Hamilton si už nechce sadnúť do Mercedesu W13. Asi budem simulovať, smeje sa | Magazín F1 - F1online.sk

Lewis Hamilton dal v nedeľu takmer posledné zbohom Mercedesu s nešťastným číslom v názve W13. Takmer posledné zbohom. Pilota strieborných šípov totiž čakajú ďalšie jazdecké povinnosti v utorok na posezónnych testoch, do ktorých sa mu vôbec nechce. Žartuje preto, že radšej bude predstierať chorobu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/83821/hamilton-si-uz-nechce-sadnut-do-mercedesu-w13-asi-budem-simulovat-smeje-sa

Tak neviem, po Brazilii to vyzeralo nadejne, ale AbuDhabi bola facka na prebudenie. Ajtak trochu nechapem, ze samotny koncept niektori obhajuju, ale podla mna bol to asi 2 najhorsi koncept po AstonMartin zo zaciatku sezony. Uzke bocnice su extrem, ale to auto nemalo nikde vyrazne navrh a cakal som ze prave na rovinkach by mohli byt uzke bocnice efektivne.

A bol to presný opak, na rovinkach mali ešte väčší odpor… A keby im nepovolili tie Lanka navyše bolo by to ešte výrazne horšie keďže by tu podlahu nemalo čo držať, no možno by mercedes skôr pochopil ze slapol vedľa, takto tomu venovali zbytočne veľa času…

Kedže od budúceho roka sú lanka pasé, som zvedavý čo chcú robiť ak si ponechajú tento koncept.

Riešenie síce je zvýšenie tuhosti podľahy, no to je zase váha naviac atď.

PS: Simuláciu bolesti chrbta už má natrénovanú z tejto sezóny, tak asi neni problém to zopáknuť :wink:

2 Likes

Tak Lewis nam prvy krat v zivote zazil, ze v sezone F1 nevyhral preteky …
A dalsi teamovy kolega ho bodovo prekonal, to na druhu stranu pozna velmi dobre.
Je skvely a vyborny pilot ale neznasam jeho glorifikaciu.
Sa tu ochkalo ako minuly rok v Abu Dhanbi Max nanho “nemal nárok” a nebol schopny ho predbehnut.
Tak Vy, co ste toto furt dokola vypisovali - vcera to co malo znamenat ?
Preco mu Max nalozil desiatky sekund, preco najlepsi v historii ho vcera nepredbehol ?

1 Like

Vyssia tuhost so zachovanim vahy sa da dosiahnut pouzitim vyssej rady karbonu, ale ta je zase drahsia a teda narazia na rozpoctovy strop tam, kde je to zbytocne, pokial to neprinasa aspon pol sekundy na kolo.

1 Like

V pátek FP1. Williams, McLaren taky jezdili bez lanek.
Pak něco testoval Lawson, protože tam skákal jak opi.ce.

Jop, toto som videl (asi od teba? :D) v inom článku.

Ja sa priznám, že som nevidel reálny performance, takže neviem porovnať včerajší test vs začiatok sezóny.

Verím ale, že MB bude musieť urobiť nejaké zmeny na podľahe lebo to lanko im pomohlo dosť.

Hlavně okolo zavěšení… bude to :rocket: :rocket:

Simulovanie a vyplakávanie to mu ide dobre…

Som zvedavý, každopádne očakávam výrazné zmeny, ktoré ich dostanú späť, a dúfam že vďaka tomu, že Ferrari sa už pol roka sústredilo na nasledujúci rok, tak budú aspoň prvú polovicu sezóny bojovať 3 tímy.

Ferrari sa uz 15. rok sustredi na buduci rok :ok_man: :man_shrugging:
Ale myslim si, ze na buduci rok to nebude take jednoznacne. Jedine ze Mercedes nieco cez zimu vymysli a zacne valat ako po minule roky. Uz nech je marec a ideme dalsiu sezonu :racing_car: :racing_car: :racing_car:

Opravte si chybu v preklade:

“Neviem, možno budem musieť OPÄŤ simulovať, stonať, že, ach, bolí ma chrbát, alebo niečo,”