Súhlasím. A chápem, že ADUO bolo vymyslené aby to pomohlo sledovanosti - biznisu, ale so športom to nemá nič spoločného.
Taktiež je nefér, že Ferrari prišlo čiastočne o svoju výhodu s malým turbom na štartoch, tým že sa upravila štartovacia procedúra.
Všetky tímy by mali mať rovnaké pravidlá a rovnaké možnosti. Žiadne dorovnávanie, a dodatočne schvaľované úpravy pravidiel. Neviem si predstaviť, že by sa takáto komédia so zmenou pravidiel, tréningov a podobne diala vo futbale a hokeji. Jeden tím by bol výrazne lepší, tak im zakážeme trénovať, zatiaľ čo iný tím využije ADUO a bude môcť trénovať? Alebo silný tím bude musieť hrať na boso??? Úplne nám ničia F1
Když o něco jako ADUO žádal před dvěma léty Renault, tak mu žádost odmítli.
To vyústilo k tomu, že to Renault (chytře) zabalil a přestal motory dál vyrábět.
FIA s Liberty se asi lekli a vymysleli ADUO, aby ji noví výrobci taky nehodili vidle do hnoje.
Teď už i Liberty ví, že se současnými kyselinami překročili únosnou mez, tak hledají řešení, které by vyhovovalo všem. Myslím, že takový cíl je nemožný a stejně nějaký výrobce dříve, či později odpadne.
Samozřejmě mám na mysli horizont něco kolem pěti roků.
Zase přeháníš, je to spíše o tom že ostatní necháš trochu víc potrénovat, neb je to omezené. Skok o tyči ale nic omezené nemá, F1 aby tam vůbec někdo byl omezuje už i trenky v kokpitu
Přeháníš, ale to, že je Ferrari zase mimo a nivní, že vývojem někoho předeženou už je klasika. Ta kultura nepochopení následků svých rozhodnutí dělá svoje
… a to by jsi chtěl vybudovanou výhodu jen zmrazit nebo co? To by taky nebylo fér, že jo. Problém je jaký motorový drahý zmetky jsou teď v F1, hnus velebnosti, nabíjet baterku spalovákem, to pro ekologickou F1 mohl vymyslet jen d.e.b.i.l.
Tomu, kdo odvedl lepší práci zmrazíš vývoj. Tomu, který to odflákl budeš všemožně pomáhat.
Největší paradox je, že tomu, kdo to odflákl budeš pomáhat takovým způsobem, že nejen, že ho dožene, ale on ho může mílovými kroky předehnat. A ten lepší s tím nemůže dělat nic. Jen čekat až ho ten vlak srazí.
Aby jeden mohl vylepšovat v podstatě jak chce a ten druhý ne, tak to je padlé na hlavu.
To asi kazdemu timu ide o seba - je v tom vela prachov a sport je vzdy na zaciatku (ci tim alebo jazdec), potom stroj na prachy… a ak si niekto v tom kolotoci aj splni sny a zabavi sa - je vlastne vitaz