Pred nami je Veľká cena Monaka, ktorá patrí medzi najrozporuplnejšie podujatia v kalendári Formuly 1. Miláčik jazdcov, zástupcov médií a mnohých fanúšikov histórie tohto športu, avšak nepriateľ mnohých, ktorí necítia kúzlo tohto podujatia. Šéf Haasu Ajao Komacu sa rozhodne radí do prvej skupiny.
Přesně tak. Máme závodní trať, na které se nezávodí. Ale problém neni v té trati, problém je v nás, protože od závodní tratě a od závodů obecně, očekáváme závodění. A to bychom neměli.
Ty jo, tam to frčí v tom Haasu. Ten team mě zajímá, tam musí být žůr.
monako nema ziadne kuzlo pre drvivu vacsinu divakov
kuzlo ma pre tych snobov co sa tam chodia predvadzat. no a kedze polovica ludi(co rozhoduju) z f1 v monaku byva kvoli daniam, tak je monako stale v f1, ale ako pretekarska trat je to jedna velka katastrofa
V minulosti boli auta široké 1,4-1,5 metra a boli 4 až 4,5 metra dlhé. Dnes sú široké 1,9 metra a dlhé 5,3 až 5,5 metra.
Nezmenilo sa Monako, zmenili sa autá, vďaka ktorým je dnes Monako reálne o meter užsie a jazdec potrebuje meter navyše aby sa dostal pred súperovo auto.
Však my ho tak akceptujeme, copak nám zbývá něco jiného ? A ne, ani s menšími auty se tu nepředjíždělo. Monako je jedna z mála jistot v dnešním nejistém světě .
Monako je kouzelný okruh, ale pouze pro toho, kdo se umí dívat.
Finální závod sice většinou bývá nudný rozhoduje především výsledek kvalifikace, ale když trochu sprchne, tak nám Monako poskytne to nejzajímavější co se dá od F1 očekávat.
A když v závodě nesprchne, tak nemusíme brečet, protože tak zajímavé tréninky a napínavou kvalifikaci na žádném jiném okruhu nikdy neuvidíme.
ked sprchne tak kazda trat je razom zaujimavejsia, to nieje argument pre monako, hlavne ked tam zas az tak casto neprsi
napinava kvalda je len vtedy ked to nejaky aspirant na vyhru oprie do zvodidiel, ale to je dost malo na to aby sa dalo povedat, ze monako ma byt stale v kalendari. vskutocnosti tam je len preto kolko “celebrit” v nom zije, pre nic ine
V Monaku jsou pouhé tréninky mnohem zajímavější, než na většině okruhů celý závodní víkend.
Ale jak jsem už psal. Pouze pro toho, kdo se dokáže dívat otevřenými očima.