Giovinazzi, Latifi a Magnussen reagujú na incident pri reštarte (+VIDEO) | F1online.sk

„Keď ste tak veľmi ďaleko vzadu, tak môžete len reagovať na dianie okolo seba. Niečo podobné sa mi stalo počas môjho pôsobenia v F2, najmä Baku, to je typický príklad. Ak líder vpredu nedrží konštantné tempo – samozrejme neviem, či to tak bolo i v tomto prípade, keďže som to nevidel – môže to tento efekt ešte posilniť,“ hovorí Latifi.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/11185/giovinazzi-latifi-a-magnussen-reaguju-na-incident-pri-restarte-video

Zabranit sa da tomu lahko:

  1. zaviest povinne restarty zo stojacich pozicii… po kazdom odjazde SC…
  2. po odjazde SC, NIE lider zavodu urcite, kedy je start, ale riaditelstvo pretekov…
    sposobom, ze po odjazde SC do boxov, pojde pole nadalej pomaly…
    kedze su semafory prakticky vsade, riaditelstvo sa rozhodne, kedy sa zlty symbol zmeni na zeleny…
    a - kludne, to urobia v 5 tom sektore, v prvom… (vzdy v inom…) proste, ked sa rozsvieti zelena, kazdy pojde naplno… mozno narychlo napisane, ale …
    Nemyslim tym 3sektory pocas Qual, ale sektory, kde su semafory /tych je ovela viac/.

su to pretekari… vieme, co znamena, ked lider sliapne na plyn o 0,5s skor, a druhy nezareaguje - okamzita medzera. je logicke, ze kazdy pod P10 chcel reagovat co najskor, a ocakavali vsetci, ze lider uz ide na max… tam oneskorenie plneho plynu o 0,5s by znamenalo stratu par pozicii,.,

Piloti su v tom nevinne…

Nesúhlasím s prvým bodom. Najmä teraz, keď sa niektoré tímy zviechajú a dosahujú výsledky, aké nemali celé roky, štarty zo stojacich pozícií prinášajú do pretekov arbitrárny prvok náhody, ktorý dnes napríklad obral Ricciarda o pódium a Russella o body (červené vlajky po Strollovej nehode). Druhý bod by si určite zaslúžil diskusiu, hoci ja osobne preferujem tradičnú stratégiu, že líder po odchode zavádzacieho vozidla uvádza tempo. Dnes k nehode na cieľovej rovinke prispela najmä neskorá signalizácia od safety caru a riaditeľstva pretekov, a tiež špecifické umiestnenie cieľovej čiary v Mugelle.

Starty zo stoja prinasaju so sebou prilis vela nahody.
Restarty v inej casti okruhu su absolutne zle pretoze startove pole celkom dlhe a mozu sa vytcorit obrovske diery v zavislosti od toho kde sa jazdec nachadza. Vid restarty po VSC kde sa kludne da urovit 3-4 sekunde len kvoli tomu ze jedneho kazdca sastihol restart na rovinke a ineho este len v sikane pred.
Rolling starty zas dost znacne znevyhodnuju jazdca vpredu, hlavne ak sme na okruhu s takouto dlhou rovinkou, pretoze auta su od dost blizsie k sebe ako za startu za stoja. Restart na cielovej ciare je jedno z tych lepsich riesenei ktore sme tu zatial mali. Niekedy bol restart na prvej ciare saftycaru a to mnohi divaci nevedeli kde je.
Za zvazenie stoji akurat prikazanie jazdcom aby za zoradili do 2 radov a prestali robiz cik-caky po celej sirke a udrzovali odstupy. Lenze na toto su zas niektore rovinky v kalendari prikratke, resp cielova ciara prilis skoro :slight_smile: