Čo to Vettelovi napadlo, že sa rozhodol nasadiť sliky? | Magazín F1 - F1online.sk

Od návratu VC Turecka do formulového kalendára sme v pretekoch videli jedno jediné odjazdené kolo na slikoch. Postaral sa oň Sebastian Vettel, ktorý si však okamžite uvedomil, aká to bola obrovská chyba. To však už bolo neskoro. Teraz Nemec banuje, kvôli tomuto skratu sa odpísal z boja o body. Vinu však berie na seba.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/44936/co-to-vettelovi-napadlo-ze-sa-rozhodol-nasadit-sliky

Lando riskoval v Rusku, Sebastian v Turecku.

Ani v jednom případě to nevyšlo. I takový je život.

Zariskoval, stane se. Mě ale překvapuje kolik Vettel ztrácel na Strolla. Místo aby Strolla vymazávat tak s ním má trable. Závody vede Stroll asi 10-5, Vettel měl po výprasku od Charlese skončit. Nebo si vzít tu pauzu a srovnat si to zda to ještě opravdu chce. Je tam vidět více mimo trať než ze závodění. Přijde mi hotový bez pozitivního trendu.

1 Like

Někdo to zkusit musel :-). Mimochodem, Seb riskoval v Rusku taky a zkoušel dojet bez přezutí, byl myslím šestý, než začal plavat… Za mě proč ne, Aston asi letošek stejně tak trochu zabalil, před nimi daleko, za nimi daleko a nový ročník na krku. Jestli mají bojovat o 1-2 body, tak nakonec proč nezkusit zariskovat.

1 Like

Vidím to podobně. Astonu de facto o nic nejde. Oni by ale hlavně měli zkoušet různá aerodynamická řešení apod., už si významně předtestovávat na příští sezónu (tak jak to loni dělal McLaren s ohledem na tuto sezónu). Finance z PK je trápit nemusí, v této chvíli mají potřebné finanční zázemí, navíc tato sezóna pro ně byla víceméně odepsaná už tím, jak špatně začali. Ale právě proto, že se jim nepodařilo vyvinout dostatečně dobrý vůz (částečně daň za loňské kopírování Mercedesu, kdy sice získali rychlý vůz, ale ztratili invenci), by měli o to více zkoušet různé možnosti, tvořit si znalosti, které se mohou hodit později.

1 Like

Na novou sezónu se připravují už všichni, ale AM je pořád ještě malý tým, i když postupně roste. To ještě bude chvíli trvat.

Kolik Vettel ztrácí už mě ani nepřekvapuje, ono nejen Vettel ale i ten tým rozhodně nemaká jak má. Celkově je Stroll Martin propadák a Vettel to jen mistrovsky doplňuje. Ještě upozorňují že letošní vyšší investice kvůli napravení špatné formy je na úkor příštího roku, to je docela vtip vzhledem k tomu že oni jsou na tom relativně hůře teď než na začátku sezony :sweat_smile:

Tatko Stroll vedel, preco k synacikovi posadil 4nasobneho majstra :face_with_hand_over_mouth:
Pri Perezovi si moc nevrzol, no z Vettela bude mat odrazovy mostik. Vettel ide s formou dole. Verim tomu, ze keby v AM jazdila rychlejsia dvojica, bojovali by na uplne inych prieckach.
Realnu Vettelovu rychlost nam 2roky po sebe ukazal Leclerc. A taky Russell by v tom monoposte jazdil o 5pozicii dopredu.
Teraz si rad spominam na tie reci o spojeni Vet/AM, ako im to prospeje a pojdu hore, dokonca sa pisalo o deklasovani ferrari :thinking::smirk::roll_eyes::rofl: