FIA chce dôkladne prešetriť nehody v Q3, Verstappen by chcel mazať časy | Magazín F1 - F1online.sk

V Monte Carle je v sobotu na programe najdôležitejšia časť víkendu. V kvalifikácii pôjdu jazdci naozaj naplno, čo automaticky zvyšuje riziko nehôd, najmä v Q3. Platí to aj o tých úmyselných. FIA preto avizuje, že si na každú poriadne posvieti. Max Verstappen by však privítal radikálnejšie riešenie.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/97093/fia-chce-dokladne-presetrit-nehody-v-q3-verstappen-by-chcel-mazat-casy

Nechápu že už to dávno nebylo zavedeno :man_shrugging: Úmysl nikdo neprokáže, takže ze strany FIA opět jen nicotné bububu.

1 Like

Prechádzajú pravidlá, ktoré sú uplne k ničomu a veci, ktoré mali byť zavedené 10 rokov sa spomenú 2x v sezóne a hneď aj po víkende zapadnú prachom

Jen červené? a co takové případy Monaca Rosberg a nedobrždění a žluté potom? nebo Suzukua 2012 a žlutá od Kimiho nedovolila pak zaverečné jízdy

U mě škrtnout časy každému kdo jinému přeruší kolo, šlus.

U žlutých vlajek, U červených bych zavedl, že se tá část Q prodlouží o 5 minut, aby ostatní měli šanci odjet kolo, který nemohli dokončit

1 Like

Modelová situácia. Po prvých jazdách je Ferrari 1. a 2. V druhej jazde jeden z nich havaruje. Dostanú trest, ale kvalifikáciu aj tak vyhrajú. Za mňa nedostatočné riešenie. Nemôžu zaviesť “nastavený čas/predĺženie”?

tiez si myslim ze pridavok napr. 5 minut by riesilo situaciu.

V monopostoch je určité množstvo paliva. Tímy by museli uvažovať s možným “predĺžením”. Ďalší priestor na taktizovanie. Za mňa lepšie mazať čas.

1 Like

Presne ja by som nebral časy. Proste dostanu nastavenie 5 min. V Q sa palivo nerieši.

A proč? Proč by se měl nastavovat čas?
Mají 18,15,12 minut, aby se kvalifikovali…
To je málo?

To je sakra málo, kdyz ti Perez po prvnim pokusu v Monacu hned da zlutou a na druhej pokus cervenou

Akoze nie. Cim menej paliva tym lahsi monopost = rychlejsi a Po skonceni Q musis mat 1 L, pre rozbor. Verim ze kazdy gram paliva pocitaju a taktizuju s tym

Počas Q je zakázané tankovanie?