Horner: Nemôžeme niekoho nútiť, aby tu zostal | Magazín F1 - F1online.sk

Dneska je dobrej den, tak jsem chtěl gifem šířit pozitivní náladu :slight_smile:

To nevypadá moc pozitivně, podle mě určitě dostal infarkt.

Opäť článok o RB a opäť sa tu zleteli prevažne len fanúšikovia Alonsa alebo Hamiltona. Hlavne, že oni nie sú hejteri a RB vôbec neriešia, to si ostatní len vymýšľajú. :joy:

A gól je keď chlapec bez života mimo fóra, ktorý je do Alonsa zamilovaný ako tlstá šestnástka s modrými vlasmi do Taylor Swift, napíše niekomu inému, aby vytiahol hlavu zo zadku nejakého pilota. :clown_face:

Keby boli majstrovstvá sveta v ko.kotizme, tak bratia Česi by mohli byť na neho za zlatú medailu právom hrdí. :joy:

7 Likes

1 Like

DJ Khaled je v pohodě, zatím infarkt neprodělal :smiley:

Oslavuješ niečo, alebo si si kúpil novšie Porsche? :slightly_smiling_face:

1 Like

Oslavuji dokončení reskontrukce na domku :slight_smile:

3 Likes

Džejár byl můj oblíbený, ani jedna ženská nezůstala klidná, když jsem ho pochválil. :grin:

V tom případě si kolaudačky užij. :champagne:
Od zítřka Tě už čekají dodělávky a pravidelná údržba. :wink:

2 Likes

Nové rohlíky. :crazy_face:

1 Like

A je to…

2 Likes

Díky Ferdo, dám si i za tebe :slight_smile:

1 Like

A teď k věci a trochu dospěle. Samotná dílčí epizoda s Helmutem Markem ukazuje, jak je novinářská obec kreativní a nenamáhá se s nějakou důkazní konstrukcí. Když Helmut Marko na dotaz novinářů, zda může být suspendován, odpověděl “teoreticky ano” (což je asi stejné, jako kdyby na otázku “můžete zítra zemřít?” odpověděl “teoreticky ano” a média zareagovala články tom, že Marko je už jednou nohou v hrobě), myslel tím jen “čistě na logické bázi to nelze vyloučit”. Rozhodně tím neindikoval nějakou pravděpodobnost, dokonce výrazem “teoreticky” naznačil opak. Aktuálně jeho vlastní vyjádření vyznívají ve smyslu “mohl jsem odejít, ale rozhodl jsem se tak neučinit”. Z někoho, kdo měl být obětí situace (kterou možná sám pomáhal vyvolat), se rázem stal někdo, kdo má své setrvání v RBR pod kontrolou.

Není to jediný nesoulad, ke kterému se novinářská obec nemá potřebu vracet, ačkoli by měla. Pokud odhlédneme od všech “možná”, “asi”, “údajně” a “jedna paní povídala”, zůstává jen toto:

Horner měl aférku s podřízenou, která skončila jednostranným rozchodem.
Podřízená možná z vlastní iniciativy, možná manipulována někým, kdo rozehrál vlastní hru, podala stížnost.
Stížnost byla zamítnuta.
Někdo (Jos?) zkusil leaky do médií.
Situaci uklidnila/měla uklidnit suspendace = reakce na leaky do médií.
Aktuálně nikdo neodchází, v rozporu s predikcemi hromadných exodů.

Ad Verstappen - kromě platné smlouvy musí vidět, v jaké “neformě” je Mercedes. Ground effect s rokem 2026 nikam nezmizí. Mercedes má zjevně problémy se základním pojetím svého konceptu a stále nerozumí svému autu. Přejít za těchto okolností právě k němu v domnění, že vše vymaže hypotetická motorová výhoda, je příliš velké riziko. Mercedes s novým motorem nemá náskok jako před rokem 2014 a i v případě problémů Red Bull Powertrains ho jeho koncepční problémy s monopostem mohou handicapovat v boji s Ferrari, resp. McLarenem. Navíc pokud by Verstappen považoval případné problémy RB Powertrains za tak vážné, aby zvažoval předčasný přestup, potom by ho zvažoval i bez Hornerovy kauzy, ergo, interpretovat domnělé koketování s Mercedesem (které nebylo potvrzeno žádným relevantním způsobem, pokud se za relevantní způsob nepovažuje “prohodili spolu pár sov v paddocku, kde o sebe zakopává celá F1”) jako následek (nepřijatelnosti) Hornerovy kauzy je přitažené za vlasy; pokud vůbec, spíše ta kauza slouží jako kouřová clona.

Navíc, nakolik lze soudit, rozhovor Marko - Mintzlaff se netýkal primárně boje o moc, ať už k němu dochází nebo ne, ale toho, zda má Marko něco společného s úniky do médií, což je něco, jak už jsem psal, co žádná korporace nevidí ráda.

Dětinské výlevy (HellHogr, Situs) nechám bez komentáře, nejsme před základní školou.

6 Likes

Gratulace, máš ho tam :clap:

1 Like

Máte to taky tak, že v rámci šetření času a nervového systému, čtete příspěvky jen několika ověřených nicků a ostatní scrollujete?

2 Likes

Na rohlíky má vyčlenenú väčšiu časť batožinového priestoru a dva mrazáky v pivnici. :upside_down_face:

1 Like

Jinak to tu ani nejde :smile:

Dej a pořádně si kolaudačky užij. :clinking_glasses:

1 Like

Tomu říkám bulvár :grin: To už každý může psát co chce :man_facepalming:

@Bretnix převzal štafetu za media :slight_smile:

1 Like