Ďalší experiment Mercedesu zlyhal. Wolff však sľubuje pred Miami „dobrý pokrok“ | Magazín F1 - F1online.sk

Jsem s ní byl na kafe, takže …

S Hornerem je tam dobrá přetlačovaná, četl jsi? :smile:

1 Like

Ne, nečetl. Škoda času. :smiley:

1 Like

Tyto SPEKULACE nebudu komentovat. :slight_smile:
Lidem to ubližuje.

2 Likes

Lidé ubližují sami sobě svojí hloupostí

1 Like
2 Likes

tak tak, oni svojmu autu nerozumeju prakticky od sezony 2017 kedy zacali z timu odchadzat prve dolezite persony ktore tam dotiahol a na miesto usadil este brawn
v tej sezone wolff vymyslel pre to ich auto pomenovanie diva a odvtedy pravidelne maju useky sezon kedy autu nerozumeju

ale pre rok 2026 je nadej(nie pre mercedes), ze rb odpadne z dovodu motora a potom by mohol byt snad slusny boj o titul ale len za predpokladu, ze niekto z dnesnej top3 motorarov nevyrobi novy “mercedes” :slight_smile:

image

1 Like

ale ved oni sa ho vzdali az po 1,5 roku
ano dnes to vypada tak, ze to ich bezbocnicove auto bolo lepsie ako toto s povodnym rb-konceptom, ale to bude tym, ze oni su tam kde bol rb uz pred 2 rokmi a ak by ten svoj koncept zahodili hned tak dnes mohli byt uplne inde s chapanim terajsieho konceptu

nuz ale zahodit oni nepotrebovali len koncept, ale zjavne aj vrchneho sefa, lenze to sa tazko vyhadzuje niekto kto vlastni 30% firmy :slight_smile:
ak by wolff nebol spoluakcionarov v mercedese tak po tolkych odchodoch klucovych ludi za ktorych nedokazal najst rovnako kvalitnu nahradu a po takto zlych(na tim ako mercedes) vysledkoch by uz bol davno z timu prec
lenze daimler z wolffa spravil cloveka ktoreho je prakticky nemozne vyhodit

no lenze on sa tych svojich slov vobec nedrzal
nechal si ukradnut vsetkych klucovych inzinierov, ale svojho oblubeneho jazdca sa snazil udrzat za kazdu cenu

Inu, souhlasím. Přijde mi že co se týče přestupů inženýrů tak zaspal.

1 Like

Me sliding into her DMs: “Are you Ferrari strategist ? Because it looks like you don’t have any plans for the weekend”

1 Like

Největší chybu udělal, že nedosazoval vlastní lidi do FIA.

Když ve FIA vládlo Ferrari, tak se každý rok několikrát měnila pravidla. Dnes tam vládne RB a neděje se nic.

Uznávám, že tohle se mu hrubě nepovedlo.

1 Like

Netvrdim, ze to auto bez bocnic (by) bolo lepsie/horsie. Za mna bola fundamentalna chyba a asi hlavny root cause ich problemov to, ako sa k problemom s tym autom postavili. Vsetci vieme, ze to neboli bocnice, co robili problem. Normalne sa to prieci vsetkym zasadam problem solvingu v automotive ci koncipovani vozidla. Ak mi nieco nefunguje, nehodim to do kosa a nezacnem odznova bez toho, aby som pochopil, co prvykrat bolo zle. Lenze mne to pride, ze toto nikto ani neriesil, alebo inzinieri len nakydali vedeniu nejake omacky ako identifikovali problem a pritom nemali najmensieho tucha, preco si to auto robilo co chcelo. Dnesok je toho dokazom. Za toto by mal niekto niest zodpovednost, lebo to nie je chyba pri designe ci nieco podobne. Je to mismanagement problemu.

2 Likes

Pokial sa na to pozeras takto, tak ti rozumiem.

U mna je to o tom ze nedokazal dosadit ludi, ale na inziniersle pozicie a preto nemaju auto, maju len lewisa a baranidlo russela

2 Likes

Tak má Allisona, to je po Neweym hned další největší mozek. Dále měl Elliota nebo má Shovlina.

Tzn. 3z4 nejlepších Inženýrů v F1.

To je jen prostě o jednom detailu, který všem kromě Neweymu uniká. Který si sebou Marshall nebo Fallows odnesli do dalších týmů.

1 Like

Zdá se, že Mercedesu vykradli všechny kvalitní konstruktéry.
Když se před pár léty RB chlubil, že k sobě přetáhli velkou spoustu lidí z Merglu, tak se dnes prokazuje, že nemluvil jen tak do větru.
Nedivím se, že se Hamík zakoukal do Ferrari.

Ještě by mě zajímalo kolik inženýrů přetáhl RB do svého Power Trains.

Pretahnes inženýra jen, když mu dáš lepší místo nebo plat. McL stavěl tunel, Aston továrnu a RB motorarnu.
To se pak pod rozpočtovými stropy přetahuje lehce, když je napíšeš jako 200 kubíků betonu. :grin: