Honda bude Red Bullu dodávať motory až do konca roku 2025 | Magazín F1 - F1online.sk

to urcite, avsak tu uz to zacina dost smrdiet vaznymi pokusmi o vybabranie s pravidlami ohladom novacikov

az by som povedal, ze prave to vahanie Hondy nakoniec moze tento pokus zahatat, nakolko ostatne teamy sa urcite ohradia voci tomu, ze dusevne vlastnictvo sa tam rozne pochybne prelinalo zo strany na stranu a teda ten status novacika napadnu
ale velmi tazko teraz odhadnut, ako by to cele dopadlo; ako si to RB a Honda dohodnu a daju vsetko na papier, nakolko to vyzera na dost siroke moznosti interpretacie pravidiel a neprekvapilo by ma, ak by nasli sposob ako to urobit nepriestrelne, v tomto pripade si myslim ze hra pre nich zatial aj cas

Ak by som si mal tipnut, tak to skonci tak, ze RB a Honda to naozaj zahraju na to, ze od 2026 to bude novy RB motor ako novacik so vsetkymi vyhodami, akurat pod tlakom teamov im nejako FIA akoze klepne po palcoch. Ci len akoze, alebo poriadne ako v pripade udajneho podvodu Ferrari sa este len uvidi. Alebo teamy samotne ustupia (a samozrejme si vybojuju nieco ine).

Kazdopadne, cele to odvracia pozornost od faktu, ze RB chce tie motory jednoducho mat z dlhodobeho hladiska vlastne, co sa myslim vsetci zhodneme, ze by bolo vlastne dobre. Pre nich urcite, ale aj pre sport a F1 ako taku by to mohla byt zaujimava prilezitost.

nechapem co tu stale bedakas o Masim. ked bolo VSC tak mal ist prezut, ale rozhodli sa pre priposranu strategiu ostat vpredu za kazdu cenu. Doplatili nato. take su preteky. Zacinam mat z toho tvojho bedakania celkom dobry pocit :+1:

2 Likes

Chlapi už si prestante merať prirodzenia. Článok je o tom že Honda ostáva.
Nie kto komu ublížil v minulom roku.

Ja som neveril že by red bull dokázal postaviť továreň a všetko si zabezpečiť sám…to že ostáva ma neprekvapilo. Ale je to super, vždy ma na konci veľkej ceny pobavili vysmiaty Japonci :grinning:
A som aj rad že Honda neopustila F1 treba nám ju tam. Aj vw privítam.
A výhody nevýhody ? V podstate budú mat novy motor …tak nech ich maju. Uvidíme aka bude spoľahlivosť.
Predsa len know how im Honda asi celé nedá… tým by si vytvorila rovnocenného súpera do budúcna. Ci čo myslite ?

2 Likes

to mas celkom jedno. Je velmi dobre, ze Honda zostava, pretoze iba najvacsi a najsikovnejsi mozu dodat spickovy produk. Sam Redbull powetrains by v rozumnom case na zelenej luke nedokazal postavit top motor. ved to prakticky nedokaze ani Ferrari a Renault a to sa tu pohybuju nejake to desatrocie.
To ci to bude Porsche s nalepkou Powertrains, alebo Honda s nalepkou Powertrains, alebo len Honda je v celku jedno. Je dobre sa pzoerat na tych najlepsich z najlespcih.

1 Like

viem ze nechapes. ty nikdy nechapes a potom pises bludy.

s tymto pohladom na vec sa neda nic, len suhlasit :+1:

ale tam predsa neslo o vyuzitie sedych zon v pravidlach, vtedy redbul verejne(v zakulisi podla toho uz musel chodil po kolenach s prosikom) vyplakaval, ze potrebuje aby mu druhi ustupili a suhlasili zo zmenou pravidiel aby mohol prebrat od hondy vyrobu motorov a zrazu uz ich vyrabat ma aj nadalej honda
zvysni vyrobcovia suhlasili len a len preto, ze rb by mal velky problem po strate motorov a teraz sa im za ten ustupok vysral na hlavu a este ich chce oje.bat aj druhykrat v 2026 pri novych motoroch

redbull ale predsa mal prebrat od hondy cele dusevne vlastnictvo a know how terajsich motorov a aby to bolo realne tak ostatni vyrobcovia suhlasili s mnozstvom ustupkov a zrazu uz rb terajsie motory vyrabat nechce

ak bude rb vyrabat motor ci uz s porsche alebo s inym tak by v ziadnom pripade nemal byt povazovany za novacika kedze rb sa podielal na vyvoji ci uz motorov renault, alebo aj teraz pri honde. oni nikdy neboli len cisty zakaznik

ziadna seda zona, ale cela sirka pravidiel = vyuzit vsetky dostupne moznosti a zdroje, uplne vsetky. ako fanusik technologie som happy ze jedna z najvacsich automobiliek zostava.
to ze ostanych ordbali je trosku ina otazka. hadam vedia co robia a nezavreli si vsetky dvere do buducna. ale tiez je celkom mozne, ze ich vyjednavacia pozicia bude pri dalsich zmenach rovna nule. alebo este menej.

