Cunodu po dvojitých bodoch povzbudila rýchlosť v poslednom stinte | Magazín F1 - F1online.sk

Aj keď popri Danielovi Ricciardovi bol Júki Cunoda tak trochu v úzadí, bol to on, kto v Miami vybojoval pre svoju stajňu viac majstrovských bodov. Bez hlasných odkazov médiám bodoval v oboch prípadoch a radoval sa z toho, aký bol jeho monopost rýchly po reštarte pretekov.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/153139/cunodu-po-dvojitych-bodoch-povzbudila-rychlost-v-poslednom-stinte

yuki do RB​:+1::+1::+1::+1::+1:

Ešte nie, ale ak bude takto celú sezónu pracovať, tak má šancu.

Zvláštní, že jednou zajede dobrý výsledek jezdec ve sprintu a podruhé jiný jezdec v závodě. Možná je Visa až příliš moc citlivá na nastavení vozu.

yuki jazdi dobre poslednu dobu zavody… to skor ricciardo mal zablesk v sobotu.

Nechci záblesky ani od jednoho. Není nad stabilní výkony.

1 Like

Z 6 závodů bodoval 3x. Kolik by to podle tebe mělo být aby jsi byl spokojený?

Očekával bych spíše stabilnější výkony. Skoky nahoru dolů ukazují na velkou rozháranost a zatím nedokážu posoudit jestli tak velké rozdíly jsou dílem jezdce, nebo vozu.

Řekl bych že částečně vozu, protože pouze top týmy dokážou postavit auto které funguje v nějakém přijatelném rozsahu na všech tratích. Pak jsou zde ještě další faktory jako nepovedená kvalifikace, hůře se mu dostává na vyšší pozice ( auto nebo pilot nemá takovou rychlostní převahu aby se rychle dostal do předu). Strategie a samozřejmě i pilot. I když se mi zdá že v této sezoně je zatím klidný a jede hodně dobře.

Všechno z toho co jsi napsal je docela reálné, ale ty skoky jsou tak moc velké, že by mě nepřekvapilo, kdyby na jejích voze zkoušel různé varianty Red Bull.
Je to pouze domněnka, ale pokud bych mohl odhadovat, tak s odstaveným Adrianem by se mohla Visa stabilizovat.

Takhle to asi úplně nejde, protože ty auta už jsou moc komplexní. Spíš by po nich mohli požadovat aby se vydali trochu jinou vývojovou cestou. A když se podíváš na výsledky tak Cunoda byl 14, 14, 7, 10, nedojel a znovu 7. Jsem zvědav jak jim to půjde dál.

Já mám k TR sympatie už když odkoupili Minardi. Nejvíce se mi samozřejmě líbilo v 2008, když porazilo mateřský Red Bull. Rád bych takovou slávu někdy zažil znovu, ale to by se Visa musela hodně polepšit.

Ono by bylo skvělé kdyby dokázali zabojovat o pódia. Problém je že nemají tolik lidí jak top týmy což jde vidět na trati. Mohlo by se stát že při změně pravidel by našli nějakou vychytávku která by je poslala na vrchol, jenže jak dlouho by se tam udrželi? Kdyby FIA stále neměnila pravidla tak by rozdíly mezi auty byli daleko menší.