LIVE: Veľká cena Toskánska 2020 | F1online.sk

Víš o tom, že auto F1 má brzdy, i Ferrari, i když minulý závod no nevím, dokonce může zpomalit nakrok, Sainz se před ním roztočil dost daleko na to aby mohl zareagovat, po druhém crashi Vettel objel všechna havarovaná auta i s úlomky, tak a můžete společně s Brentixem vysvětlovat…

Pusť si tu skrumáž na úzké trati, kde naráz vypadla tři auta, v dané chvíli naprosté přehuštění, protože kolizi vlevo, vpravo se snažil vyhnout každý, znovu. Promiň, ale větší blbost než tohle jsem neslyšel.

Ferrari to neumí s pneumatiky a Vettelovi schází i rychlost oproti Leclercovi. Leclerc jezdil opět konstantně lépe a normálně bez přerušení by Vettelovi dal 20-30s. To že Vettel nestihnul dát v závěru ani Kimiho s penalizací je vážně na ručník. Kimi je teď hodně školí.

1 Like

To bude tím že sleduji to co se na trati opravdu děje, nemám to tak jako ty, že bych někomu výhradně fandil a věci si dobarvoval, neřešil bych to…závod byl napínavý, bavil jsem se a všichni určitě taky, o to jde hlavně.

Možná si přehlédl, po druhém crashi Vettel objel všechna havarovaná auta i s úlomky, a byl to větší crash a větší nepořádek, blbosti nepíšu, promiň, prostě si zbytečně ulomil křídlo, jakoby toho neměl v repertoáru Vettel více :slight_smile:

Taky jsem sledoval a opratě a kopyta ten vůz opravdu nemá. V demolition derby jiní dopadli hůř. A navíc obě Ferrari by při normálním vývoj závodu skončila bezpečně mimo body, Leclerca si dal na svačinu s přehledem i Kvjat. Taková je bída toho vozu. Je na úrovni Alfy. Dobarvi si to, jak chceš.

Ale je zbytečné se o tom bavit, bobe. Když chceš znovu hatovat Vettela, klidně si hejtuj.

Ale bavíme se o tom křídle, je to nepodstatné, tak to neřeš, snad se bude příští rok Vettelovi dařit lépe, ale taky už nebude prostor pro výmluvy.

Já Vettela nehejtuji, zbytečně si ulomil křídlo, to je vše, prostě jsem si tipnul že zas něco provede a stalo se, to není hejt.

No tak dnes:

