LIVE: Kvalifikácia na VC Veľkej Británie | F1online.sk

DomovSprávyVýsledkyPilotiTímyKalendárPartneriLive
redakcia@f1online.skRSSZásady ochrany údajov© 2020 F1online.sk

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/6703/live-kvalifikacia-na-vc-velkej-britanie

Mercedes opäť na čele, ako sa dalo očakávať. Pekne zajazdil Leclerc, škoda že Vettelovi to nevyšlo no doplatil zrejme (aj) na problémy v tréningoch. Skvelý výsledok pre McLaren, od Nica som čakal viac ale nemá to ľahké, zajtra môže prekvapiť. Najväčšie sklamanie Albon, dnes som sa ho zastával, no beriem späť mal by na sebe zapracovať je to veľmi slabé oproti Verstappenovi.

Obávám se, že Sebastian nemá v pořádku auto, a kladu si otázku, jestli zítra dokončí závod. Charles s tím krámem skvěle, ale zítra z něj bude snadná kořist. Slabý motor, nastavení na kvalifikaci… snad se pletu. Mercedes - závodnická fraška, ale auto je skvostné. Zítra bych zorganizoval dva oddělené závody - jeden mezi Mercedesy (o 1. a 2. místo) a druhý zbytek pole. Hádejte, co bude stát za podívání. Lando čím dál, tím lepší než Sainz. A Albon, raději no comment. No comment, no comment, no comment. Myslím, že tím jsem to dostatečně okomentoval.

Dnes podali velmi pekny vykon Leclerc a Norris. Norris uz stabilne poraza Sainza, oproti svojej prvej sezone sa vyrazne zlepsil, naozaj dobre vykony. A Leclerc s tym pomalym autom tiez dokazal takmer nemozne a stoji v druhom rade. Verstappen tiez ako uz tradicne dobry vykon. A netreba zabudnut ani na Russella, ktory zase raz postupil do Q2.
Vo Ferrari su zase raz na smiech, to, co porobili tento vikend s Vettelom je dalsi kiks na ich konto. To, ze nieco zbabru, sa uz stalo pravidlom, nie vynimkou. Hanba.
Rovnako aj s Albonom to ide dolu vodou, podla mna bol slaby vzdy, ale teraz sa uz rozsypal uplne. Katastrofalny vykon. Mozno je to ale aj tym, ze auta su vyrovnane a ta slabota, co predvadza, uz nestaci na piate miesta ako minuly rok.
Najvacsou fraskou je podla mna vsak Mercedes. Bez komentara.

1 Like

Výnimočne tentokrát s tebou súhlasím…

Inak dať všetkým ostatným tímom viac ako sekundu v kvalifikácii, to proste ako fanúšik F1 chceš… treba ešte viac zamraziť vývoj, nech sa neopováži nikto nič vyvýjať a testovať. Prvýkrat po 20-tich rokoch sledovania F1 začínam pociťovať svoj nezáujem o ďalšie dianie v F1…

Naprosto trefné shrnutí.

Tiež mám ten pocit, že Sebastian sa trápil s autom. Nezdá sa mi, že 0,9 na Leclerca je vďaka jeho nedostatočnej rýchlosti jazdca. Vzhľadom na tréningy si netrúfam povedať, že by porazil Charlesa ale nebol by ďaleko

Výnimočné sa zhodneme. LeClerc súhlasím dnes s tým čo majú za auto výnimočný výkon. To čo dokazuje Ferrari s Vettelom už ani netreba komentovať. Mercedes a Max neprekvapili. Norris túto sezónu až prekvapuje ako mu to ide…je obrovský talent to tvrdím dávno. A som rada že Russel konečne ukazuje aspoň ako tak svoj potenciál, ďalšia Q2 a ukazuje sa presne čo s autom dokáže šikovný pretekár lebo toto sú jeho výsledky nie výsledky auta …tie žiaľ stále vidíme v pretekoch. Mňa prekvapilo skôr veľké množstvo vyšetrovaní pre chyby…Russel, LeClerc, Stroll aj Ocon.

takze zajtra zasa drama zo zeleznicneho depa ? 1 lokomotiva a 19 vagonov ?
ze to vobec este niekto sleduje

ano, presne tak !

Samozrejme voľba medzi závodom 2 automobilov a 18 automobilov je jasná, bez ohľadu na to ktoré by boli tie prvé 2.

Ze to vobec este niekto komentuje ako (pravdepodobne) nesleduje :slight_smile:

Tak ja si to pozriem aj ked viem ze to bude nuda. Suboje v strede pola proste niesu take zaujimave ako tie o vitazstva.
Ale uz sa tesim ako Stevo a Pepa opat po zavoda budu hovorit aky napinavy zavod az do konca a super velka cena :smiley: toto nechapem aj ked mam oboch rad :slight_smile:

Dnes bude co sledovat, VER bude tlačit, dále výkon Racing Pointu, trápení Vettela, kolik kol dostane Ferrari, a hlavně kamery budou pokrývat celé pole.

A nakonec dám v šanc i sebe, dal jsem si na výjezd safety caru a můžu vyhrát kilo…

Je od tebe milé jak se snažíš schánět místo pro Vettela :slight_smile:

Rodina Albona vlastní Red Bull tuším z 51% , zbytek má Mateschitz, snad se nepletu, nechci kecat.

Nedávno jsem četl, že někdo z rodiny Albona, mladý kluk, zabil autem člověka a ujel, pak se přiznal, na psychiku Albona to bude mít vliv.

Nesháním Sebastianovi místo - on si ho shání sám. :upside_down_face:

A to druhé, to je teď v Thajsku hodně velký skandál. A ten “mladý kluk” je prostě bohatý hajzlík, který si myslí, že jako bohatý se vykoupí ze všeho, co udělá. Ale proč by právě toto mělo mít podstatný vliv na Albonovu psychiku? Navíc to není čerstvá událost, čerstvé je spíše aktuální pobouření thajské veřejnosti.

Nepsal jsem nic o podstatném vlivu.

Stalo se to 2013, před sedmi lety, to bylo Albonovi 17 let, je dost možné že jsou blízcí kámoši, vliv to na něj mít může, nežije odříznutý od rodiny. Fakta vyšla na povrch před pár dny, tamní veřejnost je pobouřena, tehdy řídil shodou okolností Ferrari, ta rodina totiž v Thajsku Ferrari prodává.