Hamilton: Toto nie je majstrovský boj, v ktorý som dúfal | F1online.sk

Ano, ale podstatou F1 stale bolo to, ze si auto musel najprv postavit. a ked teraz timy dostanu do ruky plany so slovami ked chces pretekat tak toto si zmontuj… no neviem neviem… je to prilis vysoka dan za to aby preteky boli o cosi menej nudne.
Radsej by som bol za to aby bolo vitazne auto po pretekoch slavnoste rozobrane komisarmi v strede pitlane, pred ocami vsetkych fanusikov, timov a fotografov. nech sa odhalia vsetky tajomvsta a nech si kopiruje kto chce co chce od toho najlepsieho timu.

Motor si ziadna stajna nestavia aj v pripade M a F ci R su chassis a motorari oddeleni. V pripade Renaultu su dokonca v inych krajinach. Naopak sutazi konstrukterov by standardizovane motory velmi prospeli. Zrazu by Redbull, McLaren, Ferrari, Renault, Mercedes a dalsi mali velmi podobne podmienky. Naozaj nechapam, ktoremu divakovi taketo nieco moze vadit.
Ved co take vies o motore F1 okrem par zakladnych veci? vidiet to nevidis, kolko ma koni nevies, ako je namapovany nevies, kolko ma motorovych modov nevies, aku ma spotrebu nevies. Vies iba to, ze M je lepsi motor ako Honda a to je vsetko. Vies iba to, ze McLaren a Redbull sa mozu aj rozkrajat a sampionat s horsim motorom jednoducho nevyhraju a vies kto dopredu vyhra.
Naozaj nechapem komu sa toto paci. Ja som si napr zrusil pretplatne na F1 TV pretoze za tento paskvil platit nemienim.

tak mozno som vadny ja ale ja chcem byt sucastou aj toho ako stavaju najrychlejsie auto vratane motora a nie len toho kto ho najlepsie odsoferuje. na to tu je plno inych serii pocnuc motokarami.
to ze neviem ako divak o motore nic je prave ta chyba, ktoru by mala FIA napravit. momentalne sa vsetko skryva pod tajomstvo konkurecnej vyhody ale FIA by to mala zmenit.
F1 by kludne mohla timy pritlacit aby zverejnili cast svojich infomracii aj pre divakov a koniec koncov aj superov. mozno by sa trosku vyrovanalo pretoze by takto mohli superi na niekore veci reagovat priamo na trati. pritom moznosti je tak vela:
mame palivove snimace, tak preco nie je zverejne kolko presne auta spotrebovali na kolo/pretek, v kazdom kole. preco nie je zverejnene kolko mali natankovane pred startom?
stadardizovat by sa urcitym sposobom mohli dat motorove mody a ukazat live divakom, kedze teraz vidime maximalne blikajuce svetlo.
snimace tlaku v pneumatikach, teploty brzd a gum su bezne zbierane informacie, tak preco nie su spristupnene?
povinne zverejnit hodnoty Delta kol aj pre divakov, kedze superi to o sebe uz ja tak vedia, aby bol v kvalifikacii zrejme na co ma auto a co bola chuba jazdca.
netvrdim, ze vsetko treba hned nalepit na TV prenos, ale mnoho z tychto veci sa da spristupnit aj po preteku alebo ako side by side porovnavacka dovch jazdcov.

sorry ak vyvoj motora stoji vyse miliardu euro tak to je fail. a je uplne jedno ako sa na to pozeras. Nefunguje to. Iste mne sa tiez paci sutaz aj v motoroch, ale toto uz nie je sutaz, ale orgie vo vyhadzovani penazi a ZABIJA to celu F1.

Cela f1 su principialne vyhodene peniaze, ale motory maju pre automobilky aspon nejaky hlbsi zmysel. Ked uz nic ine tak napr Project One. Na rozdiel od ohybania karbonu vo veternom tunely. Vacsi zmysel dava standardizacia sasi, alebo niekorych jej casti ako kridla a podlaha.

no ved prave ze pre automobilky. pre sport ani pre divaka to velky zmysel nema. ja to vidim presne naopak. mna ako divaka nezaujima technogia motoru, ale auto a aero, pretoze to vidim na trati. Ked hram alebo pozeram futbal tiez nerozmyslam nad tym ako by som tie poznatky vyuzil v realnom zivote. Chcem sa zabavit. To je sport a to je sutaz.