Gasly: Chcem byť pre top tímy prvou voľbou | Magazín F1 - F1online.sk

Po tom, čo ho vyhodili z Red Bullu, si nejeden z nás myslel, že kariéra Pierra Gaslyho bude nasledovať kroky Daniila Kvjata. Veľký talent, ktorý nezvládol drsný svet Helmuta Marka a jeho nepredvídateľných rozhodnutí. Opak bol však pravdou, francúzsky pretekár po návrate do Toro Rosso pookrial a dnes právom patrí medzi najlepších pilotov stredu poľa. Otázka teraz znie, čo s ním ďalej?


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/54064/gasly-chcem-byt-pre-top-timy-prvou-volbou

no vidím to na kariérne kroky podľa Daniela :smiley: red bull - alpha tauri - renault/ alpine a nakoniec skončí v Mclarene :smiley:

A čo tak Mercedes keď LH raz odíde ?

Pre mna dobrý parťák k GR.

Reálne Mercedes tam ma až Arona a Antonelliho ale do 2-3 rokov nebude ready nikto.

Vestim si ja istá nie som.

Gasly ma kontrakt do konca 2023, podobne ako Russell, Hamilton, Verstappen, Ricciardo. Podla mna ale bude este musiet ukazat nejake jedinecne a konstantne vykony tuto sezonu a mat aj kopec stastia aby sa dostal do top stajne. Podla mna nebol ani tuto sezonu zas az taky presvedcivy. Porovnanie s kolegom vpodstate nebolo mozne kedze v druhej sedacke bol nezrely chlapec, ktoreho bolo treba nahanat do treningu.
V pretekoch vacsinou posobil dost strateny, co mohlo byt do velkej miery autom a druhotriednym timom okolo neho, ale moze to aj svedcit o jeho (ne)schopnosti dostat cely balik na vyssiu uroven tak ako to vedia napr. Verstappen ci Hamilton. Na jeho smolu prave to porovnanie s Verstappenom tam uz raz bolo…

1 Like

ako celkom by som si vedel predstaviť De Vriesa ak by skončil hamilton, russel ako 1ka, a De vries ako support, popr. Ricciardo / Gasly teda ak už divoké uvahy

To áno ale ja neviem ak by som si vyberala medzi Vestim a PG tak asi Gasly

Aj keď oni skôr pôjdu po “rodine”

Obávám se, že Gaslyho po téhle sezóně Helmut přetáhne do RB, aby si ho udržel do zásoby kdyby jim Emil pláchl jinde.
Nevím, ale tím by se Gasly u RB zazdil a Helmut by si s ním mohl dál vymetat podlahu.
Osobně doufám, že se o Gaslyho rádi poperou v jiných TOP týmech než je RB.

Polročné porovnanie s Verstappenom sa podla mňa nedá považovať za relevantné. Obzvlášť keď vieme že Perez bol v priemere v kvalde horší za minuly rok ako bol Pierre a RB si ho aj tak nevie vynachváliť a využili na neho opciu tohtoročnú.

A mam pocit, že ho výkonnostne zbrzdili výrazne aj zlé vzťahy s RB samotným. Mal v sebe taký ten “červený” neproduktívny oheň a hnev. Odkedy je v AT tak v ňom planie skôr ten “modrý” revenge oheň, ktorý môže byť výrazne prospešný. Obzvlášť keď si vnútorne potvrdil, že na to má v Monze. (To či to bolo náhodné je z hladiska motivácie a viery vo vlastné schopnosti irelevantné)