Leclercova vysielačka pobavila fanúšikov, inžinier ho totálne zmiatol | Magazín F1 - F1online.sk

Komunikácia medzi inžinierom a jazdcom je kľúčová a v zlomových momentoch môže znamenať rozdiel medzi víťazstvom a prehrou. Ferrari sa za posledné roky výrazne zlepšilo, ale stále je čo zdokonaľovať. Ukázalo sa to aj na úsmevnej vysielačkovej výmene s Charlesom Leclercom.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/151518/leclercova-vysielacka-pobavila-fanusikov-inzinier-ho-totalne-zmiatol

3 Likes

Neviem, ako vyzerajú komplet komunikácie medzi pilotmi Ferrari a ich inžiniermi, ale podľa týchto útržkov sú tí inžinieri riadni hotentoti.

Komunikace Sainze s jeho inženýrem mi připomíná kvíz s klobouky :smile: :
Je pět klobouků. Tři bílé a dva černé. Tři pánové si ve tmě nasadí každý jeden klobouk a ještě než vyjdou zpět na světlo tak se seřadí za sebe tak, že třetí vidí prvního a druhého, druhý vidí jen prvního a první nevidí nikoho. Když vyjdou na světlo tak se první zeptá třetího: “Víš jaký máš klobouk ?” Opověď zní: “Nevím.” Pak se první zeptá na tutéž otázku druhého a dostane stejnou odpověď. Po chvilce přemýšlení první řekne: “Takže už vím jaký mám klobouk.” Víte také jaký má klobouk první z pánů?

1 Like

Prvý pán má biely klobúk, lebo sa pýtal tretieho, aký má klobúk a ten nevedel, lebo pred sebou videl 2 biele klobúky, čiže mohol mať tak biely ako aj čierny klobúk. Keď to tomu prvému v hlave doplo, tak zistil, že musí mať na hlave biely klobúk. :slightly_smiling_face:

2 Likes

Ale neviem, či to mám správne, lebo dodatočne mi napadlo, že prvý pán môže mať biely a druhý pán čierny klobúk alebo opačne, a vtedy by ten tretí tiež nevedel určiť, aký má na hlave klobúk.
S kvízu vyplýva akurát to, že prvý a druhý nemôžu mať obaja čierne klobúky, inak by ten tretí hneď vedel, že má biely klobúk.

Mi se Korn líbil ještě když zpíval s Olympicem a pak až v pohádce Honza málem králem.

Eva, dúfam, že tu potom dáš aj riešenie, lebo viacero riešení to predpokladám mať nebude. Nakoniec to bude nejaký chyták. :slightly_smiling_face:

Může to mít více řešení ne?
Podle mě teda může mít černý i bílý. :smiley:

1 Like

@PUFF Jak to říct, úplně na rovinu - já jsem jenom napsala, že mi to tuhle hádanku připomíná, nečekala jsem, že to někdo bude řešit :smile: . Ale zkusím řešení najít…

3 Likes

Áno, podľa toho ako je to napísané, by to malo mať viacero riešení.
Edit: tak teda biely

1 Like

Je to 100% Bílá. To je jediné možné řešení. Na to přijdete :smiley:

1 Like

Jediny sposob, ako by treti mohol vediet, aky ma klobuk je, ak by prvi dvaja mali cierne klobuky, to by znamenalo, ze on musi mat jeden z tych troch bielych. Lenze on odpovedal, ze nevie, takze prvi dvaja museli mat bud dva biele alebo jeden biely a jeden cierny klobuk.
Druhy uz teda vie, ze s prvym musia mat bud obaja biele klobuky alebo kombinaciu biely a cierny. Ak by prvy mal na hlave cierny klobuk, tak druhy by hned vedel, ze musi mat na hlave biely. Lenze druhy povedal, ze nevie, aky ma klobuk na hlave, to znamena, ze prvy musi mat biely klobuk (a druhy moze mat bud biely alebo cierny).
Takze prvy ma urcite biely, ale co maju druhy a treti urcit nevieme.

3 Likes

Proč?
Může to být ČERNÁ-BÍLÁ-ČERNÁ ne?

1 Like

Ne, protože ten druhý by věděl že musí mít bílou. Ale on říká že ne. Když ten poslední neví, tak neexistuje že by ti před nima měli černou černou, čili ten druhý v tu chvíli ví že má bílou když vidí že má před sebou černou.

2 Likes

Dal si to jak pán. :+1:

2 Likes

Toto nie je az taka tazka hadanka, v podstate jednoducha kombinatorika :smiley: Ale vela robi spravne pochopenie zadania a spravne si to matematicky rozpisat
A urcite pomohlo to, ze som matiku mal celkom rad na gympli aj na vyske :smiley:

3 Likes

Akorát mám z toho oko zamáčklý v mozku.

Skus si precitat, ako som to ja napisal, to by ti mohlo oko vratit naspat do jamky :smiley:

1 Like