Haas vracia úder a žaluje Günthera Steinera za jeho biografiu | Magazín F1 - F1online.sk

Haasu trvalo len pár dní, kým zareagoval na žalobu Günthera Steinera. Americká stajňa sa mu opláca rovnakou mincou a podáva kontražalobu za Steinerovu autobiografiu, v ktorej mal porušiť práva spoločnosti a neoprávnene nakladať so značkou Haasu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/153663/haas-vracia-uder-a-zaluje-gunthera-steinera-za-jeho-biografiu

Mám ji na polici v kondomu ještě, takže počkám a prodám za miliony. :grin::slightly_smiling_face:

A já tě pak zažaluji za prodej díla, které obsahuje křivé obvinění :grinning:

Drzim im palce s tou zalobou😀 mam totiz pocit, ze velku sancu na uspech Haas nema… Steinera nemam rad, ale v tomto som na jeho strane… On totiz napisal svoju autobiografiu, a to mu zakazat nemoze nikto. To, ze sa v knihe casto objavuje slovo Haas, je zial len vedlajsi produkt. Steiner knihu nepisal za ucelom parazitovania na time, ale za ucelom publikacie sponich spomienok na rok 2022.

To skor Steiner by teraz mohol kontrovat s tym, ze sa Haas obohatil skrze reklamu, ktoru mu Steiner v knihe urobil… Takze ziada o uhradu obohatenia, ktore tym Haasu vzniklo…

nemozu mu zakaza napisat autobiografiu, pokial v nej nepouzije napr. nejake interne veci na ktore sa vztahuje mlcanlivost. mozno mal s haasom podpisanu zmluvu, ze interne veci sa mozu zverejnovat len so suhlasom firmy a ak nejake spomenul v tej knihe ktore predtym neboli zname tak to moze byt povazovane za porusenie zmluvy
pripadne tam pouzil nejake fotky s logom timu fotky auta,…

lepsie si precitaj clanok, pise sa o pouziti ochranych znamok Haasu.

Zdá se, že Haas opravdu bude boží. Ale hovádko.
Sám krade kde může, ale má platit, tak místo peněz posílá právníky.

Jednak jak už vysvětlují další, tak to není až tak jednoduché - může psát o Haasu, ale pokud ve velkém užívá loga atd., tak se může dostat do štíru s právy v tomto směru. Navíc mohl porušit v tom či onom smluvní mlčenlivost, důvodů k žalobě tam může být více a zdaleka ne všechny jsou přehnaně absurdní.

Zadruhé bych ale nezapomínal ani na americkou klasiku - žaloba dost možná byla primárně podána jako “protižaloba”, Haasu by patrně naprosto vyhovovalo, kdyby to skončilo mimosoudním vyrovnáním, kdy Steiner stáhne svou žalobu a oni pak tuto…

V celém tomhle rozkošném divadle je podstatná jediná věc, a to, jestli má někdo z účastníků opravdu peníze, které se z něj dají vysoudit :smile: .

Asi záleži na zákonech, kde byla podaná žaloba. Pokud nepoužil nějaké materiály přímo Haasu tak to bude asi v poho. To by nikdo nemohl napsat knižku o F1 s fotkama, když každá formule a trať je posetá logy.

cely dovod na tuto zalobu je prinutit Steinera stiahnut to svoju. Mne sa zda, ze to je bezna taktika v takychto pripadoch. Steiner bude musiet platit dva pravne timy a je vacsia sanca, ze povoli a nejako sa dohodne mimosudne.

1 Like

Musis mat dokazy aby si ich obvinil z kradeze ferdo :smile:

Za každou fotku se platí takové sumy, že třeba tahle kniha se na oficiální trh nikdy nedostane


Ještě by se slušelo připsat, že tuhle knihu napsal …
[Robert RoBertino Pavelka]

1 Like

Ale důkazy přece jsou.
Stačí si vzpomenout jak Haas přijal peníze od Mazepina na vývoj vozu a aniž by se v něm mladý svezl, tak ho Haas vyhodil a dodnes mu dluží i výplaty.

Haas má majetku i peněz nejspíše dost.
Továrny na výrobu NC strojů, závodní týmy včetně vybavení by se dalo docela slušně zpeněžit.

No jo, ale záleží na tom, koho přesně Steiner žaluje a za co. Taky by se mohlo ukázat, že zodpovědný je Haas osobně a je chudý jako kostelní myš :slight_smile: . A tak všelijak podobně. Celý ten ansámbl včetně Steinera je mi tak nesympatický, že je mi úplně jedno, kdo koho svlíkne z kůže - na konci stejně asi nikdo nikoho… I když teď, když aspoň Steiner vypadl, už vypadají napohled skoro normálně. Ještě by to chtělo ten tým trochu rozvíjet a investovat do něj s nějakou rozumnou strategií, a nakonec by je ještě mohl v jejich postavení vystřídat Alpine…

1 Like

to nesu ziadne dokazy :smiley:

Haas nemá sympatie ani z mé strany, takže si v tomhle rozumíme.
Než jsem si všiml Steinera, tak Haas v F1 ještě nebyl, takže oba jsou mi celkem volní. A kdybych se měl svlíknout až do trenclí, tak bych přiznal, že Steiner mi vadí mnohem méně. Ten vlastně F1 neškodil, ale tým ano.

Důkazy prý jsou už u soudu, takže si s nimi hlavu lámat nemusíme.

1 Like

“Škodí F1” je pro mě dost abstraktní pojem, zatímco pojem “veřejně ponižoval mladého kluka, který neměl zastání a byl na celé prostředí asi moc slušný” je pojem úplně konkrétní a pro měl to byl hodně ubohý pohled. A nemá to nic společného s tím, že Mick skončil, to se ale dá udělat různými způsoby. Takže to máme asi obráceně, ale to se stává :slight_smile: . Ale třeba z nich Steiner něco vyrazí, uvidíme…