Hamilton by tú zákrutu nezvládol. Musel by brzdiť o 23 metrov skôr, tvrdí Horner | Magazín F1 - F1online.sk

Silverstonská slovná prestrelka medzi Red Bullom a Mercedesom neutíchla ani v piatok na Hungaroringu. Vášne opäť rozdúchalo odmietnutie žiadosti Red Bullu o opätovné preskúmanie rozhodnutia, o ktoré sa tím Maxa Verstappena tak opieral. A hoci komisári vydali zamietavé stanovisko, Christian Horner stále trvá na tom, že v Silverstone spravil chybu Lewis Hamilton a trest mal byť tvrdší.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/38007/hamilton-by-tu-zakrutu-nezvladol-musel-by-brzdit-o-23-metrov-skor-tvrdi-horner

Už nech aspoň netliacha kktiny, dva dni po pretekoch povedali ze sa cez to preniesli a ze sa koncentrujú na ďalšie preteky a hľa… Zorganizovali testy aby albon získal dôkazy… Ja viem, ide o veľa, ale myslím ze to už fanusikovsku obec unavuje

23 metrov skor ? :smiley: kde v predošlej zakrute?

Odhadom si myslím :joy:

https://youtube.com/shorts/xGgpdb2WhRE?feature=share

2 Likes

Je ale hezké vidět, jak dr. Marko svému programu pořád věří - co nedokáže Albon, nemůže dokázat ani Hamilton, to dá přece rozum :-)!

No neviem, ale nejako mi to nevychádza…Horner tvrdí, že Lewis by tú zatáčku nemohol nijako prejsť…
Ja som videl, že Hamilton bol najskôr na úrovni Maxa a potom sa trochu stiahol a Max mu skrížil dráhu.(Teraz nehodnotím, že Max to mohol či nemal urobiť…) Výsledkom bolo, že v podstate Max keďže mal vyššiu rýchlosť tak pravým zadným kolesom nabehol na Lewisove ľavé predné… čím v podstate ešte dodal dodatočnú energiu na pohyb do predu Lewisovmu autu…
…a napriek tomu Lewis tú zatáčku prešiel…
… takže podľa mňa toto tvrdenie dokazuje opak…
Keby Lewis narazil do Maxa zozadu, tak by došlo k spomaleniu jeho auta, ktoré by odovzdalo energiu Maxovmu, ten by vyletel a Hamilton sa vďaka tomu spomalil, tak tomu by som dal Hornerovi za pravdu…
Ale keďže Lewis sa dostal medzi predné a zadné pravé Maxove kolesá a ten ho vlastne pri náraze potiahol, tak neexistuje šanca aby sa Hamilton kolíziou spomalil…a napriek tomu tú zátačku prešiel a ani nevyšiel mimo trať…
Inak odjakživa sa predbieha tak, že sa súperovi natlačím neskorým brzdením do vnútra zátačky…viem, že je to v Cops náročnejšie ako inde, ale nakoľko mal Lewis od štartu vyššiu rýchlosť, tak každý pretekár by v tomto prípade skúšal obehnúť…

Myslím že si to pekne zhodnotil. Tiež som toho názoru.

Hamilton po pretekoch povedal ze na poslednu chvilu menil smer jazdy lebo chcel oklamat Verstappena. Presne preto bol vtedy relativne blizko k nemu co sa tyka vzdialenosti a preto, ze musel 2x menit smer tak tu zakrutu nestihol vybrat a tak narazil do Verstappena. Je to naozaj jednoduche. Staci ked si to video pozries a porovnas to s vyjadrenim Hamiltona ako ten svoj tah ospevoval po pretekoch :slight_smile: To co vravel dneska Horner som vravel uz po pretekoch ze to o co sa pokusal Hamilton nebolo fyzikalne mozne. Pozri ako menil ten smer, presne ako Hamilton sám vravel

1 Like

zeby tu zakrutu nezvladol este neznamena, zeby skoncil v strku. Jednoducho nebyt kontaktu, Verstappen by sa definitivne ubranil utokom v prvom kole, kedze v tej zakrute by Lewis stratil aspon pol sekundy ak nie viac. Ta zakruta sa totiz jazdi takmer na plny plyn. Frustrujuce pre redbull je aj to, ze nebyt cervenych vlajok tak hamilton “startuje” z konca pola a najlepsie by skoncil piaty s trestom ci bez neho. Toto je bud brutalne stastie, alebo tazka manipulacia vedenia pretekov aby bol Sir v Anglicku na bedni. Ja sa priklanam k prvej moznosti, pretoze nestalo sa prvy krat, ze ten co bural si mohol pocas cervenej fazy opravit auto. Myslim, ze to nie je spravne a ked s tym nieco neurobia tak budeme mat podobnu diskusiu opat

1 Like

To mi pripomína, to staré známe: “ja som ho neudrel, on mi nadbehol na päsť” :rofl:

1 Like

Začínam byť alergický na výrok zaužívaný fanúšikmi Mercedesu ‘Max mu skrížil dráhu’. Skrížil by mu dráhu keby mu to tam úplne zavrel. No Max tam Lewisovi miesto nechal. No a po kontakte už Lewis stál na brzde. Aj preto sa mu podarilo s tým poškodeným monopostom zvládnuť zákrutu a aj preto ho tak poľahky Charles predbehol.

1 Like

Však s tým čo píšeš súhlasím, iba som reagoval na Hornerovi vyhlásenie, že Lewis nemal šancu prejsť v uvedenom prípade zátačku…ako sme videli, tak ju prešiel napriek dodatočnej energie od Maxovho auta…
Možnosť opraviť auto pri prerušení preteku a obzvlášť vinníkovi nehody je blbosť, rovnako ako aj výmena pneumatík… potom to už nie je ten istý pretek…

Prepáč, ale asi si nečítal to čo som písal…
Lewis menil 2 x smer preto, lebo ho Max blokoval…
Ty píšeš, že je to jednoduché…
Veru je, Lewis tou zákrutou prešiel, napriek dodatočnej energie, ktorú mu dalo Maxove auto v okamihu stretu (určite Lewis nenarazil do Maxa, Lewis svojim manévrom zapríčinil nabehnutie Maxovho pravého zadného kolesa na ľavé predné Lewisa)…aj keď Horner tvrdí niečo iné…
Ja tu neriešim vinu/nevinu aktérov, ani dôsledky ani mieru spravodlivosti trestu…iba reagujem na subjektívne vyhlásenie Hornera…
…kto chce, nech mu to uverí, bohužiaľ aj po opakovanom zhliadnutí tohto videa som videl, že Lewis tou zákrutou prešiel a nepotreboval ani Albonovu simuláciu a jeho o 23 metrov skoršie brzdenie…

Horner nech sa nesnazi porovnavat jazdu Albona a jazdu Hamiltona.Keby Albon dosahoval kvalit Hamiltona tak tu zatacku zvladne celkom inak.Lenze Albon je slaby tak ho RB vyradil z f1.Ked sa v Azerbajdzane v roku 2018 zrazil Max s Ricim kde bola Maxova chyba,tak vtedy neziadal pre neho vissi trest.Teraz tu ale vyprava ze nebezpecna jazda sa ma viac trestat. Podla komisarov to nebola chyba len Hamika ale svoj podiel na vine mal aj Max.Takze trest je primerany.Uz pravidlo o cervenych vlajkach je tak dane a aj ked sa nam to nepaci tak sa musime s tym zmiernit.Inokedy to moze vyuzit iny jazdec a opravit si auto.Skor som za zrusenie prezuvania pocas cervenej vlajky.

1 Like

Precitašj si vyjadrenie Hamiltona po preteku :slight_smile: Povedal ze 2x menil smer lebo chcel oklamat Verstappena, ziadne uhybanue ani nic nespominal :slight_smile: Sam to priznal tak neviem co riesis

1 Like