LIVE: Veľká cena Turecka 2020 | F1online.sk

V kvalifikácii boli potrestaní aj obaja piloti McLarenu. Carlos Sainz za blokovanie Sergia Péreza v Q2 a Lando Norris za to, že zajazdil svoje najrýchlejšie kolo v Q1 v čase, keď na trati viali dvojité žlté vlajky. Sainz klesol o tri priečky, Norris o päť, a tak vyštartujú z ôsmeho radu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/16179/live-velka-cena-turecka-2020

kolko maju timy gum do dazda?

Normální alokace je 13 suchých sad, 4 sady přechodných a 3 sady do mokra.

Viete niekto o nejakom streame kde sa dá pozerať.

ale kolko pouzili v kvalifikacii?

http://livetv.sx/enx/allupcomingsports/7/

Většina jednu sadu přechodných a tipuji tak 2 do mokrých. Ale je možné, že jim Pirelli dodalo další sady.

este bude sranda ked zacnu prezuvat na sliky a povolia DRS

Co stvara RIC na novej sade IM… o 3-5 s pomalsie ako Sainz… neskutocne. Skoda tej kolizie s Oconom. On je lepsi na mokrej trati.

no a pre toto je LH sedemnasobny…

1 Like

Fantazia Lewis. Dal to na pana. Vyborna jazda aj od Seba.

From hero to zero: Stroll

Max tiez slabota, Valtteri katastrofa a Charles sa tiez sam pripravil o bednu.

Renault pád z 3 místa téměř na 6, docela rána.

RIC nieje velmi dobry na vode naviac neviem co za gumy dostal v poslednom stinte ale bola to katastrofa. Ocon mal smolu, je na dazdi ovela lepsi, skoda tej kolizie na zaciatku. Podla mna by skoncil velmi vysoko.

Velmi zaujimavy zavod. Hamilton dnes ukazal, preco je sedemnasobny majster sveta, po Silverstone 2008 podla mna jeho najlepsia jazda. Malo to styl. Velmi ma tesi, ze ten siedmy titul oslavi na podiu spolu so Sebastianom, ako jeho najvacsim rivalom. Ten bol dnes tiez perfektny a trpezlivost mu vyniesla podium. Prajem mu to a aj Bretnixovi, ktory tu pri obhajobe Seba nechal pomaly dusu, tak dufam ze pozeral :smiley: Hadam bude viac takych zavodov v Aston Martine. Mlada generacia dnes bola rychla, ale nachytali sa na vlastnych chybach a “starci” im to poriadne natreli.
Albon dnes tiez na jeho pomery celkom dobre. Stroll zlyhal a potvrdil, ze je len platic. Perez naopak vyborne.
Bottas - bolestivejsie to uz asi byt nemoze, porazka vo vsetkych smeroch.

1 Like

Tak dnes to bol podla ocakavani sialeny a velmi napinavy zavod.

Gratulacia Hamiltonovi k zisku siedmeho titulu. Ludia mozu o najrychlejsom aute rozpravat, co chcu, dnes Hamilton ukazal, aky vynimocny jazdec je. Dnesne vitazstvo bolo famozne, naplno sa prejavili Hamiltonove kvality a skusenosti. Hamilton si skvelo postrazil pneumatiky, bol trpezlivy a v klucovych momentoch ukazal skvelu rychlost. To bola dnes cesta k vitazstvu. Nemam slov. Toto nemalo nic s najrychlejsim autom.

Muzom dna pre mna dnes vsak Vettel. Ponal to podobne ako Hamilton, jeho prve kolo bolo vynimocne a potom ako jediny zvladol nevyrobit jedinu chybu. Trpezliivost bola dnes klucom k uspechu a to dnes Vettel dokazal najlepsie zo vsetkych. Klobuk dolu. Velmi ma tesi, ze bol odmeneny miestom na podiu. Leclerc isiel tiez skvelo, ale narozdiel od Vettela mu velmi pomohla strategia. Takze som rad, ze prisla chyba na zaver.

Gratulacia aj k Perezovi, zasluzene miesto na podiu.

Najvacsim porazenym je jednoznacne Verstappen. Myslim, ze dnes bol najrychlejsim muzom na trati, no najrychlejsia cesta dnes nebola najlepsia. V klucovych momentoch zariskoval, co sa dnes rozhodne neoplatilo. V skratke to v jeho podani bolo uz od startu plne chyb a ani pneumatiky si po druhom pitstope nedokazal postrazit. Skoda, dnes sa dalo ziskat vitazstvo. No nie kazdy den je nedela, vzhladom na to, ze Verstappen chybuje minimalne a v jeho podani su taketo vykony vynimocne, netreba to precenovat. Nevydarene preteky a zahodene vitazstvo, ide sa dalej. Samozrejme je skoda, ze nevyuzil sancu- je ich malo.

Stroll ukazal, ze je platic. Nic vic k tomu netreba dodat.

A Bottas… Dnes najhorsi vykon zo vsetkych. V takychto podmienkach sa da chytit takyto nevydareny den. Nic viac sa k tomu neda povedat.

Albon tiez katastrofa, nezdolat Verstappena ani dnes, ja uz fakt neviem, co ho tam este drzi.

Škoda, že aj takéto skvelé preteky so skvelou kvalifikáciou skončia výhrou Hamiltona o 30 sekund. Je to trochu taká frustrácia a bezmocnosť, že ho nič nedokáže zastaviť. Hoci ho nemám rád a je to otravné, musím povedať, že ho rešpektujem a dnes to od neho bola naozaj skvelá jazda. Pochopil, že sa neoplatí snažiť sa za každú cenu predbehnúť Vettela a radšej sa snažil šetriť pneumatiky a ísť na istotu. Keby to spravil Verstappen a nebol taký zbrklý, tak mohol vyhrať asi on.

aj ked ma Hamík neskutočne sere tak dnes skvely výkon hodný majstra sveta + emocie na podiu jemne obmekcili moje zatrpknuté srdce voči nemu . Gratulácia samozrejme aj Ferrari špecialne Sebovi za bezchybny vykon a Mclaren ktorí po včerajšku nevypadali najlepšie. Samozrejme sa vyprofilovali klasický mantáci Latifi Stroll Bottas

1 Like

Veľká gratulácia Hamiltonovi. Absolútne zaslúžene je sedemnásobným majstrom sveta. Obrovskú radosť mám zo Sebastiana, výborný výkon a dôkaz že ešte nepatrí do starého železa, myslím že sa môžme tešiť na budúci rok keď ho uvidíme v Astone

Souhlasím, Ocona byla velká škoda.

Mna teda vobec nerozculuje, ze Hamilton vyhral. Na nervy mi lezu jeho vitazstva, ktore si ,vybojuje’’ kruzenim od startu do ciela na prvej priecke. Ale ked predviedol takyto paradny vykon a zvitazil, tak je jednoducho radost sa na to pozerat.