Lowe: Nikto a nikdy nebol taký dominantný, ako Mercedes v roku 2014 | Magazín F1 - F1online.sk

Ja to vidim inak.
Mercedes ma 3 nasobny pocet zamestnancov ako Brawn.
Tieto nove motory stali miliardu, vymklo sa im to vsetko z ruk a plytvalo sa.
Stajni musi stacit 300 ludi a 150 mega na rok, to nech mi nik nehovori.
Ked to takto bolo v minulosti, aky problem je teraz … ?
Jasne.
Ferrari, RB + Mercedes, velka trojka toto nikdy nedovoli.
Frank Williams vyhral v 1992 titul s rozpoctom 50 mega.

Však ale týmy mají omezený rozpočet, nevím jestli přesně 150 mega ale nějak tak to bude.
Že při takovém rozpočtu uživí víc lidí je přeci jejich věc.

Jinak 50 mega před 30 lety mělo jinou hodnotu než teď :slightly_smiling_face:

2 Likes

Já si myslím, že zastropování naopak ještě více otevírá cestu těm nejsilnějším.
Začnou si otevírat externí pobočky, továrny.
Kdo chce utrácet, tak si vždycky cestu najde.

Jaká to náhoda, že RB se nejvíce daří, když postavili motorárnu…
Nebo Aston se zvedl, když dokončují továrnu. (dám stranou krádež dat od RB)
Zac Brown hovořil, že oni musí hodně propouštět a tyto 2 týmy masivně nabírají.
Nemluvě o tom, že RB si outsourcuje službičky přes RACING SERVICES LIMITED…
Který čistě náhodou patří Adrianovi Neweymu. :slight_smile:

1 Like

50 mega v 1992 a 50 mega teraz je sakra rozdiel

ved ok, nech robi logisitku timom samotna F1 a rovnako tak doda monoposty :smiley:

vlastne si len zaplatis predplatne na tim - tzn rocnu vstupenku a jazdcov v rulete

a usetrime…

Neexistuje, aby si člověk neporadil. Uvidíme, jak se v dalších letech bude vyvíjet tahle hra “na četníky a na zloděje” :smile: , ale zatím je výsledek dost tragický.

1 Like

Oni a naučiť sa niečo os Mercedesu ? To by aspoň neprekročili rozpočtovy strop. To by si vždy niečo čo nevedia overili u FIA.
Ich mentalita je nepýtať sa na legalnosť ale tajiť tajiť a potom na všetkých nadávať že oni o tom nevideli.
A potom tu máme ich výkon. Už je neskoro na skrývanie výkonu už sa chvastali aky sú úžasný a na trati to razbalili v plnej paráde. Takže očakávam že FIA a konkurencia zakročí a budu im pristrihávať krídelká. Žial môžu si za to sami s ich mentalitou chvastania a pohŕdania kokurencie.

1 Like

Hoši, ale tak se už poperte, tady ty debaty kolující dokola: a já si myslím. Nikdy prostě neskončí

Četníci vědí moc dobře, co se děje. :smiley:

Nikdo nebyl tak dominatní jako Mercedes 2014 - kromě Ferrari 04, McLarenu 88 a RB 2023

Kdyby to četníci věděli, nemuselo by pak docházet k tajným dohodám

Ze zvědavosti, považuje někdo loňský RedBull za dominantní?

Nejrychlejší nikoli dominatní, kdyby to Ferrari neposralo, tak to mohlo být vyrovnané celou sezonu

Jojo, pocitově to měli snadné ale data jsou mezi nimi poměrně velmi těsná.

Záleží na definici :thinking:

Já rozlišuju dominanci a super dominanci. Super dominance je když tým může vyhrát vlastníma silama všechny závody sezony s velkým náskokem, typicky Mercedes 2014-2016 a 2020, RB letos?
No a dominance je tím pádem posunutá, typicky třeba když tým má jasnou převahu velkou část sezony. Příklad Mercedes 2019, RB 2013 a pro mě i teda ten loňský rok.

Řekni tu svou :face_with_raised_eyebrow:

RB mal dominantnu sezonu. rychle auto bolo jednym z faktorov. dalsie boli lepsia praca na muriku, v boxoch a zrejme aj za volantom.

2 Likes

Osobně bych řekl že letos to vypadá na dominantní auto poprvé od roku 2016 :thinking:

1 Like

Jo, za sebe souhlasím.
Akorát někdo může ten pojem dominance mít posunutý víc k absolutní dominanci alá ten Mercedes 2014-2016, jako právě Situs. A pak souhlasím se Situsem, že podle jeho definice to vloni dominance nebyla :wink:

Samozřejmě, 2020 jsem zapomněl.