Hamilton suverénnym vládcom Kataru, Alonso po rokoch na pódiu | Magazín F1 - F1online.sk

Alpine dnes vytiahol uzasne pretekove tempo. V Alpha tauri toto asi necakali. A to nehovorim o tom skoncili aj pred Ferrari a McLarenom

Bat sa uz bolo neskoro, Lando dostal defekt, preto ten pitstop.

Povaha bola/je jeho veľkým ťažiskom. Každopádne celkovo nemal ani veľmi šťastné rozhodnutia, najmä po roku 2007, ale aj napriek tomu bol ešte 2x v boji o titul, hoc auto na to nemal. :smiley:

Uvidíme čo Alphine ďalší rok, verím, že som ho dnes nevidel na pódiu poslednýkrát.

Aha, dik za info, to som si pre zmenu nevsimol ja. O to viac treba vyzdvihnut Alonsa, ktory to na tych pneumatikach ako jediny vydrzal az do konca.

1 Like

Mna by len zaujimalo ako dopadne pribeh Mazepin…ci to.bude na vela rokov alebo ken taka max 5 rocnica…dokedy ho bude otec dotovat a to iste stroll i ked stroll je predsa len niekde inde nez mazepin ale tiez by sa za nim nik nesiel roztrhat kebyze je free a bez penazi

1 Like

Bohuzial nedrzal s Hamom tempo , ten si len kontroloval preteky a káru

3 Likes

Já už mám skoro strach jestli nekecám, ale podle mě z první desítky nestavělo podruhé šest lidí - Alpiny, Ferrari a Astony.

Osobne si myslím, že to potiahne pár rokov a hotovo… Ako dlho zavysí od toho, či bude dalej takto fasovat.

Ako Stroll to asi nebude. Jednak mladý Stroll je vyrazne lepší jazdec aj ked priemerný. A po druhé
podla mna Mazepin sr. nepôjde cestou aj niečo budovať.

Podľa mňa to je čisto o zábavke pre mladého.

1 Like

Kdyby Max neměl tu penalizaci, myslím že mohl zabojovat s Lewisem. Jeho tempo bylo fakt dobré a po kvalifikaci jsem jim moc nevěřil. Bude to drama.

Alpine špica a Alonsova bedna mluví sama za sebe, Astoni měli také velmi dobrou rychlost a práci s pneu, Ferrari moc neoslnilo a McLaren zase propadl, Norris s velkou smůlou. Alpha Tauri se sesypalo.

1 Like

To si nemyslim. Hamilton isiel to co potreboval. Ak by bol za nim Max tak by este urcite dokazal pridat.

1 Like

v piatom kole sa dostal na druhe miesto a mal cca 4.5s stratu. Mohol zabojovat tak mozno na starte a v prvych troch zakrutach. Ak by mu to tam nevyslo tak by dopadol uplne rovnako ako teraz.

Ak by sa zacal Lewisovi priblizovat, Hamiltonovi by pridal a hotovo.
Max siel na iste druhe miesto, pred Mercedes by sa nedostal.
Schvalne nepisem ze pred Lewisa.
Toto je len o aute.

Fastest lap nebolo na stole – aj keby nebolo VSC, tak Max 3 kolá pred koncom zastane pre softy a to by Lewis ani na pošetrených hardoch nedal.

Tam bola jediná šanca dostať Valtteriho na 3. miesto do Maxovho pitstop okna. Tým defektom Mercedes o FL prišiel (Valtteri by Maxa na rovnakých gumách nedal, ani keby mal auto po defekte v top stave).

No záleží ako to počítaš – myslel som to tak, že na vstupe do boxov bol ešte 3 kolá pred koncom. V boxoch prekročil štartovaciu čiaru a dostal sa do predposledného kola, to absolvoval ako outlap a v poslednom kole pretekov mal jeden pokus na fastest lap.

Chybu nechať si na FL miesto jediného až 2 kolá spravil kedysi Mercedes, Red Bull zareagoval a odvtedy to už asi nik riskovať nebude :slight_smile: