Ďalší zlom v Alpine? Renault oznámil odchod prezidenta Lucu de Mea uprostred pretekov | Magazín F1 - F1online.sk

Renault prišiel o svojho generálneho riaditeľa Lucu de Mea. V nedeľu zostali tieto novinky vo svete Formuly 1 na okraji záujmu vzhľadom na veľmi neštandardné načasovanie vyhlásenia. O de Meovom odchode sme sa dozvedeli doslova uprostred Veľkej ceny Kanady. Šéf Renaultu sa vraj sťahuje zo sveta automobilov.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/204362/dalsi-zlom-v-alpine-renault-oznamil-odchod-prezidenta-lucu-de-mea-uprostred-pretekov

No co dalej? Nic. Flavio moze prebrat aj kompetencie prezidenta.

Vyzera, ze sa pralo velmi vysoko…

1 Like

Říkalo se že de Meo je zdrojem špatných rozhodnutí za Renault/Alpine.
No uvidíme jak se to změní … pro mě nebyl nikdy tento tým sympatický a už vůbec ne Flavio … což je mafián a zločinec. Přeju aspoň Gaslymu, Colapintovi i Doohanovi dobrou budoucnost … nejlíp někde jinde v F1! :rofl: :rofl: :rofl: :wink:

2 Likes

Flavio je mafián a zločinec? Fíha, nežer tie americké kriminálky v telke, potom máš z toho vymleté v hlave…

zlocinec je bezpochybne v taliansku ho 2x odsudili a do basy nesiel len preto ze zdrhol z europy a vratil sa az ked mu boli udelene amnestie

cize zlocinec to je

1 Like

Sorry, taky clovek ako je Flavio nema co robit v F1 a vobec v sporte. Ma dokazanu aj umyselnu manipulaciu s vysledkami, atd…

1 Like

To je tvoj výklad a pohľad na vec, oficiálne bol po niekoľkých rokoch v odvolacom konaní súdom oslobodený… čiže zločinec to nie je…

Keď má dokázané niečo úmyselné, prečo naďalej pôsobí v F1?

Flavio Briatore bol v minulosti za svoje podvody viackrát odsúdený nielen civilným súdom, ale aj Formulou 1, resp. FIA. Po preskúmaní Veľkej ceny Singapuru 2008 mu bol udelený doživotný zákaz činnosti v kráľovnej motoršportu, no v roku 2010 bol tento zákaz zrušený a znížený na trojročný.

Preto:)

2 Likes

Ale to všetko vieme, to nie je nič nové.
Kde v tom, začo ho potrestala FIA (čo je súkromná organizácia riešiaca interný problém vo vnútri F1) je to jeho mafiánstvo a zločinectvo?

Manipulovanie sportovych vysledkov je trestne. Presne ako ked futbalisti prehraju zapas aby zarobili na stavkach.

3 Likes

A ktorý súd ho teda za to manipulovanie športových výsledkov odsúdil, keď je to teda “trestné”?
Šak už sa k niečomu dostaňme…

Na Slovensku je az prizracne takto obhajovat podvodnikov :slight_smile:

In the 1980s, Briatore was convicted of multiple counts of fraud and received two prison sentences.[2][7][8][9] In 1984, a court in Bergamo found him guilty of fraud arising from the collapse of Milan’s Compagnia Generale Industriale.[1] It sentenced him to a prison term of one year and six months (reduced to one year on appeal), as well as a fine.[7][10] In 1986, a court in Milan found Briatore guilty of fraud and conspiracy; he helped a ring of confidence tricksters that recruited gamblers to play rigged card games. He received a three-year sentence (reduced to one year and two months on appeal).[11][12]. To avoid imprisonment, Briatore fled the country and lived as a fugitive in Saint Thomas, Virgin Islands.[13] He did not return to the EU until his convictions were extinguished by amnesty.

Samotnu crashgate riesila FIA a FR sud v tom iba konstatoval, ze nemala pravomoc mu zakazat cinnost na tak dlho, ale sud neriesil skutok ako taky. Podla mna bola chyba, ze to vtedy neslo aj cez civilny sud a mala ho FIA poriadne oholit, lenze vsetci vieme, ake obmedzenia su tu a ze veci z prostredia F1 sa tazko daju dostat na civilny sud. To ale nic nemeni na tom, ze manipulovanie sportovych vysledkov je trestne a v normalnych sportoch, kde nie je concord agreement, ktora chrani vsetky strany, tak za to ludia aj nesu zodpovednost.

Cize este raz opakujem, takyto clovek nema co v sporte robit. Ci sa ti to paci, alebo nie.

3 Likes

To je našťastie len tvoj názor, lebo samotná F1 si to nemyslí. Nech ti je Briatore ako súčasný neoficiálny šéf Alpinu toho dôkazom… :grinning:

fia v tom ma jasno, briatore je podvodnik, ktory si ale odpykal trest ktory mu civilny sud velmi stedro znizil
ale z pohladu fia je to podvodnik, lenze podla civilneho sudu nema fia pravo mu vraj dat dozivotny distanc, ale podvodnik to z pohladu fia jednoznacne je

1 Like

Samozrejme, ze F1 si to nemysli. Pretoze vsade, kde ide o prachy, tak slusnost ide bokom. Cize aj keby tam boli najvacsi podvodnici (ako napr. rozne osoby v parlamente), tak kym su pri koryte, tak je uplne jedno, aku maju historiu. Ver ale tomu, ze vacsina ludi mimo zbohatlikov v F1 ma na to iny nazor, dost podobny mojmu. A ty kludne dalej obhajuj podvodnikov :man_facepalming:

Je úplne jedno, čo si myslí FIA a tvoj názor je tiež nepodstatný. F1 ho vzala naspäť do svojho kolotoča a dokonca opäť (neoficiálne) šéfuje tímu F1. Tak aký podvodník? :grinning:

podvodnik je podvodnikom aj ked mu neskor dovolia robit to co robil(legalne) predtym

no a uvidime ci bude aj nadalej sefom ked ten co ho najal odisiel prec