Kuan-jü Čou zostáva pilotom Alfy Romeo aj v sezóne 2023 | Magazín F1 - F1online.sk

Tak napokon nie Audi, ale predĺženie spolupráce s pretekárom Kuan-jü Čouom bolo tým, čo nám chceli Sauber a Alfa Romeo dnes oznámiť. Čínsky pilot predlžuje svoju spoluprácu v Hinwile a v budúcom roku doplní Valtteriho Bottasa, ktorý má s tímom dlhodobú zmluvu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/77188/kuan-ju-cou-zostava-pilotom-alfy-romeo-aj-v-sezone-2023

Když nastupoval do Alfy myslel jsem si že pro Bottase nebude představovat žádnou hrozbu, teď už si pro další rok tak jistý nejsem. Takže dobrá práce pro něj.

Tak tak. Myslím že sa chytil pekne :+1:

Letos zatím stále pouze jediná chybka a to se u nováčka jen tak nevidí.

Sympatický výkon :slightly_smiling_face:

Skromnost a nejspíše ho tady v Evropě nic moc nevyrušuje.
Holt je jiné povahy než Mončičák.

Myslím si že správne rozhodnutie. Budúci rok očakávam že bude k Bottasovi bližšie.

Stejně je to psina, když všichni očekávali oznámení Sauberu spolupráci s Audi, nebo prodloužení s Alfou a přitom natáhli veškerou pozornost k prodloužení smlouvy s Kuanem. Hezké gesto.

1 Like

Už tento rok by bol oveľa bližšie nebyť toho množstva technických problémov. Každopádne dobrá správa. Nečakal som, že bude takým sympatickým jazdcom.

1 Like

mne vrta v hlave, ci audi nakoniec necuvne… (kedze porsche s RB sa nedohodli na spolocnom projekte…)
a porsche sa podla mna nebude chcet spajat s niekym slabym, takze ak do toho neskocia napr s mclarenom, tak neuvidime porsche v F1… koniec koncov deadline pre sezonu 2026 sa velmi rychlo blizi… (15.10.)

Kdybych si já mohl vybírat za VW, tak bych pokukoval právě po Sauberu s Williamsem.
Oba týmy mají velice zvučné jméno i historii a nejsou takovým rizikem jako předužený McLaren.
U RB je úspěšná spolupráce jistotou v dobrých výsledcích, ale RB je příliš soběstačný tým a k plánům VW se moc nehodí.

Kuan-jü Čou je príjemným prekvapením sezóny. Plus do tímovej kasičky prináša pekný balík peňazí na budúci vývoj monopostu. Čiže nie je o čom. Ak by ho nezobral Alfa určite by si našiel miesto v inom tíme.

Zcela zaslouženě. Držím mu palce. :+1:

1 Like

Super správa a potešilo ma to. Naozaj rešpektujem ako pristúpil k svojej prvej sezóne. Určite si bol vedomý toho že od neho skoro všetcia čakajú že je len platič a určite niektorým vadilo aj to že je z Číny, ale nemal za celú sezónu potrebu povedať čo i len jednu kontroverznú vec alebo niečo čím by na seba upútaval pozornosť mimo trate. Keď to porovnám s takým Mazepinom, je to deň a noc aj čo sa týka správania ale hlavne aj výkonov. Vedel že musí byť len pokorný a ukazovať sa na trati a presne to aj spravil, čo sa mi naozaj páči lebo v ľahkej pozícii určite nebol. Podľa mňa ideálny jazdec do stredu pola ale bohvie, možno sa ešte aj výrazne zlepší a znova tým prekvapí. A ak sa ešte zlepší, neprekvapilo by ma vôbec keb aj taký Red Bull po ňom skočí aby ho dal do AT. Chceli marektingový trh v USA, ale Čína je tiež veľký trh.

1 Like

to inak platilo aj naopak…

Waauuu Ošuškali celí motoristický svet. Ale inak správa aj tak O.K. ale kvôli tomu budík ? trochu mám z toho, by som povedal, čudný úsmev. Bombastické ako keď poviem že musím ísť čúrať.

Zasluzil si to a teraz som zvedavy co bude s mickom…

1 Like

Krása ako tu drístate, Čou so 6 bodmi v konkurencieschopnej Alfe je skvelý prínos pre F1 a Micka v slabšom Haase s 12 bodmi každý vyhadzuje. Zaujal akurát tak tým, že prevýšil očakávania, ktoré boli ale na podobnej úrovni ako u Mazepina. Darmo nerobí chyby, keď nemá celkovú rýchlosť. Ale beriem, nemôžme sa v jednej sezóne naraz zbaviť Latifiho, Tsunodu aj Zhoua. Dostal šancu, tak dúfam, že o rok ukáže omnoho viac, kedže bude jazdiť na úkor omnoho talentovanejšieho Thea

1 Like

Pre mna a asi aj vasseura je theo toho roku sklamanie tak asi preto tento krok…skor som cakal micka