Hamilton: Keď príde Russell, budem pracovať ešte tvrdšie | Magazín F1 - F1online.sk

Aj napriek početným argumentom zo strany britského majstra, novým tímovým kolegom Lewisa Hamiltona bude v roku 2022 mladý George Russell. Ten vystrieda fínskeho pretekára Valtteriho Bottasa, ktorý podpísal zmluvu s tímom Alfa Romeo. Napriek tomu, sedemnásobný šampión odvážne tvrdí, že bude pracovať ešte tvrdšie.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/45226/hamilton-ked-pride-russell-budem-pracovat-este-tvrdsie

No to by si mal, kedze takeho wingmana ako bol Bottas uz nenajdes.
Ak Georgea nebude Toto skrtit, bude musiet Lewis bojovat minimalne na dvoch frontoch sucasne.

No nie je to cool? Osemnásobný majster sveta len vďaka svojej pleti a žiadnemu talentu.

Osemnásobný? To mi nejako nevychádza :thinking:

2 Likes

Čoskoro…

na JOJke! :smiley:

1 Like

o čom tu trepete? aký wingman? Rosberg, Kovalainen, Bottas? Mal ich aj Schumecher - Irvine, Barichello… Mika mal Davida… takto možete deti pokračovať…

Lenže ani Schumi a ani Mika nemali také dominantné auto a už vôbec nie tak dlho.

A na mieru objektivity musím z tvojho komentára vytknúť to meno Rosberga. :smiley: On rozhodne nebol Hamiltonov wingman, bol jeho rivalom. :smiley:

1 Like

Otázka času. Vydrž pár týždňov.

Schumi také dominantné auto mal, len nie tak dlho.
2002,2004 jazdil s prstom v nose.

1 Like

Ani náhodou! :smiley: Majstrom bude Max :smiley:

Stále je rozdiel aspoň v tom, že on tam prišiel položiť základy ich úspechu. Veď celkom sa nadrel na svoj prvý titul v kombinéze červených. Hamik počkal sezónu do zmeny v pravidlách a potom dostal na niekoľko rokov bezkonkurenčne najlepšiu techniku v štartovom poli.

1 Like

Bez wingmana nikto titul nevyhra. Toto by sa strelil sam do nohy aky by akymkolvek sposobom stazoval cestu za titulom jazdeckej jednotke. Jedina otazka je koho vyberu za jednotku.

No v tomto nesúhlasím a uvediem príklady:

  • rok 2016 titul Rosberg, a wingman Hamilton rozhodne nebol
  • rok 1989 titul Prost ale Senna určite wingman nebol
  • rok 1988 to isté v obrátenom garde
  • rok 1984 Lauda titul, Prost za ním o pol boda… To tiež nebol wingman
2 Likes

hmm, takze od 84 roku to bude cochvilka 40 vyrocie, za ten cas si nasiel 4 priklady co je menej ako 10%.
v 2018 mal Rosberg 1 supera, slovom jedneho. ostatne sezony som este nesledoval, ale predpokladam ze to bolo rovnako dominantne auto.

napisem to este raz pre menej chapavych. ak chce sef timu vyhrat jazdecky titul tak musi moznych superov eleminovat a vyradit zo suboja a nie este prisolit a stazit to svojim jazdcom.

No počkaj, nerozpisuj ďalej… ja som reagoval na tvoju vetu že bez wingmana titul nezvyhrá NIKTO, takže som ti uviedol príklad, že sa to dá aj bez neho

ano, si vytrhol vetu z kontextu a tym padom siris bludy.

Přečti si co píšeš, nic z kontextu nevytrhl…

ty si precitaj prispevok na ktory som povodne reagoval. potom mozno pochopis co je kontext v ktorom sa bavime a to ze sa tam bavime o boji na 2 frontoch naraz z ktorych jeden ma byt timovy kolega. alebo kalsi na to rob zo seba hlupeho aj dalej…

Pre hlupáka každý hlúpy

Mal k dispozícií najlepšiu techniku ale ešte by som pridal, že aj ľudí :slight_smile: .
Lacike to dobre spomenul, že Schumi mal v 2002 a 2004 dominantné autá, ale zoberme si to, aký temer “domček z karát” bolo Ferrari, keď ich dokázali potknúť v 2003 a potom v 2005, za to Mercedes sa snažia potknúť a zatiaľ im to vyšlo čiastočne na začiatku 2017 a teraz, inak to nebolo také padnutie na hubu ako pre Ferrari v 2005.

Mercedes je jednoducho dokonalý stroj, čo sa týka vývoja a upgradov, ale je pravda, že aj oni vedia robiť “hrubky” tak ako na začiatku 2018 a teraz taktiež, preto sa obávam, že od zmeny pneu po Baku má Merc zase stabilné auto (zadok) a ešte, keď je vidno ako sa pomaly zrýchľujú, začínam byť pomaly presvedčený o tom, že Hamilton “to má v kapse”, Max urve ešte dačo v Mexiku, Interlagose a Džidde ale inak to Hamilton dá a to z väčšej časti (hlavne túto sezónu) kvôli šťastiu a expertnosti jeho tímu.

Túto sezónu to musí Hamilton jednoducho zvládnuť lebo je mu “darovaná” covidom, inak by bol “poker budúcej sezóny” už teraz a tým pádom o prípadnom 8. titule by sa fakt nevedelo ale takto mal určite väčšiu šancu aj keď boli ľudia šokovaní testami a pasovali Mercedes do ich obľúbenej role outsidera.

1 Like