Leclerc a Sainz zložili klobúk pred mladým spasiteľom Ferrari: Je neskutočne pokojný | Magazín F1 - F1online.sk

Bola to jedna z prvých nominácií nového šéfa Frédérica Vasseura. Keď francúzsky manažér nastúpil do funkcie, odmietol akékoľvek čistky, ale k výmene šéfa strategického oddelenia sa predsa len odhodlal len niekoľko týždňov po príchode do novej práce. Povýšenie Ravina Jaina ako človeka s neveľkými skúsenosťami sa však zatiaľ veľmi vypláca.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/175969/leclerc-a-sainz-zlozili-klobuk-pred-mladym-spasitelom-ferrari-je-neskutocne-pokojny

charles aku dame strategiu?
ved ty mi povedz :slight_smile:

nie tak casto je vidiet, ked sa masy ludi nemylia. ale teda binotovi aj vasseurovi hovorili aj uplni gaucovi laici, nech vyhodi ruedu. poslali ho prec a zrazu to naozaj funguje. az prekvapivo uspesne.

2 Likes

Ferrari je letos, jak na houpačce, jak výkonnostně, tak i strategicky během závodů. Někdy je to extra třída, někdy zase bídný průměr (v rámci top 4). Pokud se Ferrari od příštího roku podaří odstranit tyhle slabší víkendy, tak už příští rok můžou pomýšlet na titul

Vypadá to pro ně hodně dobře, když předvedou formu i nadále po zbytek sezony, stanou se celkem evidentními favority pro příští rok. Ale to jsme si před jedním závodem mysleli o McLarenu, atd, takže věci se mění.

Já si myslím, že v Austinu doplatili 3 týmy co přinesli obrovské balíky vylepšení na to, že se jel sprint a nebyli schopní nastavit tak, jak potřebovali. Myslím si, že v Mexiku ten obrázek bude zase trochu jiný

3 Likes

V mexiku sa obavam turba ferrari, kvoli nadmorsklej vyske aby zase nevybuchli

Ale s tymi upgradmi mas pravdu, sam som bol prekvapeny ze to ferrari takto pekne vyslo

2 Likes

Co se týče upgradů, tak mi taky přijde jako nesmysl dovolovat týmům jezdit testy s komponenty kde jsou nový konstrukce, jako teď Ferrari v Mugellu. To je pro mě k využití testů nepochopitelný.

Komponenty boli tie iste, len z viac flexi materialu

No právě. Z tohoto pohledu prostě nová věc, to křídlo má nové vlastnosti. Čili učit se s ním na testu je hodně špatně.

Hate the game, not the players

Není, je to verejné a žiadnz tím neprotestoval. Viete ako sa Ferrari a RB zamerali na krídlo McL? Cez Twitter jednoho užívateľa.

2023 už turbo fungovalo. Kedže ho prekopali po 2022 prepadáku a trochu zväčšili. Taktiež Ferrari pokiaľ sa nič nepokazí, už do konca roka nebude meniť motor.

1 Like

Jen píši že by to nemělo být dovoleno.

4 Likes

Ano, je to nejspíše další díra už v tak ementálních pravidlech.
Pokud budeš mít dřevěnou lžičku, a potom z toho uděláš kovovou, tak je to dle F1 to stejné, když dodržíš tvar.

Asi by fakt měl někdo pravidla vzít, zahodit, a přepsat. Ale ve FIA není taková vůdčí osobnost.

3 Likes

Vyměním s Tebou tu plastovou co mám za zlatou :smile:

2 Likes

Mám doma lžíce dělané z mušlí (dovezené z Malediv), chceš? :smile:

1 Like

Beru :handshake:

1 Like

Viděl bych to, že možná Kimi nahradí Hama na nějaký závod výměnou za to, že ho pustí Mercedes na testing s Ferrari.

1 Like

Nepustí ho, za Ferrari až příští sezonu, tedy od 1.1.2025, počítám.

3 Likes

Ale v Mugellu si před sezonou zajezdí i tak dost :smile:

2 Likes