieco dodrbe a zhovadi sa ako on v HU, ale myslim ze sa z toho pouci alebo mu to Marko vysvetli, ako sa chovat…napriek tomu ze Mclareny momentalne dominuju tak nikde nieje napisane ze to tak bude aj po lete , skor to vidim ze si to RB ustrazi a Max bude zas majster…

Aby tady po Belgii nebyla nálada opačná :stuck_out_tongue:

1 Like

Vtipné, jak tu pořád padají názory že to je kvůli Adrianovi. Prdlajs. Tam musí být něco naprosto zásadnějšího a velice pravděpodobně jde opravdu o zákaz nějaké věci.

Aha, chudáček Max, McLaren je o desetinku rychlejší :smile:

2 Likes

A preco ocakavas ze niekto bude obranovat Maxa? Co ma kto s tym ako sa on chova? Som fanusik RBR a Verstappena obdivujem pre jeho sportove kvality, ale co maju obycajni fanusikovia s tym ako sa chova akykolvek pilot?

Mne to nevysvetluj

Neprispievam sem často, ale občas mám to nutkanie.
Sledujem F1 vyše 40 rokov, takže trochu už mám nadhľad. A keďže už mám syna vo veku tu diskutujúcich (no bohužiaľ čas nezastavím😉), tak hašteriť sa a doťahovať o “drobnostiach” už tiež mám za sebou.
Ale niektoré výroky ma vedia “zdvihnúť zo stoličky”.
Formula 1 je kráľovnou motošportu. Má najvyššiu profesionálnu úroveň v tomto odvetví na svete. Takisto je finančne jednoznačne najnákladnejším (asi nielen)motoristickým športom. Mať úspech vo F1 je pre firmy z automotive najvyšší level technický a zároveň marketingový.
Jazdci sú považovaní za top pilotov ale zároveň aj športovcov (géčka sa asi oklamať nedajú).
Preto aj výroky čelných predstaviteľov jednotlivých tímov sú pozorne sledované a s posudzované.
Keďže preteky sú stále iba súťaž, kto bude najlepší, tak samozrejme sa používajú rôzne taktiky. Rovnako aj vo vyjadrovaní. Každá poskytnutá informácia médiám má svoju “vonkajšiu” podobu, ale zároveň môže byť reálny obsah informácie viac či menej odlišný. Tomu sa hovorí taktika, alebo stratégia.
Je to v poriadku, je to súčasť “boja”.
Ale neočakáva sa, že na takejto profesionálnej úrovni sa budú šíriť bludy. Je to nevhodné, neslušné a neprípustné. A aj urážajúce.
Akýkoľvek športový tréner, ktorý má za sebou už nejaké úspechy svojich zverencov vie, že nedostatok spéánku pred športovým výkonom má Zásadný vplyv na výkon športovca. Ak by tvrdil opak a to priamo v prostredí profesionálnych podujatí, tak sa od ho okamžite všetci ostatní dištancujú a v podstate ho prestanú akceptovať ako odbornika. Ostatní ho jednoducho vysmejú.
Tu nás 80-ročný “športový” poradca s kľudnou tvárou ide presviedčať, že Maxovo ponocovanie nemá žiadny vplyv na jeho výkony. A šéf tímu mu pritakáva.
Týmto so športových lekárov, trénerov, fyzioterapeutov, výživových poradcov v podstate “urobili hlupákov”. Samozrejme v skutočnosti urobili hlupákov zo seba, ale podstatné je, že sa dostali na úroveň debaty, či Zem je plochá…
Takže prepáčte páni z Red Bull Racing, toto už je cez.
Strácate nielen kľúčových ľudí, výkonnosť, ale aj úroveň.
Teraz sa spamätali, že Maxik asi titul (hlavne konštruktérsky) neutiahne sám. No, kto furt chcel druhého jazdca B-čkového, aby mal Max kľud? Aby ho náhodou neohrozoval túžbou ho poraziť?
Sainza sa boja tam dať. Prečo? (otázka otcov sa tiež dá eleminovať,ak sa chce).
Ostatní piloti pri Maxovi pohoreli. Albon, Gasly,Perez…
Nuž čí nebude dôvod zase samotný Max. Adrian postavil extrémny koncept auta. Zhodou okolností to Maxovi presne sadlo na jeho jazdecký štýl. Geniálne. Samozrejme, každý jazdec preferuje niečo trochu iné, ale v princípe nie až tak veľmi. U Maxa, zdá sa že oveľa viac. Až tak, že iný jazdci nevedia využiť úplne potenciál Adrianovho auta. Tak sa rokmi stále išlo týmto smerom. A stále sa pritvrdzovalo. A Maxoví kolegovia budili dojem amatérov.
Až narazili na limity tohto konceptu. A konkurencia sa začala približovať. Dobré okopírovala, niečo si prispôsobila a niečo urobila po svojom. A zdá sa, že stále má priestor na zlepšenie.
Ale Red Bull pravdepodobne už túto možnosť nemal, tak musel radikálnejšie v priebehu tejto sezóny meniť auto. Lenže základ je ten istý. A zrazu už to prestáva fungovať. Max je stratený, tak ako keď Vettelovi zobrali fúkaný difúzor. Prestáva veriť autu, nemôže robiť tie svoje “koncovky” pri predbiehaní. Auto ho “nepodrží” viac ako jeho súperov. Upss…a robia sa chyby a nervy tečú. Nebol by som prekvapený, keby po tomto upgrade Peréz prestal strácať tak výrazne na Maxa. Lebo Perez má bohaté skúsenosti so “stredopoľovým” autom.
Nuž nechajme sa prekvapiť.
PS: Ak som niekoho týmto unudil, sorry… už si zase dám pauzu😉.
Tak priatelia užívajme si zaujímavú sezonu!!!

9 Likes

RB jsou furt skvělí, ale jen doplácí na chyby svých pilotů.

1 Like

Tak já se taky zkusím zapojit.

  1. Ano, vedení týmu brání Maxe i za cenu toho, že říkají zjevné nesmysly. Je to jejich práce, zrovna tak, jako když Toto Wolff bránil Lewise a sklízel za to posměch. Š.p.i.č.k.o.v.í jezdci jsou občas primadony a jestli něco potřebují, tak sebedůvěru, že jsou výjimeční. Jak ji ztratí, jsou na nejlepší cestě do průměru;
  2. Ano, Max má pravděpodobně unikátní styl, který mu umožňuje využívat geniální Neweyho koncept, a teď asi narazili na jeho hranice. O tom ale F1 je, najít absolutní hranu auta i jezdce, správně je zkombinovat a dosáhnout maxima. Ať šlo teď o Maxe, nebo dříve o Sebastiana, RBR má z téhle společné práce zatím 7 mistrovských titulů za uplynulých 14 sezón, takže šlo jednoznačně o správnou strategii v obou případech. Že každá vítězná s.é.r.i.e jednou skončí je normální a je to dobře :slight_smile: .
    Takže já s Tebou vlastně souhlasím, ale asi na rozdíl od Tebe to, co popisuješ, považuju za správné a logické. Tak mi to aspoň připadá :smile: .
5 Likes

Stejně tak je logické když se nad těmi bludy někdo pozastaví, takže správné a logické možná, ale taky přehnané a má to své důsledky kterých jsme svědky.

Samozřejmě, od toho jsou diskuze, každý má svůj názor.

1 Like