Hamilton sa mal objaviť v novom Top Gune v role bojového pilota | Magazín F1 - F1online.sk

Ja som bol na novom Top Gune po dlhej dobe v kine a fakt sa mi to páčilo. Myslím si, že vrámci tohto žánru má ten film všetko, čo má mať. Bol som pozitívne prekvapený a hodnotím ho určite nad 9/10. Domnievam sa, že Tvoj kamoš s hodnotením 5/10 je subjektívne príliš kritický :slightly_smiling_face:
Prey som videl v piatok (tešil som sa na ďalší film o Predátorovi) a je to vcelku pozerateľné (za mňa 7/10). Prey samozrejme nie je lepší ako pôvodný originál s Arniem z 1987, to je jasné :slightly_smiling_face: a asi dosť zavážil ten hype ako píšeš. Je však lepší ako The Predator z 2018, ako píšeš.

1 Like

Ok :slight_smile: ďakujem za názor, ja si počkám kým bude Top Gun niekde k stiahnutiu, radšej pozerám filmy o samote so slúchadlami, najmä, ak ich vidím prvý krát. :slight_smile:
(viem, že to treba vidieť v kine kvôli rôznym záberom a pod. ale ja to viem oceniť, ak je to dobre natočené, aj keď to pozriem doma len v 1080p na TV, čo podľa mňa nie je niečo komplikovaného, keď je to už raz dobre natočené, tak to vynikne aj na menšej obrazovke)

1 Like

Ja väčšinou pozerám filmy v 1080p tiež doma na TV. Odkedy som kúpil soundbar pod TV, tak zvuk je značne lepší.

1 Like

Ak pozeras cez netflix alebo disney tak pri netflix vies nastavit 2channel audio. Pricom pri disney mas iba 6channel bez moznosti zmeny. I ked menime temu tak pri disney nepocujes dialog a okolne efekty trhaju omietku lebo mas tam 5.1 audio (6kanal) a ak nemas domace kino tak na stereo televizore je zvuk otras.
Edit: Takisto aj vacsina filmov na stiahnutie z warezu vychadza iba 6channel a tazko sa hladaju 2channel :v:

Netflix, Disney ani Kodi nepoužívam. Z PC dám film na USB do TV a kukám :slightly_smiling_face: Väčšinu filmov mám s audiom 5.1 a na stereo soundbare so subwooferom je zvuk úplne v pohode. Článok je o filme/filmoch, čiže sme v téme a je to ok :slightly_smiling_face:

A soundbar aky? Lebo ja ked som ich kukal tak v cenovej relacii do 150e tam sice pisali, ze mas tam 4 alebo 6 repro ale realne to bolo 2x 2az3 lava strana a 2x 2az3 prava. Takze realne ziaden zisk. Mne to prave najviac vadi, ze dialog potichu na ukor ostatnych zvukovych efektov. Co by to u mna vyriesilo tak domace audio aby som si to uzil. Inak mi to trha okna :man_facepalming:.

Ku tomu usb, ze neuvazoval si dat zdielany priecinok v pc na sieti? Ja som to tak spravil a este pred tým blbym routerom co mi dalo UPC tak som vedel v telke prehliadat a najma pustat film z daneho priecinka v pc cez starsi router. Som bol lenivy behat s diskami hore dole… :joy:

Soundbar mám Sony a kupoval som ho cca pred rokom za 195 eciek. Je to stereo (neviem, koľko obsahuje reprákov) + subwoofer. So zvukom pri filmoch som spokojný, znie to určite lepšie ako reprák samotného TV a na doma mi to úplne postačuje.

Čo sa týka rozdielu v hlasitosti medzi hovoreným slovom a ostatnými efektami, tak možno sa skús pohrať s nastaveniami zvukového prostredia na TV (cinema/sport/news/music a pod.) alebo možno skús nastaviť equalizér zvuku (vyššie stredy pre hovorené slovo).

Smart TV nemám (resp. som zatiaľ ani nechcel), čiže ho nemám prepojený s PC. 2-3GB film mám na USB skopírovaný za cca 2-3 minúty, takže zatiaľ nalejem víno/pivo, nakrájam syr, chipsy, olivy, kešu a pod. k filmu :slightly_smiling_face:

Ani to mi nastavit zial nezabera. A to mam novu telku a modelovy rok tv z minuleho roka. Keby mam nejaky shit nepoviem ale daval som dost penazi za tu telku… Ale uz som si zvykol a ked mi manzelka nadava, ze daj to tichšie tak tazko sa jej to vysvetluje :joy:

1 Like