Hülkenberg a Red Bull: Všetko utíchlo | F1online.sk

Ešte stále sa nerozhodlo o tom, ktorý pilot sa v budúcej sezóne posadí vedľa Maxa Verstappena. V hre sú okrem Alexa Albona aj Sergio Pérez a Nico Hülkenberg, ktorý tvrdí, že sa veci veľmi neposúvajú. Vraj je na celom fronte veľké ticho.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/16613/hulkenberg-a-red-bull-vsetko-utichlo

Podla mna je evidentne, ze Red Bull sa silou mocou snazi pretlacit Albona. Problem je, ze sa to s jeho sucasnymi vysledkami jednoducho neda- su tak zle, ze si ho nemozu nechat, ani keby chceli. Presne preto sa rozhodnu az po sezone- dufaju, ze Albon dovtedy ziska nejake vysledky, vdaka ktorym by jeho zotrvanie bolo aspon trochu obhajitelne. Podla mna je minimalna sanca, ze sa Albon dokaze zlepsit, je evidentne, ze to, co predvadza teraz, je jeho maximum. No nejake sialene preteky, v ktorych Albon vdaka stastiu ziska dobry vysledok alebo nebodaj vitazstvo, sa vyskytnut mozu. Nastastie uz su dokonca sezony len tri, takze sanca je mala.

Jednou vetou- ak Albon ziska akykolvek vysledok, ktorym sa bude dat obhajit jeho zotrvanie, tak vdaka Thajcom ostane. Ak nie, nahradi ho Hulkenberg.

Je to hanba.

1 Like

Podľa mňa vôbec nezáleží na tom ako bude jazdiť Albon do konca sezóny. To aké výkony podáva už všetci dobre vedia. Thajci evidentne chcú Albona aj keby neprinášal žiadne body. Dôležité je, kto bude mať rozhodujúce slovo ohľadom jazdeckého zloženia. Snáď niekto rozumný komu ide v prvom rade o čo najlepšie výsledky.

1 Like

Je naozaj frustrujúce sledovať, že Albon sa tam možno zachráni a taký Perez príde o miesto. V tomto napríklad nechápem logiku Haasu. Silou mocou chcú Mazepina, pritom Perez dokáže priniesť aj peniaze, ale hlavne je skúsený, rýchly a dokáže pomôcť tímu s rozvojom. Tým pádom by mal miesto aj Perez, Hulk by šiel do RB a Mazepin by zostal tam, kde patrí. Okej určite by priniesol do Haasu viac peňazí, ale čo s nimi pokiaľ nebudú výsledky?

Perez ma mozno velku podporu mexickych sponzorov, no bohuzial sa v tomto s Mazepinom nemoze rovnat. Priniest peniaze sice vie tiez, no pokial viem, ponuka stareho Mazepina spocivala v tom, ze v pripade nudze cely tim odkupi. S tym Perez nemoze konkurovat.
Inak by samozrejme davalo logiku, zobrat Pereza, ktory prinasa dobru kombinaciu penazi a jazdeckych kvalit. Ale to by Mazepin nesmel prist s tak sialenou ponukou.

Ale suhlasim, ze je velmi smutne sledovat, ako sa do F1 tlacia platici. Je jedna vec, ked sedia v pomalych autach ako Haas alebo Williams, no ked zaberaju miesta aj v Racing Pointe a dokonca Red Bulle, tak je to este ovela horsie. Ze by si talentovani jazdci ako Russell, Hulkenberg alebo Perez tieto miesta zasluzili ovela viac, ani netreba vysvetlovat. Dokonca ani Vettel a Alonso si nevedia najst miesto v top time, z tohto hladiska je uplny vysmech, ze ho ma Albon.

druha strana mince je ta, ze oni velmi dobre vedia, aky servis davaju druhemu pilotovi. Ved sa pozri na situaciu vo Ferrari…
Najlepsi z najlepsich pracuju na Maxovej strane garaze. Z oboch aut maju terabajty dat. myslis, ze ktore z toho pouziju ako zaklad na simulacie vylepsenia? Albon sa musi prisposobit.
Takze Albon resp ktokolvej iny (v ramci moznosti) je mensi talent ako Verstappen, musi sa prisposobit, nedostava rovnaku podporu, ma podstatne menej skusenosti a este je pod neustalym tlakom.
Podla palubnych zaberov je Redbull snad najviac tancujuce auto na roste, dostat to do pracovneho okna je veda alchymia a loteria dokopy a ked sa to nepodari tak su casy na kolo horsie o sekundu aj viac.
Albon bude mat miesto aj buduci rok. Ak Redbull nezmeni pristup tak nema zmysel hladat inu dvojku, pretoze velky rozdiel by sme aj tak nevideli.

Prosím nech mi nepovedia že jeho sponzori ho tam udržia, nie že by som fandil jemu alebo Redbullu ale nech tam jazdia tý čo si to zaslúžia a majú na to, to už by som tam radšej videl Kviata, aby každý s Tororoso dostal šancu.

Ja si myslim, ze Albon ma v Red Bulle neskutocnu podporu. Tu nie je namieste obhajovat ho, lebo je ,druhy jazdec.’’
Mozno ma o trochu mensiu podporu ako Verstappen a auto je ,stavane na Verstappen’’, t.j. snazi sa vyhoviet Verstappenovym jazdeckym preferenciam. No to je nieco, comu celi kazdy mlady jazdec, ked pride do noveho timu a prave scopnost sa tomu prisposobit je to, co rozdeli dobrych jazdcov od priemeru. Albon to vobec nezvladol.

Nesuhlasim, ze by bol Albon pod tlakom. Teda ano, ked predvadza to, co predvadza, tak je samozrejme pod tlakom, lebo jeho vykony patria k najhorsim v poli. Ale za to si moze sam, realne ma na neho Red Bull minimalne naroky. Uplne by im stacilo, keby vedel koncit pravidelne v top 5. Keby mali ine dvojky v top timoch, teda Bottas v Mercedese a Sainz vo Ferrari podobne vysledky, uz davno ich vyhodia. Pomer podpora- vykony je u Albona hadam najviac nevyrovnany z celeho startoveho pola. Takze neviem, na aky zly pristup zo strany Red Bullu narazas.

Ja som presvedceny, ze keby Red Bull nasadil dalsiu sezonu Hulkenberga, tak by sme videli priepastny rozdiel oproti tomu, co predvadza Albon. Verstappena by celkom urcite neporazil, no vedel by za nim byt konstantne do dvoch-troch desatin a vedel by ho v slabsich chvilach porazit. Albon je za Verstappenom konstantne o pat desatin, casto aj ovela viac a porazit ho nevie za ziadnych okolnosti, ako sme videli v Istanbule. Ovela horsie sa to naozaj neda. V poslednych zavodoch mal dokonca problemy bodovat. S Red Bullom.