Gerhard Berger a dokonca aj Norbert Haug chvália Masiho za koniec sezóny | Magazín F1 - F1online.sk

Kontroverzný a prinajmenšom diskutabilný záver sezóny 2021 sa niesol v znamení rozhodnutí riaditeľa pretekov Michaela Masiho. Ten sa však dočkal pochvaly od bývalého rakúskeho pretekára Gerharda Bergera a dokonca aj od nemeckého novinára a bývalého viceprezidenta značky Mercedes-Benz, Norberta Hauga.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/52882/gerhard-berger-a-dokonca-aj-norbert-haug-chvalia-masiho-za-koniec-sezony

Ty dva to slíznou :joy:

Víš co, Gerharde? Jestli Ti tohle rozhodnutí připadalo správné pro fanoušky, tak mě si laskavě do huby neber, jo? Dík.

2 Likes

Je to zaujimave.
Hamilton zahral divadielko, nechal sa vytlacit mimo trat, skratil si ju cez sikanu, nevratil poziciu a Masi rozhodol, ze ho nepotrestá.
Masi v sulade s pravidlami nechal upratat trat, pustil auta kde to malo zmysel o kolo pozadu pred safety car, po skonceni zltej fazy pustil preteky dalej.
V prvom pripade svedkovia Hamiltonovi s Masim suhlasia, v druhom nie.
Ako im to vyhovuje, a ako sa im paci.
Jedno ano, druhe nie …

1 Like

Konecne aj nejaky nazor s nadhladom, bez emocii a bez krvavych oci. Uz sa to stalo, a neodstane sa to. Max je majstrom a takto to zostane na veky. Tak si na to konecne zvyknite. Dalsia sezona bude zaujimava. Teste sa na nu.

Keď Hamilton podľa teba zahral divadlo, tak potom aký cirkus predvádzal Verstapen?

Tiež dúfam, že aj ten 1 Maxov titul bude rovnako vnímaný ako tych 7 Lewisových, 4 Vetelove, 2 Alonsove a aj 7 Schumacherových…lebo nikto nemôže povedať, že si ho Max vybojoval sám na trati bez nejakých okolností, ktoré mu zahrali do karát…ale titul je titul… zaslúžil si ho tak, ako si aj ostatní zaslúžili tie svoje…

V mojich ociach maju Fernando, Seb a Ham po 4 zasluzene tituly.
“Moje” subjektivne poradie :slight_smile:
2008 - Massa
2010 - Alonso
2012 - Alonso
2017 - Vettel
2018 - Vettel

1 Like

Tvoj nazor ti nik nemoze vziat, rovnako ako moj, ze Hamilton ma vybojovane tituly 2 a zvysnych 5 dostal zadarmo na striebornom podnose, takze asi taky 7-nasobny majster. Skutocnym velikanom ako Senna alebo Schumacher sa ani zdaleka nepriblizil. V ziadnom ohlade. A tiez si myslim ze uz nikdy ziadny titul neziska. povedal som to uz vlani a zatial to vychadza.

Ehm, okolnosti, ktoré mu zahrali do karát? Veď tento rok mal Max tak desaťnásobne viac smoly než šťastia. Nebyť okolností, ktoré mu nezahrali do karát, tak by mal titul už v Katare.

3 Likes

To je ako dostat zadarmo 5 titulov?

To je ako tak, ked Barcelona valcovala spanielsku ligu a ligu majstrov.
Jednoducho najvacsie peniaze, Messi mal okolo seba top hracov a ide sa.
Potom valcujes.
A tak je to aj s Mercedesom.
Top rozpocet, viac zamestnancov ako superi, ochrana od FIA, Pirrelli na mieru pneu aby sa Lewis “netrápil”, takze tak 5 darovanych.
A tu sa idu svedkovia Hamiltonovi rozdrapit, ze Max ma darovany 1.
Ani nahodou.
Max si ho vybojoval konstantnostou a s minimom chyb na rozdiel od Lewisa.

1 Like

Tak, ze prides do timu, co roky skrti motor a huta, ako to znizit vykon, aby sa vyhravalo, ale nebolo riziko prehry. Zrejme skrtili aj tuto sezonu ale podcenili Redbull. A uvolnili ten vykon neskoro. Stacilo o jeden pretek skor.

Už toľko nehejtuj a nevymyslaj si. Mercedes by mal dominantne auto v 2021 nebyť zmeny pravidiel na poslednú chvíľu. Potom sa rozhodli skratka neinvestovať do tohtoročného vývoja, keďže ich koncept low rake bol zasiahnutý najviac a náprava by nebola zďaleka lacná pri budget cap.

Uvidime, či RB to zahral všetko alebo nič aby si udržal Maxa. Ten môže byt najbližšie sezóny nakoniec smutný víťaz (ak Rb obetoval vývoj 2022). Ale to sa ešte uvidi, Newey je stále jednotka.

K tomu skrteniu motorov narážaš zrejme na sezónu 2014, 2015…ale ak uznávas Ferrari, Schumiho, Brawna…tak to potom skôr ocenis. Posledný menovaný totiž povedal, že nie je dôležité získať výhodu, ale si ju udržať po dlhé roky (klobúk dole pred Totom).

No a čo sa týka motoru z konca sezóny. Ten výmysel s motorom na 3 preteky mohol byt majstrovsky kusok, na ktorý RB nemal odpoved. Skoro sa to podarilo a bol by to tvrdý úder pre RB, ktorý sa po Mexiku už videl ako majster.

Takze to je v podstate to iste, ako ked mal dominantne auto M,Schumacher, k tomu top rozpocet ferrari,viac zamestnacov atd…podla tejto tvojej logiky su jeho tituly darovane :+1:

Prestal som citat po hatovani. To ti pisem, len aby som stratil tvoj cas rovnako ako si ty stratil moj, ked som cakal nejaku normalnu reakciu.

Porovnávať Schumachera a jeho začiatky vo Ferrari s Hamiltonom :joy:

1 Like

Ferrari za cias MSCH a az doteraz suverene najvissi rozpocet,Bridgestony specialne robene na mieru pre Ferrari .To je ine ako Hamiltonove? Som odmalicka fanusik MSCH a od neho som preisiel na SV a teraz aj na Micka SCH.Nikdy som nebol fanusik Hamiltona ale ako jazdca ho uznavam. Ak by nebol perfektny pilot tak by tych 7 titulov neziskal aj keby mal o 2 triedy lepsie auto. Ja to vzdy hovorim ze chyby robi iba ten kdo ide nie na 100 ale na 120% Ani Hamilton nerobil chyby a ani Vettel a ani MSCH ked mali superauto .Chyby idu az so slabsim monopostom ked musis na to viac tlacit. Aj Verstapen robil chyby .Nejazdil ani on bezchybne a o vytlacani supera z trate pri obrane uz pisat ani nebudem. Titul mu sice uz nikdo nevezme ale ani tu skvrnu na tom ako ho ziskal. Teraz ides davat priklad Barcelonu ked valcovala vsetko. Lenze nevidis ze Real Madrid mal rozpocet taky isty a mozno ze este vetsi a s Barcelonou prehral. Tak isto PSG, MCity atd. Pokial nevedia pracovat tak im peniaze nepomozu k titulom. Presne ako momentalne v F1 Ferrari a vo Futbale ta Barcelona alebo PSG. Takze ano za celu sezonu si Verstapen zasluzil titul ale nebol by ho ziskal bez pomoci M.Masiho… https://prnt.sc/242hkah

Sranda tu s Vami je…Že Hamilton mal 5 titulov darovaných…Fakt prosím, bez urážky, dajte mi Vaše číslo na Vášho obvodného lekára a ja chcem také lieky aké Vy beriete…
Ale teraz trošku vážne. Uvedomte si prosím fakt, že bežný človek, ktorý sleduje F1… taký ten klasický koncesionár nikdy nerieši že MiSCh vyhrával aj preto, že mal Bridgestonky na mieru, iný benzín na kvalifikáciu, dokonca iné auto na kvalifikáciu a pod…
Ľudia sú ale citlivý na spravodlivosť a to chcú vidieť… Kvalitný boj v F1, ale spravodlivý boj… A nie taký ,preboha, že Vás niekdo 3x za pretek vytlačí z trate…
No dobre teda…na obhajobu Mercedesu, pamätáte sa keď vyhral Nico… a Louis spomaľoval aby obehli Nica a tým by stratil body a vyhral by Louis MS. Mercedes mu to nedovolil a nariadil Louisovi nech drží tempo… A toto ja považujem za športové… Nevyhrávať nepoctivo, ale fér…Vtedy by nevyhral Nico, keby Mercedes sa vtedy nezachoval fér… A fér sa zachoval preto lebo Nico Rosberg to auto v podstate vypiplal…a nachystal LH. A to bola tá odmena pre Nica… Ale teraz na konci sezóny sa to nestalo, Max nevyhral fér - eticky. Či ako všetci čakali, že Max na tých červených to teda nedá oproti žltým Loisovým gumám…:slight_smile: Vyhral s pomocou Masiho a to nie je pekné… Ani pre tých klasických koncesionárov a bežných fans…

Vy všetcia si tu uvedomujete, že výhra MS vo F1 je súhrn všetkých okolností…investícií, zmeny pravidiel, politiky vo F1 a pod… Ale bežný divák toto nerieši, ten chce vidieť len spravodlivý boj - HAPPY END. Ruku na srdce, máte pocit z tejto sezóny že to tak bolo??? Ja osobne nemám ten pocit…a zabudnite už ako vyhrával Schumi… To je história, ja budem rád keď motošport pôjde tou férovou cestou, nech nevyhráva politika, zákulisie a pod…

To ako spravodlivo Mercedes bojuje v F1 sa uvidi v plnej nahote ked na ich ziadost poleti Tombazis.