Horner stojí za Albonom, v aute ho chce nechať až do konca roka | F1online.sk

Zároveň prezradil, že do konca roka sa jazdecká zostava v Red Bulle meniť nebude, hoci Paul di Resta by bol za to, keby Red Bull zakročil. “Ak by tam do konca roka posadili Gaslyho, a uvedomili si, že to nie je riešenie, nemá zmysel, aby zostával v rodine Red Bullu. Teraz je na svojom vrchole, dajte mu druhú šancu, Albona dajte späť do AlphaTauri. A potom máte k dispozícii ešte Péreza a Hülkenberga, ktorí sú voľní. Tiež ich tam môžete posadiť. Nič nestratíte, ak to skúsite.”


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/14322/horner-stoji-za-albonom-v-aute-ho-chce-nechat-az-do-konca-roka

Můj tip pro rok 2021 je Aston Martin Red Bull Team - Max Verstappen - Sergio Pérez.

VER potřebuje aby na něho někdo tlačil…

Má jednu chybku - Aston Martin ze zřejmých důvodů po této sezóně přestává RB sponzorovat :slight_smile:
Osobně bych v RB nejradši viděl Russela, ten kluk si zaslouží pořádnou sedačku a u Mercedesu se jí nejspíše ještě několik let nedočká.

1 Like

Vykonnost pocas dalsich dvoch pretekov rozhodne o Albonovej buducnosti, to su Hornerove slova. Ja neviem, co ma akoze Albon urobit, aby uznali, ze sa ma pratat. Dostat nakladacku od Latifiho?

Přitom výsledkový zápis má letos podobný jako měl v RB Gasly, u kterého lze poukázat i na to, že Ferrari v roce 2019 bylo pro RB větším soupeřem než letos. Co mě vyloženě zaráží, je ta změna rétoriky: s Gaslym se verbálně nepárali a dávali mu najevo, že nejsou příliš spokojeni, zatímco Albon dostává jeden slovní bonbon na uklidněnou za druhým.

1 Like

Gasly nebol pripraveny na top stajnu, rovnako ako nebol pripraveny Albon. Ak si niekto mysli, ze teraz Albon vytasi nejake eso z rukava tak je na omyle. Ako moze mat nejaky stastny vikend ale to nemeni nic na veci, ze Verstappenov standard jednoducho takymto sposobom nedosiahne.
Fundamentalny problem Markovej akademie je, ze piloti nemaju partnerske postavenie. Marko s nimi jedna ako s dorastencami a preto podavaju vykony ako dorastenci. Ak by teraz vymenili Gaslyho tak do konca sezony uz nic neukaze. Pretoze nasadnut do rozbehnuteho vlaku je tazke a nic by neukazal ani hulk, ba dokonca ani Russel ani leclerc. Bol by zrazu v rovnakej pozicii ako minuly rok.
Je dost mozne, ze jeden z dvojice Gasly - Albon v F1 na buduci rok nebude.

1 Like

mozes to brat aj tak, ze sa poucili. :wink:
Cele je to ako pisem v inom prispevku o postaveni pilotov v akademii. Ked dostane Gasly ci Albon zmluvu narok taku na Markove slovo tak to nebude velmi ine.
Po tejto sezone by si Gasly zasluzil poriadnu reprezentaciu a minimalne 2 rocnu zmluvu s garantovanym miestom. idealne 3 rocnu. A potom by sme v jeho podani videli to co ukazuje teraz v AT.
Gasly ma s prehladom kvalitu ako ma napr Ricciardo. Potrebuje klud a skusenosti.

1 Like

Tak najprv povedia že má 2 súťažne víkendy nato aby presvedčil a teraz:,bude do konca sezóny,. Môj názor: Táto sezóna je pre RB odpísaná. A nezávidím im ani tu ďalšiu 1. Už teraz musia riešiť či budú odoberať niekoho iného motory alebo skôr budú bojovať za to aby si presadili zmrazenie motorov. 2. Max chce mať auto na bojovania o výťazstvá ( aby sa o 2 roky nestalo to že budú mat problém nájsť nie jedného ale rovno 2 kvalitných jazdcov) 3. RB by si mal určiť priority či v tomto prípade ide o peniaze z reklamy alebo či chcú dosahovať úspechy. Ďalšia vec ma zarazila odpoveď: auto AT je jednoduchšie na ovládanie ako to naše: z toho vyplýva že auto sa stavia na jazdecký štýl Maxa nech príde akýkoľvek další mladý jazdec bude mať problém sa adaptovať. Nemám nič proti mladým jazdcom ale v F1 je to tiež hlavne o skúsenostiach a času stráveným s mechanikmi a inžiniermi. spätná väzba je veľmi dôležitá v tomto prípade by som na mieste RB určite zobral Hulka.

To moze fungovat z jednoducheho dovodu. Perez nie je odkazany na tie Markove sracky, ze mas zmluvu s Redbullom tak ta mozme posunut bars aj do azijskej superformuly a ty musis drzat hubu a krok.

1 Like

Vidím to taky tak. Ani pro jednoho by to ale neměl být konec v F1, to by byla hrůza.

U Gaslyho sa da povedat, ze nebol pripraveny na top tim. Ale u Albona to nie je otazka pripravenosti, Albon je narozdiel od Gaslyho jednoducho zly jazdec, ktory v F1 nema co robit.

Myslim, ze ta zmena retoriky suvisi prave s tym, ze si v Red Bulle uvedomili, ze pri Gaslym spravili chybu a psychicky ho znicili. Teraz sa snazia nespravit tu istu chybu pri Albonovi, aj ked jeho zotrvanie je neobhajitelne.
Alebo si len davaju pozor kvoli thajskym mecenasom, ktori za Albonom stoja.

Souhlasím s tím, že dávat Albonovi podmínky typu “má dva závody, ať” je mimo - jeho aktuální výkonnostní úroveň představuje vyluštěnou tajenku. A také s tím, že nastal čas dát Gaslymu místo se stabilním výhledem, ať už to bude RB, AT nebo Renault. Pro Renault musí Gasly představovat krajně zajímavé jméno: jeho letošní výkony jsou silné, je to Francouz, navíc jeho kredit ve Francii výrazně stoupl a Renaultu jako automobilce, která je schopna sosat státní pomoc, se nacionální linka může jedině hodit. Podle mě ho musí Abiteboul nějakým způsobem zvažovat.

RB se možná tak trochu chytil do vlastní pasti. Cunoda stojí za to, aby dostal místo v Alpha Tauri. Albon vzhledem k proklamovaným mistrovským ambicím RB představuje Achillovu patu, protože z jedné strany je tu Max Verstappen a riziko zaječích úmyslů, z druhé tlak thajských spolumajitelů. To by se dalo vyřešit návratem AA do Alphy, ale pokud Red Bull z jakéhokoli důvodu nechce Gaslyho znovu povýšit, pak to znamená, že Gasly bude muset jít spolu s Kvjatem, nebo obětují Cunodu. Vzhledem k tomu, v jak prekérní situaci je RB se svou juniorskou výchovou, ho podle mě obětovat chtít nebudou, navíc v příštím roce stále spolupracují s Hondou a chtějí, ať vyvíjí (Cunoda by mohl být takovou pojistkou, že to Japonci nevypustí).

Nu což, zajímavá situace.

