Kubicu mrzí rok 2008, Verstappen nechce dopadnúť ako on | Magazín F1 - F1online.sk

V utorok uplynulo presne trinásť rokov od pamätnej Veľkej ceny Kanady 2008, jediného víťazstva Roberta Kubicu v kariére. Pri pohľade naň Kubica ešte aj dnes ľutuje, že BMW sa v sezóne 2008 rozhodlo ukončiť vývoj, kvôli čomu talentovaný Poliak prišiel o šancu zabojovať o majstrovský titul. Max Verstappen dnes hovorí, že nechce skončiť podobne.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/32609/kubicu-mrzi-rok-2008-verstappen-nechce-dopadnut-ako-on

Z dlouhodobého hlediska je nesoustředit se plně na příští rok velká chyba, ale krátkodobá vidina letošního úspěchu je prevít :upside_down_face: Jen ať se perou až do konce, ostatním týmům tohle může s novými pravidly hodně pomoci.

1 Like

Lenze teraz je ten uspech celkom realne dosiahnutelny. Urcite je pravdepodobnejsi, ako buducorocny titul kde nikto nevie ako budu okrem Mercedesu rozlozene auta. Ani riesenie Ferrari “odpiseme sezonu a buduci rok sa vratime silnejsi” ocividne nefunguje…

Kubica môže ďakovať za to jedno víťazstvo Heidfeldovi. Keby to nebol taký dobrák a nepustil by ho pred seba, tak nemá ani to. Škoda, že Heidfeld nebol cieľavedomejší a sebeckejší. Bol by dosiahol oveľa viac.