EisKing DEBRIEFING 12/17: Milovaný a nenávidený rekordman. (Ne)pochopený Lewis Hamilton | F1online.sk

Na Veľkej cene Portugalska bol korunovaný Lewis Hamilton. Stal sa najúspešnejším pilotom histórie Formuly 1 z pohľadu počtu víťazstiev. V štatistikách mu tieto čísla už nikto nevezme, no na to, či skutočne bude platiť matematika, že víťazstvá Lewisa Hamiltona budú hodnotovo prevyšovať tie Schumacherove, si už určite každý fanúšik s veľkým potešením utvorí vlastný názor.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/14300/eisking-debriefing-12-17-milovany-a-nenavideny-rekordman-nepochopeny-lewis-hamilton

Normalne mam EisKing celkom rad a aj napriek castej kritike Steva Eiseleho na inych forach to mne osobne pride ako celkom vecne zhodnotenie diania F1, ktoremu nechyba nadhlad. Ale ta dnesna “politicka vsuvka” a kritika Hamilton ma prekvapila a je to nieco, s cim sa ja nestotoznujem. Urcite si nemyslim, ze kazdy musi pdoporovat BLM a sotoznovat sa s nazormi, na kritiku je vzdy priestor. Ale to co sa tu hovorilo podla mna bola kopa nezmyslov a skor parafrazovanie tupych nazorov z internetu. Tvrdit, ze Hamilton je inkvizitor, ktory tu perzekuuje inych jazdcov je mimo. Je pravda, ze je iniciatorom napriklad poklaknuti, ale je kopa jazdcov (napr. Norris, Vettel), ktori ho v tom plne podporuju. Vytvarat iluziu, ze on je vlastne jediny, koho to zaujima a ostatnych tym otravuje jednoducho nie je pravda. Este raz - podporuju ho v tom aj mnohi ini jazdci. To, ze sa spominal udajna “kritika” Petrova o ktorej tu pred par dnami helmutko jednoznacne dokazal, ze to bol skor vyplod medii, nez Hamiltona, je smutne. Na diskusnom fore sa samozrejme moze stat, ze niekto v rychlosti nieco napise, ale Stevo Eisele a Pepa Kral ako profesionali by podla mna mali trochu poznat kontext, nez nieco taketo pustia v EisKingu. To s Bottasom a diskrimanaciou bielych, to neviem ci sa mam smiat alebo plakat. Pokial viem, tak rozhodnutie urobil Mercedes, nie Hamilton, a chceli mu takto vyjadrit podoporu. To aj Renault diskriminuje bielych, lebo je zlty? Nonsens. A na zaver, ano sport a politika by sa nemali miesat, ale zial sa to deje. A nie je to vina Hamiltona, deje sa to aj v inych sportoch a je to bezne. Sportovci maju verejny vplyv a sleduje ich vela ludi a novinari sa ich casto pytaju aj na tieto temy. Aj Sagan po majstrovstvach sveta spominal migrantov a co teraz?
Aby som to zhrnul - nikto nemusi s Hamiltonom ani s BLM a neviem este s cim suhlasit. Ale ta kritika sa ma drzat faktov a nie vyplodov internetovych trollov, ktori pisu pod vplyvom emocii.
Na zaver by som dodal, ze najlepsie by bolo, keby sa tieto tey v niecom ako EisKing nerozoberali vobec, ale len v potrebnom ramci. Aby som to zakoncil pozitivne, EisKing je fajn a viem, ze aj Eisele a aj Kral prispievaju k tomu, ze mame toto forum, ktore, hoci ma chyby, je najlepsie na Slovensku. Nechcem, aby sa to bralo ako utok a ani sa tu nechcem hadat o BLM a podobnych temach. Len by som si zelal (ako tip na zlepsovak), aby sa prezentovane nazory snazili zohladnovat kontext a fakty a nie chytat sa hluposti, ktore sa popisu niekde na internete.

1 Like