Gasly svojmu Alpinu nerozumie: Nebrzdí, nezatáča, nezrýchľuje | Magazín F1 - F1online.sk

Po veľmi kvalitných prvých troch veľkých cenách prišla na Pierra Gaslyho výkonnostná kríza. Nasadenie vylepšení Alpinu v Miami je dobrým príkladom zložitosti a zákutí Formuly 1. Kým Francovi Colapintovi nový balík dokonale sadol a začal jazdiť na čele stredu poľa, jeho tímový kolega svoje auto nespoznal.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/234510/gasly-svojmu-alpinu-nerozumie-nebrzdi-nezataca-nezrychluje

yo.. zato skoncili aj s Kolacpintom na bodoch, lebo nebrzdi, nezataca a ani nezrychluje!!!

To bolo vdaka ich talentu. Pri RB sa vzdy body pripisuju Verstapenovi, prehra monopostu.

Preco by aj jazdci Alpinu nemohli povedat, ze to na tie body vytiahli vdaka svojim schopnostiam ?

Zatím si Gasly moc stěžovat nemusí.

piloti Mercedesu oproti minulemu roku spravili neskutocny progres. Naproti tomu piloti McLarenu asi zurovali celu zimu.

Současný vývoj jednotlivých týmů se dal očekávat už loni.
Tedy kromě Astonu. Tak silný sešup asi neočekával nikdo.

No jo, Gasly už hází ručník a vymlouvá se na všechno okolo, klasika

1 lajk

Si pleteš Gaslyho s Alonsem.

Zvláštní “úpadek” Gaslyho vzhledem ke Colapintovi. Ještě počkám na Monaco kde se pojede na maximální přítlak a to podle mě Gaslymu sedí. Ale v těch posledních závodech opravdu byl svým kologou zastíněn, což bych po startu sezony vůbec nečekal, tam měl nad ním velkou nadvládu. Dobře pro Colapinta.

Jinak tahle slova, když to jde kolegovi lépe, už je pro F1 takový kolorit.

1 lajk

Nepletu, vidím to na závodech a článek to jen potvrzuje, tady máš existující článek, ne jak ty tvoje vylhaný

1 lajk

No když si vezmu Colapintovy výkony v Austrálii či Japonsku, tak je to překvapením. Protože v Miami a Kanadě se nedorovnal Gaslymu, ale rovnou ho výkonnostně přeskočil a v Kanadě, kde oba dokončili tak ten gap byl dost velký

1 lajk

Co je na drtivé neschopnosti Astonu vylhaného?

Nefňukej tu furt Ferdo, je to trapné, buďto přiznej, že je Gasly průměr co už na to pomalu nemá ani jezdit střed nebo si běž baštit Jirkovy vymyšlené příběhy.

1 lajk

Ono jedině dobře že to Colapintovi začalo jít, navíc on je stále nováček, takže zlepšení a konzistence by stále měla pokračovat. Nevím zda Gaslymu něco nesedlo vývojem, je velmi zkušeným jezdcem, mělo by ho to vybičovat k lepším výkonům, konkurence je zdravá.

1 lajk

No jak si napsal, Monako hodně napoví, jestli ten trend bude pokračovat nebo se to vrátí do starých kolejí, AAlpine by měla být v Monaku silná, takže by se měli ukázat oba v top 10

1 lajk

OFICIÁLNÍ: MERCEDES odstupuje od nákupu akcií ALPINE F1.

Cena požadovaná společností OTRO CAPITAL byla příliš vysoká.

1 lajk

Vtipnej žebříček, vloni měli silný vůz McLaren, tak byli jezdci McLarenu na topu. Letos mají až druhý nejlepší a najednou jsou jezdci sotva v první desítce.
Letos má naopak silný vůz Mercedes, tak jsou jejich jezdci na topu. Stejně tak zázračně poskočili jezdci Alpine :grin:
A bez urážky, ale ten Gasly na třetím místě, to je jak pěst na oko :face_with_tongue:

2 lajkov

Jenže ono co maj jako u jezdců hodnotit? Jak moc nabíjej baterku v zatáčce? :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 lajk

Nejedná se o žebříček vozů, ale jezdců a Gasly dlouhodobě podával výkony jaké by nikdo od jezdce mizerného Alpine nečekal.