LIVE: Veľká cena Turecka 2020 | F1online.sk

Nejdříve sportovní gratulace Lewisi Hamiltonovi k zisku titulu mistra světa.

Pokud jde o jeho dnešní výkon, je to pro mě trochu mix: na jedné straně několik chyb, na druhé zužitkoval možnosti auta v nelehkých podmínkách na maximum, což mu nelze upřít.

Výkon dne - pro mě Sebastian Vettel. Po všech těch problémech, nepodpoře ze strany týmu a při formě Charlese Leclerca předvedl, co v něm doopravdy - stále - je, v náročných podmínkách, kdy se navíc v první části závodu musel bránit před Maxem Verstappenem a pak Lewisem Hamiltonem. (Děkuji kolegovi Max is faster than you za hezké přání výše :slightly_smiling_face:) Charles odjel výborný závod, ale dojem z výjimečné rychlosti trochu pokazilo několik chyb.

Vlajku Racing Pointu dnes držel Sergio Perez, Lance Stroll měl dobrý úvod závodu, ale pak to bylo trápení. Přiznám se, že jsem se v průběhu závodu ptal, jak by to vypadalo, kdyby v tom voze už seděl Sebastian. Ale nebudu spekulovat, Perez dnes zajel výborně a RP může zpytovat svědomí, jestli by nebyla lepší dvojice Vettel - Perez než Vettel - Stroll.

A na závěr - nedá mi to - opravdu je náhoda, že jakmile Binotto chybí, Vettel najednou jede? Jen těžko se ubráním podezření, že bez Binotta tým prostě udělal to, co Vettel na voze potřeboval, poskytl mu veškerý servis, ne “tady máš díly a nastav si to sám” - a asi i Sebastian se cítil daleko lépe, když tohohle jedovatého intrikána neměl nablízku. Možná se pletu, ale osobně doufám, že Binotto nebude přítomen ani na dalších závodech, což by byl i malý lakmusový papírek mého názoru.

2 Likes

Inak by som podotkol, ako sa na Ferrari prejavila absencia Binotta. Ked tam nebol, vsetko fungovalo- od strategie cez pitstopy az po vykonnost auta, este aj Vettel jazdil paradne. Jeden pitstop bol pomalsi, asi sa konal v okamihu, ked Binotto vyuzival komunikacne technologie a nadviazal kontakt s timom.

1 Like

:+1:

(xxxxxxxxxxxxxx - povinných patnáct znaků)

Svoju povesť najväčšieho hejtera na tomto fóre nezaprieš, priať niekomu chybu v závode môže len nevyrovnaný adolescent…

Škoda, že Seb takto nejazdí celú sezónu, gratulácia k pódiu, Turecko mu proste sedí…

1 Like

co sa tyka Verstappena. tak klasicke - preteky sa nedaju vyhrat v jednej zarkute, ale prehrat ano. :slight_smile: Jeho frustracia nemala konca. Zacalo to ked stratil ocakavanu PP. Na starte vobec nemal grip a uz sa to snim viezlo. Keby bol trpezlivy ako Hamilton a Vettel tak to mohol aj vyhrat.

Presne tak,absolutny suhlas.

Pozdravujem dnes všetkých hejterov Sebastiana Vettela a všetkých hejterov akéhokoľvek jazdca, keď podmienky mažú rozdiely tak vidno veľa vecí, ktoré na suchu môžu vyzerať ako neschopnosť v rukách jazdca, ale problém je často viac než len skill … Zopár som vás tu už videl a dnes mi to už dalo toľkú chuť, že som si vytvoril účet a chcel som vás vyzvať k rešpektu aký zdieľal Seb a Hamilton po dojazde do cieľa :slight_smile: peknú Nedeľu všetkým

6 Likes

Dnes, ale nie len dnes sa zase raz ukázalo, že titul je v správnych rukách. No a majstri sveta vo veľkohubých vyhláseniach ako Max a Lando, ešte potrénujte. Ten prvý by si mohol uvedomiť, že čistá rýchlosť nestačí a druhý, keď chce top auto, najskôr nech začne porážať tímového kolegu. Top tím chce top jazdca a to vy dvaja ešte nie ste. Možno to chce prestať vyplakávať do médií a viac ukázať na trati. Určite si vás potom aj v tom Mercedese všimnú.

1 Like

To si snáď robíš srandu, veď Leclerc aj napriek tej chybe zajazdil absolutne skvelé preteky.

1 Like

Moje včerajšie avízo sa dnes naplnilo. A to rýchlosť Mercedesu na suchej trati a to, že Vettel (posledný víťaz v Turecku) by mal predviesť niečo špeciálne. Dnes sa znovu prejavila krátkodobá pamäť niektorých prispievajúcich ktorí chvália Hamiltona v týchto podmienkach a hejtujú Verstappena, asi sme zabudli ako to bolo pred rokov v Nemecku.

Jinak podotknu, že oba vozy Ferrari dokázaly i s dvěma zastávkami (LH a Checo de facto absolvovali jedinou - což jim slouží k cti) získat 8 pozic k dobru. Takže výborná práce jak obou kluků, tak celého týmu. Dobrá strategická rozhodnutí, nejdříve je použili u Charlese, který byl v dané chvíli vzadu, a jakmile se ukázalo, že fungují, aplikovali je i Sebastianovi. Škoda, že to tak není vždycky. Dnes se každopádně celý tým prezentoval ve výborném světle.

