Koľko času potrebovali jazdci na prekonanie rekordu v počte víťazstiev? | F1online.sk

V roku Clarkovej smrti skutočne vyšla nová hviezda. Jeho krajan Jackie Stewart k svojim dvom víťazstvám zo sezón 1965 a 1966 pridal ďalšie tri a prvýkrát bojoval o korunu šampióna. O päť a pol roka bol na ceste za tretím titulom, keď dosiahol aj na Clarkovu métu. Jeho rekord posunul o dve víťazstvá. Na konci sezóny však pre niektorých nečakane ukončil svoju kariéru. Graham Hill, ktorý mal v tom čase už 44 rokov a na svojom konte štrnásť prvých miest, nemohol byť logicky kandidátom na prekonanie Stewartovho rekordu. Najväčší Škótov súper Emerson Fittipaldi vyhral dovtedy deväť pretekov a svoju kariéru jazdca F1 napokon položil na oltár vlasti v národnom, ale notoricky neúspešnom tíme.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/14374/kolko-casu-potrebovali-jazdci-na-prekonanie-rekordu-v-pocte-vitazstiev

Mňa by zaujímala štatistika víťazstiev ak do nej nezapočítame tímy ktoré v danom roku mali dominantné auto, kto bol najlepší ak nevyhral pohár konštruktérov?

Ako chceš definovať dominantného? Automaticky ten kto bol prvý?

Alebo ten kto mal najrýchlejší monopost ale poruchový? Alebo naopak najspoľahlivejší? Alebo dominanciu na základe vyrvonanosti auto/jazdec?

no to som zvedavy aku metodiku by si zvolil :slight_smile:

Na konci roku 1957 měl Stirling Moss šest vítězství (včetně společného s Tonny Brooks) ale jinak dobrý článek.

V čase posledného Fangiovho víťazstva mal len štyri víťazstvá. Tie dve získal v posledných dvoch pretekoch sezóny. Ale vďaka za pripomienku.