Magnussen: Mick by bol pre Haas skvelou voľbou | F1online.sk

Tím Haas sa po tejto sezóne rozlúči s dlhoročným jazdeckým tandemom Kevin Magnussen – Romain Grosjean a privíta úplne novú dvojicu. V kuloároch sa šušká, že americký tím staví na dvojicu mladíkov Mick Schumacher – Nikita Mazepin, príp. na Sergia Péreza.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/16710/magnussen-mick-by-bol-pre-haas-skvelou-volbou

Dvojica Schumacher-Mazepin konkurencii asi prilis nenahana strach.

Ja si stále myslím, že Mick môže byť lepši ako sa zdá. Podľa mňa ten chalan má talent aj rýchlosť a celkom mu to myslí. Z rozhovorov s nim je jasné, že je ohľadom Formule, úplne rovnaký zavyslák ako otec a čo sa hovorí tak aj dosť makač. Posledných pár pretekov začal byť aj dosť agresívny (čo donedávna mi trošku chýbalo). Minulý rok som sa troška obávala, že sa ďalšieho Schumiho v F1 nedočkáme, nebolo to nejaké oslnivé to uznávam. Ale v poslednej dobe podľa mňa jazdí bravúrne a mne sa ten chalan čím ďalej tým viac páči.

Momentálne je rozhodne najkonzistentnejší jazdec F2 a rozhodne si miesto v Haase zaslúži z nich najviac. Ak pridá aj titul (čo ak sa nič nestane tak asi hej) tak nie je o čom.

Schumi je jednoznacne nejlepsi volba. F2 i F3 vyuzival jen ke zdokonalovani. Proto nikdy prvni sezonu nezaril a neocekavam od nej nejlepsi vysledky v prvni sezone F1.
Podle me je to budouci mistr. V tom je totiz jiny nez ostatni. Zatimco vsichni v F2 a F3 delali vsechno proto aby vyhrali svuj rocnik, on delal vsechno proto aby byl nejlip pripraven na F1.

V zavode sampionu ukazal o kolik je uz ted rychlejsi nez Seb.

1 Like

To je podla mna logicky nezmysel. Ved najlepsia priprava na F1 je predsa podavat co najlepsie vykony v F2 a F3. Najvacsi dokaz vlastneho zlepsovania, je dosahovat co najlepsie vysledky. To mi chces povedat, ze Schumacher sa zdokonaloval tym, ze jazdil slabo?

Skor si mal vypichnut jeho schopnost ucit sa a zlepsovat. Jeho pokroky boli podla mna dost pozoruhodne (v pripade ak v tom nebola pomocna ruka “zhora”)