Frustrovaný Verstappen o nedostatku paliva: Toto by sa nemalo stať | Magazín F1 - F1online.sk

Ale zas ja by som mu to víťazstvo aj celkom prial, túto sezónu ide dosť s pokorou. :smiley:

1 Like

Nechci nikoho provokovat, ale favoritem na zítřejší výhru je - snad s dílčí výjimkou Charlese Leclerca - Max Verstappen.

Snad si nikdo nemyslí, že v Singapuru se nedá předjíždět vůbec.

2 Likes

Na druhú stranu by mohla byť zaujímavá aspoň prvá polka pretekov.

Bylo by to smutný, kdyby tomu tak nebylo. :slight_smile:

Si si pekne uletel :smiley: Najnudnejsia sezona za posledne dva roky. Nevyhrava tvoj favorit, tak mentalne trpis alebo kde je problem?

Sezona az do letnej prestavky bola super. Nebyt strategickych chyb Ferrari a jazdeckych chyb Leclerca, tak cez letnu prestavku mohol byt Charles vo vedeni. Od Spa je RB lepsie auto, ale preteky su aj tak dobre a nie je to nuda ako 2014-2016 a 2019-2020, kedy kazde preteky Merc 1-2, potom RB/Ferrari v zemi nikoho a bojovalo sa max o P6.

No to je nasledok rozpoctoveho stropu , RB uz musi setrit aj na palive . :rofl: :rofl:

Cely rok se jenom vozi a ted bude plakat jak male decko.

1 Like

Na to ze to je prva vacsia chyba RB za sezonu, tak celkom OK. Ostatne teamy maju co zavidiet.

A mozno fakt setria palivo kvoli rozpoctovemu stropu na tento rok :smiley:

Tým chceš povedať, že za tohtoročný Maxov titul môže z 99% auto a Max sa len tak vozí?

1 Like

No podla toho ako casto sa dostane Leclerc na podiium (kazde 3-4 preteky), neviem ci by mu Verstappenove DNF v kazdych pretekoch stacilo :smiley:

Maxulienka to zase neuniesla.

1 Like

Neviem čo berieš, ale závidím. 2014-16 bol súboj dvoch identických monopostov, kde sa nikdy dopredu nedalo určiť, kto z nich vyhrá. Teraz sa to dopredu určiť dá, lebo tu máme dominanciu jedného auta. Ako toto môže byť zábavnejšie? Jaj počkať, 2014-16 nesedel v tých vyrovnaných monopostovh vred, tak to zákonite musela byť nuda. Bravo, tlieskam tvojej objektivite :clap:

Wrong logic. Again

Tak to je tvoja logika. Again. Ja za to nemôžem.

Ne, není. Bohužel nevím, jakou procedurou jsi z kteréhokoli mého výroku odvodil domnělý závěr o “99% a Maxovi jako pasažérovi” (přesněji z žádného a nijak, jen tak jsi to plácl). Existuje něco, čemu se říká logické vyplývání, a není to fráze, ale exaktní a formalizovatelná záležitost. Proto “wrong logic”. Pokusem o aliteraci to nepřekecáš.

Max je výborný pilot no este stale nie je profesionál

Ten Hamilton ktorý keby je cela kvalifikácia na vode tak si s Maxom poutiera topánky.

Takého čo to diplomaticky robí aj majú.

Ja myslím ze autá s obrovskou rýchlostnou výhodou to dôkazu. A max ju ma. Na vytazstvo asi nie tam už sa bude predbiehať tahzsie ale na top 4 určite keďže predpokladám ze Perez odpadne tak dosť možno na pódium. Otázka je Ferrari lebo to je vždy. A Lewis aké tempo dokáže držať a či mu to auto vôbec dovolí na dĺžku pretekov. Predbiehať sa istotne da > da sa aj v Baku. Singapur nie je úplne Monako > je to úzke ale teoreticky je tam pár miest + pravdepodobne veľa pitstopov kde ak máš rýchlosť auto pomalšie ako ty vieš skočiť.

Práve dnes je veľká škoda tej poruchy > byt tam v dvoch bolo by to ovela jednoduchšie pre cely tim najmä voči Maxovi poprípade Perezovi a Carlosovi z hľadiska LH.

Som veľmi zvedavá na koľko sa bude dať prebiehať. Avšak myslím si ze to bude mať jednoduchšie George ako Max. Lebo ten ma pred sebou zo 5 vyslovene pomalších aút > Mercedes mal v piatok dobrú rýchlosť čo sa týka long runov.

Otázka je len či to auto bude vôbec brzdiť nie ako včera. A takisto či nevznikne DRS vláčik kde sa on aj Max proste povezu a neurobia nic. Nerozumiem úprimne takýmto tratiam.

Max naopak predbehne 2-3 autá možno už na štarte ale potom to bude mať zahul. RB sa nezdá tak výrazne rýchlejší ako Mercedes či Ferrari> a predbiehať v takej pozícii v Singapure je podľa mna dosť náročné. Tam podľa mna potrebujes výraznú rýchlostnú výhodu aby si dokázal nájsť miesto kde to pustíš.

Ano, to je presne ten problem, diplomaticka kritika v pripade Ferrari ocividne nestaci.