Hamiltonovi sa dostalo veľkej podpory. Čo vlastne „neguinho“ znamená? | Magazín F1 - F1online.sk

O zbylé jezdce nejde, stačí Verstappen :grinning:

:rofl::rofl::rofl::rofl: povie ten čo sleduje F1 cez otočený ďalekohľad zo susednej izby

Mam info z prvej ruky, doma ťa niekto bonzol :thinking:

Vypadni odtialto.

Hmmm :slightly_smiling_face::neutral_face::slightly_frowning_face::confused::disappointed::cry::sob: x 15

Prosím pekne aky jazykovedec z teba, škoda len že nemáš ani potuchy o čom točiš. Slovo n eg ro je v preklade zo španielčiny či portugalciny čierna, nič viac nič menej. Originál pôvod toho slova v latine je niger. Čiže v tych jazykoch to nič ofenzívne nieje chápiš? Že ako cudzie slovo v inych jazykoch to ľudia beru ofenzivne neznamena že spanielsky ci portugalsky hovoriaci ludia musia menit kultúru.

2 Likes

Ach ešteže si našiel toľko odvahy len na urážky. Srší to inteligenciou…
Ne g er by si prirovnal k cig án áno? Lenže kamarát piquet je Brazílčan a jeho rodný jazyk je portugalcina tam je slovo neg ro v preklade čierna. Nič viac nič menej či stále nerozumieš?
Celý tento problém sa točí o preklade z portugalciny do angličtiny a ty si to tu prekladas a prirovnavas do slovenčiny a este máš žalúdok to niekomu nadávať do hlúpych. To vážne?

1 Like

Hahaha

Neguino v preklade do angličtiny slovo do slova je nigga to rasistické je lenže ako to píšu mnohí brazilcania ten preklad nieje správny. Tu máš quotaciu od Brazílčana "“Neguino” can be used to address anyone white, black, natives or group of people similarly as in USA, language uses “guys” to address group regardless of gender of people in the group. In the context of piquet he used “neguino” disparagingly because he was frustrated maybe but it can’t be argued it was used in rasist manner. I would translate it like this “this little guy” or “this little black guy’ which implies his skin color but nothing else. I don’t see where people see racism in this.”
Ze ty si to preložis do slovenčiny ma vypovednu hodnotu 0.
Bola to urážka od Piqueta zrejme áno a čo? Hamilton urazil Verstappena v bahrain 19 slovom dickhead svet sa nezrutil v usa 2007 nazval jazdcov o kolo pozadu “monkeys at the back” v 2011 v monaku stewardov že ho trestaju pretože je čierny nikdo od neho neziadal ospravedlnenie a ani ho nezbavili licencie.

1 Like

Jenom pro pořádek, na svět se už dostala další část rozhovoru a Piquet to “slovo” opravdu neřekl v nějakých emocích, on tak Hamiltonovi prostě říká:
https ://www. gpfans. com/en/f1-news/86130/nelson-piquet-lewis-hamilton-racism-homophobic-attack/
(odkaz samozřejmě bez mezer :slight_smile: ). Pokud to ovšem někomu stále připadá v pořádku tak ho přesvědčovat nebudu.

Ja som sa na tom smial :smiley: Piquet má také zvláštne egoistické “na rovinu hovoriace chovanie”, s tým, že často používa nefiltrovaný čierny humor, preto mám rád niektoré jeho hlášky, niektorým to príde nesympatické, ja zaraďujem Piqueta do kategórie napríklad s Ibrom. :slight_smile: S kamarátmi sa bežne bavíme “bez filtra”, a kebyže mám narátať koľkokrát som ja alebo niekto iný počastoval Hamiltona podobne, ako Piquet, tak to ani nezrátam, ale ani o jednom z nás si nemyslíme, žeby sme boli rasisti.

1 Like