  1. Hamilton dnes znova ukázal svoju extratriedu a opäť raz ukázal kde je Bottasovo miesto. Ten boj o stratégie mi prišiel zábavný. Ale aj to rozhoduje o tom, že je majstrom sveta tieto vecí kt. robí.
  2. Bottas -1x v sezóne nepoondial štart bohužiaľ prišli ďalšie 2 a tie už nezvládol. K Hamovi sa potom nepriblížil práve naopak. Skoro ho dohnal Albon a aj som mu to celkom priala. Tam boj o titul nikdy nebol ani v teoretickej rovine. A na to auto proste nemá a nedostane z neho nič extra.
  3. Alex Albon - toto ma veľmi potešilo. Mohlo to byť už jeho 3 pódium a ak by ho nemal dnes tak to by bolo veľmi kruté. Verím, že ten dnešok ho nakopne, lebo Alex vie byť rýchly a dnes to ukázal, že v pretekoch je veľmi dobrý. Dnes Maxa plnohodnotne zastúpil. Bohužiaľ vždy ho ničili kvalifikácie…som rada že mu včera vyšla aj tá. Naplno využil možnosť čo dostal a snáď mu to pomôže aj trošku umlčať kritikov. Verím že už to bude pre neho len lepšie. Na F1 rozhodne má to dnes ukázal peknými pretekmi aj súbojmi a zaslúžene je na pódiu.
  4. Ricciardo- to je trošku tragéd dňa č 1. Bol veľmi blízko pódiu a za tie výkony čo podáva by bolo rovnako zaslúžené…bohužiaľ Alex bol dnes objektívne lepší. Škoda je to aj preto, že už som sa tešila na Cyrilove tetovanie…bolo to dosť sychzofrenciké lebo priala som im obom.
  5. Peréz, Norris a Kvyat - určite dobrý výsledok pre nich ale vzhľadom na priebeh si vôbec nepamätám čo sa okolo nich dialo.
  6. Leclerc dnes neukázal nič, podľa mňa ale ani na viac nemal…nemá na to ani to Ferrari. Čosi ukázať sa proste nič nedalo. V podstate mohli byť radi za to damage derby inak asi obaja na bodoch to Ferrari je črep.
  7. Kimi dnes pekne a ukazuje že do starého železa ešte rozhodne nepatrí…Kimi to stále vie a reálne v pretekovej rýchlosti dal obe Ferrari.
  8. Vettel to je to isté ako u Leclerca. Akurát sa ukázalo že reálne až tak ďaleko nie sú ak sa veci vyvíjajú zle pre oboch.
  9. K tomu RG to je lucker ten chlap…v konečnom dôsledku posledný ale aj tak istú dobu mal skoro body.
  10. Bod pre mňa najhorší. Teraz všetci poviete že si to George presral sám. Avšak ja sa pýtam čím ? Čo ten chlapec dnes spravil zle ? Podľa mňa to boli jeho najlepšie preteky v F1. Ten výkon bol konštatntný defacto bez chýb. Držal za sebou Vettela na Ferrari 4-4.5 sekundy na Williamse a určite by ho tam udržal ak by sa preteky dojazdili normálne. Lebo mám obavy že Ferrari by ho dnes nedobehlo a už vôbec nie predbehlo. Takže ak by tie preteky skončili takto dnes mohol byť za hrdinu …lenže vy z neho znova urobíte debila. A čakám kedy príde hláška robí chyby na Mercedes nemá alebo čosi podobné…lebo to ozaj dnes nič tomu nenasvedčovalo. Už čakám kedy mi to najbližšie otrepete o hlavu keď ho budem chváliť. Uvedomte si že po 2 štartoch-do chvíle keď Lance vyletel z trate to bolo vysoko nad štandardom. A samy ste niektorí uznali že ide pekné preteky. Bohužiaľ ten Williams. Dnes sa opať ukázalo že patrí do inej ligy ako ostatný. Všetci sú niekde v B oni stále vo vlastnej lige. A ako má to auto problém zo štartom…a toto nebolo o GR… 2x to dal…3x už nie. Mňa premohli obavy hneď ako som videla 2RF. To auto proste má problémy zo štartom akonáhle je za ním auto čo je lepšie, čo je aj Alfa a aj Hass ktoré dali aj Ferrari. (CW to ešte ako šéfka otvorene priznala že v prvej zákrute v podstate brzdí keďže na trati to nesedí…a brzdia tam kde všetci pridávajú). A Alfa je vždy po štarte rýchlejšia ako oni. Williams sa zlepšil v Quali ale v pretekoch je stále veľmi zlý. Tá druhá chybička keď nahánal Vettela to už je výsledok toho maxima a hrany ktorú išiel. Bohužiaľ stálo ho to bod. Veľmi by si ho zaslúžil za všetky výkony čo podáva posledných pár pretekov. Bohužiaľ vždy prídu okolnosti ktorý mu ho vezmú. Jeho vina to ale nebola…podľa mňa dnes urobil maximum. A v podstate som rada za to ako mu to šlo…znova podľa mňa veľa ukázal. V rozhodujúcom momente ho znova zradil Williams. Minulý rok si za to mohol sám ale dnes toto ozaj neberiem.
    Úprimne ak toto ustojí v hlave tak je macher a má len môj väčší rešpekt a len by znova potvrdil, že ma výbavu na MS.
    Osobne sa teším na vysielačku… Či bude počuť len pípanie kt. budú nahrádzať to F word. A aj na to vyjadrenie po pretekoch.

Boli to inak ale skvelé preteky už 2x v rade a som rada že nám táto situácia tieto trate dala. Bohužiaľ radosť z nich mám pokazenú.

