Krackovi sa pozdáva aktualizácia pravidiel pre rok 2026 | Magazín F1 - F1online.sk

Jj, prý uvidíme mega flexi křídla u RBR a Ferrari, tak doufám, že jim to FIA zakáže.

Will Smith si už pomaly chystá koňa.

1 Like

Podľa mňa to chce najprv kratšie monoposty aspoň o 1 meter a s tým samozrejme aj zníženie hmotnosti. Ak toto v F1 dosiahnu, tak ten zvyšok sa už upraví sám a zábava bude pripravená …

1 Like

Přechod na hybridy v roce 2014 byl asi dobrý nápad (byť tím vzniklá dominance Mercedesu formuli dost uškodila), podle mně prostě nějaký modernizační prvek tehdy potřeba byl a objektivně vzato to asi vyšlo.
S pravidly na 2026 mám ale taky problém. Tady měla asi FIA a F1 docela smůlu, že to vymysleli v jistém okamžiku, jenže v mezičase se dění na trhu automobilů docela zásadně změnilo, kdy to šlo směrem, že hybridy v podstatě hodně ustupují do pozadí a postupem času v podstatě o tuto změnu pravidel nikdo moc nestojí, ale síla k couvnutí už není. Ideál by asi představovalo spíše zjednodušení současných motorů s podobným poměrem elektro a s vyhozením MGU-H a přechodem na plně syntetická paliva, ale bohužel :frowning:
Popravdě se toho docela obávám a nepřekvapilo by mne, kdyby to Formuli 1 hodně poškodilo… Je to opravdu příklad shody okolností, vsadím se, že kdyby se o nové podobě pravidel jednalo o dva roky později (možná i o jediný rok), tak by to dopadlo trochu jinak.

Tak podla tvojej teorie chodis radsej na dostihy ako pozeras F1. :sweat_smile:

Isto su tie kone pre dnešne publiko velmi lakave. :smiley: