Komisia F1 chce rokovať o novom bodovaní aj uliatych štartoch | Magazín F1 - F1online.sk

Ale ten dvojnásobek bodů jak jsem navrhoval trochu prubnu, zda by to historicky něco zásadněji v boji o titul změnilo :smile:

Bodování jsou pouze čísla, které závodění nijak nezmění.
Jediné rozdíly budou pouze ve výsledných číslech, které stejně nemají žádnou hodnotu, když se neustále mění počet závodů a hlavně v přísunu peněz do kasičky FIA. Ale ani to se se jezdců přímo netýká, když tyhle poplatky za jezdce stejně platí týmy.

A body pro historiky? Když se diskutovalo o bod za nejrychleší kolo, tak drtivá většina fanoušků proti nebyla.

Takže zkontroloval jsem to od roku 2005 včetně a změny v šampionech by nastaly ve 2 případech. Massa 2008 místo Hama, a Ham 2016 místo Rosberga :slightly_smiling_face: Samo zpětně by to v realitě měnilo i průběh, ale to nemusím snad zmiňovat.

Tak v roce 2008 by ta situace s bodováním měnila hodně, protože Lewis tehdá jezdil v Brazílii doslova jak připo sranej na tom svým tuším pátým místě, který mu zajišťovalo titul. Pak ale začalo pršet a Vettel ho solidně vyškolil :smile::stuck_out_tongue:
Škoda Glocka :unamused:
Kdyby bylo jinak bodování, tak je to všechno jinak no

bodovat treba vsetkych, ktori skoncia.
1 - 10 posednych 10
10 + suscasna stupnica prvych 10.
jednoduche, jasne, vystizne, spravodlive…

Jinak nový systém by najednou katapultoval Hulka na 12 bodů a měl by stejně jako Stroll a dostal by se před Cunodu, Alonso by byl o bod před Russelem.

Konkrétně změna v bodech.

Norris +1
Piastri +3
Alonso +3
Ham +6
Stroll +3
Cunoda +2
Hulk +8
Mag +4
Albon +5
Ocon +2
Čou +2
Ricci +1

nechapem ako ti moze prist jedno 3. miesto a 2 DNF viac ako 5x 10. miesto…

Nabizi se bod za vyhranou kvalifikaci, prijde mi to vhodnejsi nez za jedno nejrychlejsi kolo v zavode.

2 Likes

S tím souhlasím.

1 Like

Přijde :man_shrugging: Ale jak to teď navrhuje helmutko, to by pak stačili 3x10 že je víc než podium. Prostě změna bodování toto vnímání zákonitě mění a já si logicky při současném stavu několika desátých míst tolik necením jako podia.

Pokud bude více bodovaných míst pak stoupne tlak na to dojet než získat pozici.

ale cenis si DNF rovnako ako 10. miesto…

To zas ne, máš za něj bod. I klasifikované 15 místo (0 bodů) je lepší než DNF, ale jinak to podium je pro mě mnohem více než pár desátých míst, takhle to mám fakt nastavený. Chce to podle mě rozumně zohlednit a odstupňovat. Možná od 15 místa po bodě, od 12 po 2, od 9 po 3, od 6 po 4, od 3 po 5. Nějak tak.

pomylil som sa, myslel som 11. miesto…
inak zacinam ti rozumiet :smiley:

Chápu, ale v konečném zúčtování to 11 místo jim zajistí lepší umístění. Taky se to tam při 0 bodech rozhodovalo absolutně lepším klasifikovaném umístěním v závodě.

1 Like

j to je pravda, a ako pises, je to hlavne o tom odstupnovani.

1 Like

Mě by třeba nevadilo udělat nějaký mírnější bodový příděl i pro kvalifikaci. Třeba 6,4,3,2,1 pro prvních 5.

Hunger games: každé kolo poslednému vypnúť motor a jazdec dňa dostane tortu so sviečkami.

Nechápem, prečo chcú opravovať niečo, čo funguje. Nech si to poslední traja poriadne vyžerú:

1 Like

Nebo to začít bodovat od posledního místa? :smiley:
To by byla mega show. :sunglasses:

No, dejme tomu.

Spise jde o to, kdyz uz rozdavat body tak at jsou udelovany v urcitem pomeru k vykonu ze zavodu, kdyz nekdo dojede zavod na bodech, resp. dostane bod, ten vykon se zdaleka nerovna vykonu za zajete nej kolo v zavode, kor kdyz se da s tim manipulovat, naplanovat to. Oproti tomu postavit se na pole je vynalozenym hodinovym vykonem v pomeru k zajetemu nej kolu uplne nekde jinde.

1 Like

image