1 Like

Hogar tak len nam vysvetli ako je mozne, ze Charles na konci neusiel Seb o niekolko sekund ked ako pises je o tolko rychlejsi.
A praveze Charles je jeden z dvovod preco Seb na konci nedostihol kimiho a to iste by som napisal ak by to bolo v obratenom garde. Skoncil ca 1.5 s za Lec a jazdit v zavese je tazke, ale to vies sam. A preto bolo pre Seba tazke na konci dobiehat.

2 Likes

Křídlo si “neulomil”. Neměl reálnou šanci vyhnout se Sainzovi, který se v hromadné skrumáži na úzké trati s vyštěrkovaným okolím otočil na trati. Vyjet do štěrku, zůstane mimo trať. Totálně zpomalit, někdo ho sestřelí nebo vezme zboku. V té chvíli to bylo spíše o smůle a štěstí, tvrdit, že tuto situaci mohl mít pilot pod kontrolou, je mimo.

Ty si tak strašne neobjektivna u Bottasa a Russela. Bottas urobí chybu - na monopost nemá. Russel urobí chybu - môže za to monopost. :slight_smile:

Bod 10. Ano dnes si Russell zasloužil body více než Vettel, škoda že to nevyšlo, Russell byl lepší.

1 Like

Bottas urobil chybu dnes kôli autu ? Jeho auto je horšie ako Hamiltonove ? Nie je. On si za to môže sám a nepresvedčíš ma že nie…dnes mal navrch tak ako celý víkend nedosiahol z toho nič.
Lenže Williams je horšie auto ako Alfa…v pretekoch určite a na štartoch to potvrdujú celú sezónu. Kde inde urobil dnes Russell chybu ako na tom 3 štarte. 2x na tom odštartoval ako tak… A išiel maximum celý čas. 3x to už bolo nemožné. Už len mohol dúfať že nahodí Quali rýchlosť a dá to do 5s …bohužiaľ nedal.

Vysvětlím. Leclerc už neměl při posledním restartu další gumy takže musel na rozdíl od Vettela použít ty na kterých byl :wink:

Ja už áno a tiež ju napísal on. A to síce, že za Kvjatovu degradáciu do TR môže Vettel, lebo to vraj nafúkol cez médiá.

Bottas měl trochu smůlu, že došlo k restartu, ale jinak lze dodat, že Mercedes je na ovládání daleko komfortnější auto než Williams. Plus ten bod, který zmiňuješ, že Bottas měl konkurenta v Hamiltonovi = stejný vůz, zatímco Russell nikoli. Byť Ferrari je taky bídné auto. Ale já jsem to už napsal výše, když nechám bokem tu situaci při druhém restartu, Russellovi se dneska nedá nic vytknout. Nevím, kdo by v tom autě zajel zásadně lépe. Možná úsudek některých ovlivňuje skutečnost, že šlo o ten symbolický bod, po kterém GR sahal.

1 Like

To som nepochopila čo si tým myslel :slight_smile: Checo je bohužial v tíme v nekomfortnej situácií a už ani nemá rovnaku techniku ako Lance.

Jo, někteří si v své nenávisti pomůžou i tou nejchabější konstrukcí, je jedno, jak je pochybná.

O solidností jízdy SV (v mizerném monopostu) svědčí i to, že si nedokázal najít lepší situaci než hromadný crash na úzké trati.

1 Like

Tú smolu mali obaja… stačilo o RF menej a bolo by všetko inak :frowning: Ferrari áno…lenže stále je to lepšie ako Williams. A o to že Vettela nedobehol to už bohužiaľ bol aj výsledok chybičky kt. spravil…avšak v tejto situácií asi logickej. V tom aute asi nikto lenže to tu teraz nikomu nevysvetlíš. A zase príde len hate a aké to bolo zlyhanie. Zase to čiernobiele videnie sveta. Toto už je na plač a keď toto dá v hlave a nepoznačí ho to tak klobúk dole…lebo ja by som to nedala.