1 Like

Keby som bol Marko tak dam Gaslymu 2 + 1 rocny normalny dospely kontrakt. Alexa posuniem do AT vedla Cunodu a 2 roky nic neriesim. Takto by mali stabilnu jazdecku zostavu na preklenutie 2021/22 kedy prichadza zmena pravidiel. Gasly nie je o nic horsi ako bol v jeho veku Ricciardo. Po 2023 sa im skuseny a rychly pretekar este moze velmi zist.
Podla celkovej nalady v mediach to vyzera, ze s Gaslym uz neplanuju buducnost, ale maju taku mensiu dilemu, ze zarezat vitaza pretekov nebude v mediach mat zrovna pozitivnu odozvu a to na oplatku nebude mat pozitivnu odozvu v manazmente Redbullu a Alfatauri (nie toho v F1 ale tych v skutocnom svete).

Tak to je škoda…

Zrovna jsem se dozvěděl, že Aston jako sponzor RB po sezoně 2020 končí…ale nemuselo by to mít na příchod Pereze vliv…

Gasly nemá thajský pas a na Albonovi miesto nečaká thajsky pretekár v tíme na pol platenom z Thajska…
Navyše mne čosi vraví že obetovaný bude práve Tsunoda…kt.ok mohol by byť v F1 ale zase si nemyslím že mu rok v F2 ublíži. Ma pekne výsledky, ale stále aj čo zlepšovať, dozrieť lebo mal tam par dosť veľkých výkyvov a hlavne zlepšiť angličtinu :rofl:
Takže najlogickejšie má čierneho Petra ak za to ozaj stojí pôjde hore o rok aj bez Hondy (moc lepšieho tam nemajú) keď sa obávam že Skončí Esteban (chudák) a nahradí ho Pierre ak bude takto pokračovať.

@Berhof GR o chvíľu možno bohužiaľ nebude mať žiadnu. Ale inak súhlasím

@helmutko helmutko ak sa spakuju PG a nedaj bože s nim aj GR tak F1 ide dole vodou a ja už nerozumiem ničomu… Odchod Pierra pre Albona by bol na zamyslenie
Pierra už hore nedajú aj pre to ako tam vystupoval a aké dával vyhlásenia a aké mal sebavedomie. Mám pocit že Horner ho mal dosť a najmä ak nemal očakávané výsledky tak je to smrteľná kombinácia a to ho zarezalo. Navyše tam je stále riziko že sa zopakuje ten scenár a to si nemôžu ak chcú byť o rok konkurencieschopný dovoliť… Lebo Ferrari sa zlepšuje.

@Unleash_the_lion Alex nie je zlý. Hoci nikdy nebol Top a dostal ak v F2 dosť nikdy nebol zlý pretekár co by nemal na F1… Ma aj svoje svetle chvíle… len to v hlave nedáva a podľa mňa aj nebol pripravený. Najväčšia chyba čo urobili bolo že nepodržali PG minulý rok…verím že dostať toľko času ako Albon spamätal by sa a podával pekne výsledky.

@bob2 Jasné že končí keď ide Mať svoj tím… 2 asi podporovať nebude a vôbec načo a už vôbec nie takto konkurenčné.

Snad sáhnou po Checovi, je o ždibec lepší než Hulkenberg.

Albon od svojho prichodu do F1 stabilne patri k najhorsim jazdcom v poli. Uz jeho posobenie v Alpha Tauri bola jedna tragedia.
A v nizsich seriach to tiez za vela nestalo, v prvej sezone v F2 to nestalo za nic a az v tej druhej dokazal skoncit treti, no zdolali ho novacikovia Russel a Norris.
U Gaslyho sa jeho zle vykony daju obmedzit na jeho posobenie v Red Bulle, v Alpha Tauri jazdil od svojho prichodu v strede sezony 2019 velmi dobre. Albon jazdil mizerne jak v Red Bulle, tak v Alpha Tauri.

Ja netvrdím že PG nie je lepsi ako on… A po práve by mal po konci roka skončiť… A teraz by nemal bojovať o zotrvanie v RB to už by malo byt jasne že tam nepatrí maximálne o zotrvanie v F1. Kde bohužiaľ ostane a ak pre neho skončí Pierre tak tomu nebudem rozumieť ani toľko ako Williamsu.