Rekordy sú na to, aby sa prekonávali, hovorieval Michael Schumacher. A jeden z jeho najhodnotnejších bol v nedeľu na Nürburgringu vyrovnaný. Podarilo sa to dominátorovi z posledných rokov Lewisovi Hamiltonovi, ktorý už o pár týždňov môže legendu Formuly 1 vyrovnať aj počtom titulov.
Pepa zbytocne rozobera politiku EU. Mal by sa drzat svojho remesla a to je komentovanie formuloveho sveta. Tak ako si M vedel vylobovat sucasne PU v F1 tak si europske automobilky lobuju za sucasne EU normy. Staci zapojit sedliacky rozum. Je to ten “bruselsky” uradnik co ma z prisnejsich noriem uzitok, alebo je to automobilka, ktora takto vie prinutit konzumentov nakupit nove auta? je to narodna vlada v Nemecku ci Francuzsku, ktora takto udrzuje zamestnanost a lepsie cisla HDP? K tomu vsetkemu Nemci maju husiu kozu z energetickej zavislosti na Rusku, Turecku ci inych pofidernych autokracii a teokracii a preto budu radsej palit uhlie, budovat koberce solarnych clankov a veternych mlynov a recyklovat baterie.