no pri tomto sposobe su uz odkazani na hondu
lebo uprimne neverim, ze by honda potom prehltla, ze RB sa spolci napr. s VW a bude pokracovat v “ich mene” s RB/VW nazvom; to skor zostane RB na to sam, alebo naozaj zacne s VW na zelenej luke

to je dan za to, hrat to na vsetky strany, co teraz RB robi sikovne (podrazacky, ale sikovne a v podstate v ramci pravidiel)

nabuduce im ale uz druhi tak neustupia, ako sa to stalo teraz - maju ponaucenie
a japonske ego nedopusti prestupenie know-how inemu velkemu hracovi ako je koncern VW; nejaky maly malinkovarsky team, nech je akokolvek dobry a uspesny, pre nich nie je problem, ale ina automobilka uz by asi bola
takze RB so vsetkymi vybabral, ziskal na tom potencialne skvelu prilezitost, ale zaroven sa zahnal do kuta, kedze vykluckovat z toho akokolvek inac bude mat pre nich dost vazne nasledky

cize ak si to partnerstvo s hondou, v akomkolvek podani (ci honda ako taka, alebo neskor to RB powertrains) udrzia, budu myslim uplne v pohode; ak zacnu spekulovat, dostanu sa na tenky lad (ale nikde nieje napisane, ze sa nedostanu aj z toho)

a dobre im tak. nech este pride Porsche ako “uplny novacik” s so vsetkymi vybabre tak ako s nimi vybabral pred 10 rokmi Mercedes. Potom sa mozno kompetenti zobudia uvidia aka je situacia okolo motorov absurdna a skodliva.

Bez Masiho by bol na lepšej stratégii do samého konca…

To je dobre, o jednu vyhovorku menej, pre ktoru by red bull vyplakaval nad mercedes dominanciou a ako sa vsetko deje pre vyhodu mercedesu.

Na zaklade printscreenu od orim si mercedes v 18:27 taktiku zvolil velmi spravne. Aby nestratil poziciu voci Redbulu pretoze Redbul by velmi spravne zostal na trati a Mercedes by stratil poziciu. Kym sa nestalo: Odvolavam co som odvolal a popieram co som poprel v podani Massiho. Helmutko, vy by ste si zvolili uplne rovnako ako mercedes lebo tomu rozumiete, len to nechcete vidiet.

dalsi atlet co si sedi na kabli. VSC ked Giovinazzi ostal na trati bolo 20 kol pred tym. Vtedy si Mercedes vybral ostat na trati a preteky radsej dojazdit na 45 kol starych gumach.

Vy ste len drzý lebo nemáte argument. A môj kábel je v poriadku.

a tych 45 kol stare pneumatiky bola stale lepsia strategia ako cokolvek s cim prisiel redbull az do momentu ked sa Masi rozhodil nepusti vsetky auta ale len niektore.

Je to pravda. Mercedes měl při vsc prezout na žlutky a bylo by to v pohodě.
Verstappena by hravě předjel, protože byli celý závod jasně lepší a RB se vůbec nechytal. Navíc se Redbull na pneu hodně trápil.

A krásně by dojel na žlutých bez risku. A možná by i přežil zásah božské ruky.
Jestli se báli, že by ho Verstappen trefil, tak precedent byl. Škoda toho zanďoura.

Bůh ví jestli by to pneu dalo, kdyby se jelo v závodní rychlosti.

Asi áno, dokonca mna prekvapilo že už v 14 kole keď šiel Verstapen na výmenu softov, tak rýchlo Mercedes reagoval a vyzul Hamiltona z dobrých médium. Mohli na nich potiahnuť a Verstapena by mali stále pokryteho ak by išiel aj na dve zastávky.

Toto mi tiez napadlo. Norris mal defekt na dost ojazdenych gumach. Kludne sa mohlo stat ze Latifi by sa nevybural a Hamilton by dostal defekt na pravu prednu 2 kola pred koncom.

1 Like