Domenicali „na tisíc percent“ podporuje návrat motorov V8. Chce aj ľahšie autá | Magazín F1 - F1online.sk

Mocipáni Formuly 1 dávajú na začiatku roka 2026 fanúšikom veľké nádeje. Môžeme niekedy okolo roku 2030 urobiť veľký krok späť a zároveň veľký krok vpred so zavedením motorov V8? S návrhom prezidenta FIA Mohameda bin Sulajema absolútne súhlasí aj prezident Formuly 1 Stefano Domenicali.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/234469/domenicali-na-tisic-percent-podporuje-navrat-motorov-v8-chce-aj-lahsie-auta

len taka otazka o kolko bude lahsia 2,4l v8 atmosfera oproti 1,6l v6 turbo?

Domino je full of shit. o FIA ma monopoly na cisto elektricku single seater seriu Formula E, tusim az do niekedy 2048. Takze aj keby chceli nemozu.

Naopak vyrobcov treba odlakat. Napr aj tym, ze by zaviedli hladke V8. Mne by v F1 ani audi ani Honda nechybali. Prisli by Coswroth, Mugen, Mecachrome…

1 lajk

Je to kluk šikovný určitě ten Stefano, akorát já, když někdo prohlásí nějaký takový obecný nesmysl o tisíciprocentní podpoře se snažím ihned zapomenout jeho jméno a vymazat ho ze života, páč by mě jen zvyšoval kortizol a snižoval důvěru v lidstvo.

Víte, jak se zjistí nejlepší motor?
Dejte výrobcům volnou ruku.

1 lajk

Číst Domenicaliho názory je jako poslouchat na pískovišti tři děti, které si něco blábolí samy pro sebe.