Ale teraz seriózne, prečo ty toho Leclerca tak nemáš rád?

Výkon Maxe Verstappena si kritiku zaslouží, ale letos předvedl dost výborných závodů na to, aby to byla věcná kritika a navíc omezená na tento závod. Nepodařil se mu start, potom měl ale velmi dobrou úvodní fázi, nicméně nezvládl pokus o předjetí a pak už to byla z jeho strany spíše nervózní záležitost. Myslím, že platí helmutkova poznámka, že dnes chyběla trpělivost. Podle mě tam byla jistá frustrace z toho, že auto bylo velmi rychlé, i Albon se ocitl v těsném dosahu v té chvíli vedoucích Racing Pointů, a šance na výhru se tenčily. Přesto podle mě rozhodla ta chyba při pokusu o zisk druhé pozice.

1 Like

Nesies to tazko, co? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Mozem len suhlasit. Lewis ukazal, ze dolezitejsie je zbierat body a nie vitaztsva za kazdu zenu. Na druhej stranke, rozmyslat takto v Mercedes je lahke kedze mate najlepsie auto v 19 zavodov z 21.

Max co sa tyka rychlosti ukazal kvalitu ale bohuzial mu chyba trosku rozvaznosti. Ale premna je Max fakt jazdec na ktoreho je radost sa pozerat, pretoze je ma rychlost za kazdych podmienok.

Seba som v poslednej dobe tiez skritizoval ale dnes ho fakt treba pochvlit pretoze to bol jediny jazdec ktory zajazdil bez chyby a to podium je jednoznacne zasluzene. Teraz mi uz len nejde do hlavy ako je mozne ze mal dnes taku rychlost, ked praveze v takych podmienkach by sa mal s autom ktore mu nesedi viac trapit. Aspon uvidime ako vedia byt niektory ludia objektivny na tomto fore.
Charles isiel tiez super len skoda tej poslednej zakruty.

Bottas mohol aj dnes po preteku pozdravit hejterov do vysielacky.
Albon si dufam konecne podpisal vypoved po dnesku. Fakt skoda, ze v RB a Merc nevladne ziadna konkurencia medzi timovymi kolegami.
Inak ten zvysok pola som si dnes ani nevsimol, pretoze RTL ukazovali skoro cely cas Seba kedze mal konecne sancu na dobry vysledok, ale chybovali asi vsetci ci??

1 Like

Já jsem rád, že Sebastian je nakonec na pódiu, ale byl bych rád i za 2. a 4. místo, byť Sebastian by si to pódium takto neužil. Myslím, že kolega Unleash nechtěl říct, že se modlil za Charlesovu chybu, ale že prostě přál Sebastianovi pódium, protože podal skvělý výkon, část času ztratil náročnou obranou před MV a LH, svedl výborný souboj s Lance Strollem a vůbec vzhledem k tomu letošnímu trápení je to pro Sebastiana vzpruha a odměna za bojovnost.

2 Likes

A jinak, lidi, všimněte si, že Hogar na téma Sebastian Vettel mlčí jako zařezaný.

Kritika v komentároch nebola obmedzená len pre tento pretek, asi si ich nečítal, ale v poriadku. Tak isto ako dnes z dier povychádzali všetci fanúšikovia Vettela, ktorý po mesiacoch porazil Leclerca a hneď si doňho aj kopli. Proste krátkodobá pamäť.

1 Like

Ja si to pamätám veľmi živo. LH bol na čele s veľkým náskokom a urobil chybu. Zbytočne tlačil vzhľadom na okolnosti. Nič to nemení na veci, že na vode ťažko hľadá konkurenciu. Neznamená to, že je bezchybný, ale robí ich minimum. Dnes rozhodla trpezlivosť a skúsenosti.

Hamilton, Vettel ale aj Leclerc dnes zajazdili skvele a ini ako Verstappen alebo Bottas to zbabrali. No v pretekoch, ako su tieto, velmi lahko vznikaju hrdinovia a velmi lahko vznikaju ,babraci’’. A to jednoducho nie je spravodlive. Treba si uvedomit, ze v takychto sialenych pretekoch je rozdiel medzi uspechom a porazkou mimoriadne maly. A svoju rolu hra aj stastie. Tak to proste je. Ked si zoberies takeho Hamiltona, predviedol famozny vykon, no keby sa jedna z jeho chyb skoncila vaznejsimi hodinami, k comu mal velmi blizko, je dnes na strane porazenych. Vettelov zavod mohol vyzerat tiez uplne inak, keby sa mu nepodarilo na starte najlepsie zahriat pneumatiky a zostal by trcat na jedenastom mieste. A Verstappen dnes mohol byt najvacsi vitaz, keby Perez nespravil drobnu chybu, po ktorej Verstappen vyskusal na neho zautocit a zlyhal.
Tym nechdem nikoho zhadzovat, Vettelov alebo Hamiltonov vykon bol jednoducho uzasny a Verstappen do dnes skazil, no taketo preteky jednoducho velmi tvrdo trestaju aj najmensie chyby a casto je to len otazkou stastia, ci sa niekdo roztoci alebo nie.

2 Likes