Leclerc si pochvaľuje pretekové tempo, no už preň nechce obetovať kvalifikácie | Magazín F1 - F1online.sk

Nastaviť monopost tak, aby z pohľadu celého víkendu podal čo najlepší výkon, znamená nájsť správny balans medzi kvalifikačnou a pretekovou rýchlosťou. To je niekedy tvrdý oriešok. Aj pilot Ferrari Charles Leclerc pripúšťa, že s tým má ešte problémy a v tomto smere potrebuje na sebe zapracovať.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53505/leclerc-si-pochvaluje-pretekove-tempo-no-uz-pren-nechce-obetovat-kvalifikacie

Jsem na Ferrari zvědavý, mohl by to být černý kůň sezóny.
Avšak co jsem četl článek, tak je zatím italská pohodička.
Na motoru se ještě pracuje a bude pracovat do posledních chvil. Že prý ani na testech v Barceloně nemusí být finální verze motoru.
Zatímco W13 už od Vánoc frčí a vrčí a vše už jezdí na všech možných i nemožných simulacích.

No zážehy probíhají až déle a W13 byla příliš brzy, takže žádná panika a klidu. Ale připravenost vypadá jinak. Nic moc na to, že odpískali 2 sezóny ve prospěch 2022.

Ferrari posuva vykon vpred pretoze shell podporil zmenu na ktoru ferrari je pripravene davno a mercedes w13 zaostal…im etanol nevonia a vedia to v mercedese

Takisto to nevidím ružovo s Ferrari. Rozpočet a čas majú, ale kým nemajú správnych ľudí tak im to nepomôže. Motor bude stále podľa mňa strácať na Mercedes a ak prídu s lepším aerom ako Mercedes, tak klobúk dole pred špagetármi. Na druhej strane si ale myslím, že na úrovni RB a možno aj pred nimi v klude môžu byť.

Mercedes este zije? A bude zit v f1 sezone 2022? :face_with_hand_over_mouth: