Hamilton s Verstappenom dúfajú, že férovosť sa z ich súbojov nevytratí | Magazín F1 - F1online.sk

Súboj medzi Mercedesom a Red Bullom sa nám pomaly rozohrieva. Neprebieha pritom len na trati, ale aj pred mikrofónmi a v zákulisí. Na rozdiel od svojich šéfov sa však Lewis Hamilton a Max Verstappen správajú ako skutoční džentlmeni. Súboje na trati i vyjadrenia do médií sú zatiaľ maximálne korektné.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/28538/hamilton-s-verstappenom-dufaju-ze-ferovost-sa-z-ich-subojov-nevytrati

“Férovosť” pôjde bokom, ak pôjde do tuhého. :slight_smile:
Hamilton si už nemôže dovoliť chovať sa ako “spratek” lebo by ho médiá a ľudia na internete zlynčovali, keďže jemu tak obrovsky záleží na jeho “imidži”. Zatiaľ čo Verstappen by sa mohol pokúsiť o nejaké aspoň psychologické hry, nech “pána influencera” trocha “popreháňa” aj mimo trate. :smiley:
To je presne ten kameň úrazu na maxovej strane, že sa ešte v takejto situácií nenachádzal. Hamilton má v tom výhodu, že má Verstappen voči nemu rešpekt mimo trate. Keď sa už do toho vážne ide, tak treba ísť do toho “all in”.
Keby tam bol nejaký Piquet alebo Montoya, tak tí by povedali na plnú hubu, čo si myslia a nechovali by nejaký rešpekt voči nemu, keď sa ide bojovať o titul, tak sa treba občas správať ako “zm+d”, hlavne v takomto prípade, keď nemáš k dispozícií dominantné auto a tím, ktorý spí na vavrínoch už príliš dlho.

Ak to.bude takto pokracovat dalej tak najneskor v polke sezony sa zacne jeden alebo druhy spinit…typujem ze prvy zacne hamilton prekvapko to nebude…

Nějakých divočin se ještě můžeme dočkat ale že by jeden zkratovitě najížděl do druhého pod SC asi ne.

Podľa mňa skôr Max začne ako prvý, však už ako prvý hodil takú povestnú rukavicu tým manévrom v Imole.

Hamilton môže byť viac v kľude a práveže v Red Bulle budú viac frustrovaní z toho, že sa im darí iba v Q (časom sa to možno zmení v prospech Mercu ale dúfam, že nie, aby to bolo zaujímavé až do konca) a Max aj keď sa zdá byť kľudný, podľa mňa sa začne na ňom podpisovať istá frustrácia, niečo ako taký “bottasov syndróm” - že “dávam do toho maximum a stále to vyzerá byť málo”. Ja by som rád videl vyhrať RB aspoň PK ale ani to nebude isté, budú radi ak vyhrajú aspoň to, lebo titul jazdcov je pre nich až príliš ambiciózny. (“pre nich” som myslel celkovo RB ako tím a aj jazdec) :slight_smile: