Gazzetta: F1 uvažuje o ďalšom odklade nových pravidiel | F1online.sk

Fanúšikovská obec, dnes už unavená nekonečnou sa dominanciou jedného tímu, si začala mädliť ruky na rok 2022 a príchod nových pravidiel. Teraz by jej Formula 1 mohla uštedriť ďalšiu ranu. Začína sa totiž uvažovať o tom, že sa aktuálna technická éra predĺži o ďalší rok.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20565/gazzetta-f1-uvazuje-o-dalsom-odklade-novych-pravidiel

Toto neprejde. Ani Ferrari ani RedBull to nebudú podporovať aby Mercedes krúžil ďalšiu sezónu na čele.

Dúfam, že posledná veta sa v krajnom prípade naplní a Ferrari využije veto. Tzv. nevýhoda britských tímov je veľmi zaujímavý argument, keďže všetci dobre vieme, že aj v prípade obmedzenia vývoja by jeden nemenovaný tím prišiel do novej sezóny so zázračným a nedostihnuteľným náskokom. Akokoľvek táto iniciatíva berie do úvahy postavenie menších tímov, bude určite zneužitá na ďalšie zakonzervovanie výhody a v konečnom dôsledku ešte väčšiu disparitu v rámci športu.

podla mna je dalsi odklad hlupost, ale velmi by som sa nespoliehal na to veto a ani preto, ze by ho ferrari nepouzilo, ale preto, ze britske timy by to okamzite napadli na civilnych sudoch a je takmer iste, ze o to veto by ferrari prislo
to veto je pre ferrari vyhodne len na vyjednavanie, ale realne ho pouzit nemoze. ak by to napadli na europskych sudoch a fia spada pod kompetencie europskych sudov tak si je tazko predstavit, ze by sudy rozhodli, ze je to vramci zakonov pripustne aby jeden subjekt mal taketo vyhody voci druhym

Poliaci majú na toto fajn frázu. Co to kurwa jest.

1 Like

Nemozu napadnut veto ferrari na sudoch, vsetci s tym suhlaisili, že ho maju a treda ani anikdy nespochybnili veto ferari a všetci ho akceptuju. Po dalsie ponovom UK už nieje v EU.

uk nieje v eu, ale fia spada pod zakony eu

a si si isty, ze s tym vsetci dobrovolne suhlasili? a ze nikdy nespochybnili pravo ferrari na to veto tak to vies o tom malo. velakrat proti tomu timy vystupili, ale bolo im to prd platne, ale kym to ferrari nepouzilo tak to formalne nikto nenapadol

Fia možno patri pod zakony EU formlane, fyzicku su v UK a platia tam zakony UK a ich najvyssieho sudu a pod.

Pozri fia podpisuju zmluvy s timamy na niekolko rkov dopredu ak s tym nesuhlasia nemali podpisať zmluvy, ak podpisali tak platia, tym, že podpisali suhlasi a tm že ferrari ma výnimku, myslim, že pravo veta pre tím , ktorý je tam celu históriu a mezamikal a znova vznikal v nejakej forme a je stabilne tama akceptuje všetky nariadenia sutaže si veto zasluzi a je to to najmenej čo môžu dostať. Aj keby sa všetky tými odovalali na sudy a pod, kym by sudy prebehli prešlo by niekolko roko, či mysliš že F1 by sa nejazdila nieolko mrokov do rozhodnutia súdu?

odkial mas, ze je fia fyzicky v uk, fia sidli vo francuzsku a svajciarsku

tak dlhe roky sa ani o vete pre ferrari nevedelo a tak to timy nemohli ani schvalit :slight_smile:
a ani teraz to nebolo tak, ze by sa timov pytali, ze ci suhlasia s pravom veta pre ferrari, lebo samozrejme ze nesuhlasia, ale jednoducho dali im noz pod krk, ze bud to podpisu, alebo nebudu moc jazdit a toto teda nieje zrovna uplne ferove jednanie ked ak si chcu zachovat svoj biznis musia suhlasit so zvyhodnenim svojho supera. ja si viem predstavit, ze keby to dostali na stol europske sudy tak by s tymto mali celkom problem

a ono nieje dobre dostavat veci pre europsky sud, lebo sa moze stat, ze rozhodnutie sudu bude mat dalekovacsie dopady. staci si pomenut na pripad bosman(myslim, ze tak sa volal) kedy bezvyznamny pripad priemerneho futbalistu mal brutalny dopad na cely europsky futbal a znamenalo to zrusenie podmienky max. 3 cudzincov v time a pritom bosman vobec nenapadal toto pravidlo, ale uplne ine, ale rozhodnutie sudu malo trochu vaznejsie dosledky na europsky futbal

preto sa v f1 vacsina sporov konci “mimosudne” tak ako sa skoncila aj afera copypointu. vsetci su az chorobne posraty dotiahnut veci na sud, lebo dobre vedia, ze f1 ma tak nestandardne pravidla, ze keby sa tym zacali zaoberat sudy tak bohvie co by z toho zostalo a tak sa to vzdy vsetko skor ci neskor dohodne v zakulisi a podania sa stiahnu

Kde som napisal, že FIA sidli v UK ?
Noz pod krk? F1 je sukromna sutaž, ktora ma svoje pravidla aked v nej chces byt tak prijmeš jej podmienky alebo nie. Nikto ťa nenudti aby si v nej jazdiť :slight_smile: Co s tym ma sud? sudiť sa možeš akurat o plata tieto podmienky ale nie o ti bude mať nejaky tim veto alebo nie. Ako som vravel ferrari si za celu existenciu f1 to veto zasluzi, tiež mohli odchadzať a prichadzat ako sa im chelo ale boli tam či už boli na vrchole alebo sa im nedarilo, vždy dali do toho svoje meno a všetko s tym spojene. Ostatne tými ked boli na vrchole tak radsej predalia lebo poodchadzali aby netratili ked pride obdobie, že sa im nebude dariťa a budud na chvoste. F1 je z 60% ferrari a ak tam ferrrari nebude hodnota F1 klesne min o polovicu, či sa tI už to pači alebo nie. Všetci piloty chcu jazdit za ferrari, či sa im už vtedy dari alebo nie, nie za Mercedes, Williams, Renault atd… za Ferrari.

"Fia možno patri pod zakony EU formlane, fyzicku su v UK "

f1 nieje sukromna sutaz, f1 zalozila fia a patri pod fia, aj ked docasne(100 rokov :slight_smile: ) ju ma prenajatu sukromna firma(presny nazov ti teraz nenapisem, lebo to je splet roznych offshorovych firiem) a aj to len komercnu cast.
to, ze nieco prevadzkuje sukromna firma neznamena, ze si moze davat podmienky ake chce. su rozne zakony ktore chrania pred zneuzivanim postavenia a tie platia aj pre sukromne firmy

a preco si to zasluzi len ferrari? mclaren je tu uz vyse 40 rokov, williamse tiez a tak isto od svojho zalozenia neodisli. to maju byt diskriminovani len preto, ze ich zakladatelia sa narodili o par desatroci neskor ako stary ferrari?

prestan s tymi dristami ze f1 je zo 60% ferrari, pred 20-30 rokmi keby ferrari skoncilo ak o nich ani pes nestekne a to uz v tej dobe mali pravo veta, o ktorom ale samozrejme nikto nevedel a stavim sa ze ty ani len netusis, ze preco to veto ferrari dostalo :slight_smile: tak sup, rychlo si to chod dostudovat, da sa to na internete najst, ale rozhodne to nebolo preto, ze by si to zasluzilo :slight_smile:

tak bola doba ked vsetci chceli jazdit za mclaren, potom williams, predtym za lotus,… ono je to tak, ze vzdy kazdy chce jazdit za toho najlepsieho
dnes chce kazdy jazdit za mercedes ak by si dal dnes ktoremukolvek jazdcovi na vyber, ze ci zadarmo v mercedese alebo za 20mega vo ferrari, tak ver tomu, ze 100% zoberie mercedes :slight_smile:

Pozri zhodinme sa, že my dvaja sa na tomto nezhodneme. Proste takýto je moj názor a takto to vidím. Ja respektujem tvoj nazor aj ked nie so všetkym suhlasím.